Rok 2023

VÝJEZD č. 1 – Požár-nízké budovy , 1. ledna, 1:40

O silvestrovské noci vyjeli hasiči z prvního stupně požárního poplachu k ohlášenému požáru domu do obce Čmelíny. Před naším příjezdem se požár rozšířil z komínového tělesa i do podkrovní místnosti. Hasiči v dýchací technice nejprve zlikvidovali požár v obytné části za pomoci vysokotlaku a následně kominickým nářadím z nastavovacího žebříku srazili žhavé saze. Bohužel nevhodná konstrukce komínu neumožnila vyčištění celé spalinové cesty a stále docházelo k hoření vlivem velmi vysokých teplot. Pro udušení byl použit písek a práškové hasicí přístroje. Poté musel být vytvořen další prostup do komína, aby byl kompletně vyčištěn od žhnoucích částic. Po provedené kontrole celého objektu termokamerou byl předán na dohled majitelce. Vyšetřovatel stanovil škodu na 250 tis. Kč a okolo páté hodiny ranní byl zásah ukončen. Na místě zasahovalo celkem 5 jednotek PO s 9 kusy techniky.