Rok 2024

VÝJEZD č. 5 – Dopravní nehoda – vyproštění osob 23. ledna, 23:15

Na silnici č. II/187 mezi Nepomukem a Soběsuky došlo k nehodě osobního automobilu, který zůstal na boku a s řidičkou uvnitř. Hasiči po příjezdu na místo události provedli stabilizaci vozu a protipožární opatření. Zároveň pomocí nastavovacího žebříku pomohli ženě z vozu ven a předali ji do péče zdravotnické službě, která ji následně s lehkým zraněním převezla do nemocnice. Havarované vozidlo částečně zasahovalo do silnice, proto bylo nutné vyčkat na zadokumentování nehody PČR a až poté mohlo být převráceno zpět na kola a odstaveno ke krajnici pro odtahovou službu. Před odjezdem z místa události byl proveden úklid komunikace.

VÝJEZD č. 4 – Dopravní nehoda – vyproštění osob 23. ledna, 6:36

K dopravní nehodě dvou osobních automobilů na silnici I/20 na úrovni obce Mohelnice jsme byli vysláni spolu s profesionální jednotkou. Z dostupných informací nebylo zřejmé, o jak závažnou nehodu se jedná, ale naštěstí provedeným průzkumem po příjezdu na místo se potvrdila pouze srážka vozů bez úniku provozních kapalin a zraněním osob. Hasiči tedy zajistili místo nehody a po dobu šetření usměrňovali provoz.

VÝJEZD Č. 3 – UDÁLOST NA OBJEKT – POŽÁR NA PCO, 17. ledna, 8:48

Elektrická požární signalizace spustila požární poplach ve výrobním areálu ve Dvorci. Naštěstí se požár nepotvrdil, dobrovolné jednotky z Nepomuku a Žinkov byly během výjezdu odvolány, na místo dorazila jen jednotka HZS Nepomuk ke kontrole objektu a potvrzení planého poplachu

VÝJEZD Č. 2 – TECHNICKÁ POMOC – SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS, 5. ledna, 8:00

Na žádost policistů nás operační středisko vyslalo společně s profesionální jednotkou a plzeňskými drony k pátrání po pohřešované osobě v lokalitě okolo Zelené Hory a Červeného mostu. Následně se k hasičům připojily i další hlídky PČR, ale náš zásah byl po hodině a půl ukončen, protože osoba byla nalezena bez známek života.

VÝJEZD č. 1 – Dopravní nehoda- úklid vozovky, 3. ledna, 8:54

Naše jednotka byla povolána k dopravní nehodě do obce Žinkovy, kde osobní automobil prorazil betonový plot a narazil do rodinného domu. Po příjezdu na místo události jsme na vozidle provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny. Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v nepřehledném úseku a na silnici byly sutiny, tak bylo zajištěno místo nehody a provoz řízen kyvadlově. Protože řidička vyvázla pouze s lehkými oděrkami a místo si převzala k šetření PČR, tak my jsme se vrátili zpět na základnu.