Rok 2024

okresní kolo hry plamen

I neděli 26.5. jsme strávili také na nepomuckém školním hřišti, kde probíhal druhý den Okresního kola hry plamen, tentokrát s mladším družstvem. I tento den se soutěže účastnilo 6 družstev, jen některé sbory se vyměnili za jiné.

I nedělní soutěž byla zahájena štafetou CTIF, kde přes drobné personální změny jsme vyběhli a s časem 93,45s jsem se umístili na 5. místě.

Další disciplínou byl požární útok CTIF kde jsme ukořistili 10 trestných bodů a s celkovým časem 90,02s jsme se umístili na 3. místě.

Třetí disciplína soutěžního dne byla štafeta 4x 60m, kde jsme také postavili dvě štafety. Na první štafetě jsme přes drobné chyby měli čas 69,84s, druhá štafeta se povedla na čas 73,14s a tyto časy nám vynesli 5. místo.

Další disciplnou byla štafeta požárních dvojic, kde jsme na nabrali 10 trestních bodů za špatnou práci a s celkovým časem 81,26s jsme se umístili na 4. místě.

Soutěžní den se pro nás moc dobře nevyvíjel a byli jsme na průběžném 5.místě.

Poslední disciplína dne byl požární útok, který se měl také běžet na dva pokusy, ale to by nebylo ono, kdyby se něco nestalo a tak i tentokrat se oběhli jen jedny pokusy, protože během druhých pokusu přestala fungovat časomíra a tak bylo rozhodnuto, že bude započítán jen první pokus, který se nám opět moc nepovedl a umístili jsme se na 5. pozicí v útoku.

Po sečtení všech pořadí jsme se umístili na konečném 5.místě.

Také děkujeme i za tento den za reprezentaci našeho sboru.

okresní kolo hry plamen

V sobotu 25.5. jsme se účastnili okresního kola hry Plamen, které se konalo u nás na domácí půdě. Sobotní den patřil družstvům starší kategorie – v letošním roce se ho účastnilo pouze 6 družstev. Před cca 10 lety, kdy jsme obnovovali kroužek, se této soutěže účastnilo min. 2x tolik družstev. Tato soutěž se skládá z 5 disciplín.

Soutěž byla zahájena disciplínou štafeta CTIF – na všech úsecích se nám celkem vedlo, jen větší rychlost nám chyběla, ale s časem 76,90s jsme se umístili na 2.místě.

Další disciplínou byl požární útok CTIF – zde se nám nevyhnuly trestné body ať za špatnou práci či hloupé chyby. Lepší čas i s trestnými body jsme měli 89,64s a na této disciplíně jsme skončili na 4.místě.

Po polední pauze pro rozhodčí jsme nastoupili na štafetu požárních dvojic a s časem 64,78s jsme se umístili na 3. místě. Po třech disciplínách jsme se drželi na průběžném 3.místě.

Další disciplínou byla štafeta 4x 60m, kde jsme měli dvě různé družstva – první čtyřka dosáhla času 48,74s a druhá měla s časem 66,25s neplatný pokus, ale jelikož se počítá lepší čas, tak jsme se umístili na 2. místě.

Poslední disciplína byla požární útok, kde přes nepatrné zpoždění způsobené chybějícím benzínem v erárních mašinách, jsme odběhli první pokus, který se nám vůbec nepovedl a měli jsme čas 50,37s. Poté nás přepadla na hřišti bouřka, kterou jsme z dálky slyšeli, dokonce někteří z nás zahlédli i blesk, který zasáhl do stromu u nedaleké restaurace. Soutěž byla přerušena a druhé pokusy se za bouřky již nekonaly. Tak jsme si ponechali tento již zaběhnutý čas, se kterým jsme se umístili na 5. místě.

V celkovém pořadí jsme obsadili medailové třetí místo.

Netradiční bylo i vyhlášení výsledků. Skoro celé družstvo na výsledky čekalo v tranzitu a z něj jsme pro medaile vybíhali do přistaveného kamionu.

Děkujeme za reprezentaci našeho sboru na okresním kole a jsme rádi, že jsme si domu odvezli 3.místo i když jen ze 6 ti družstev.

Během polední pauzy bylo vyhlášení soutěže Požární ochrana očima dětí, kterého se účastnili i naše hasičské děti, ale okresním kolem se probojoval na medailové pozice pouze Matyáš Chudáček s jeho literární tvorbou a v sobotu si přebral svou odměnu.

soutěž

Na nedělní soutěž 19.5. do Chlumu jsme též vyrazili s 1 mladším a 1 starším družstvem. Tady se soutěží v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Zde se nesčítá pořadí, ale časy obou disciplín.

Starší si v součtu vysoutěžili 8. místo ze 14. Mladší měli čas útoku na 5.místo, ale s celkovým sečteným časem se umístili na 10.místě z 21.

Po pouťovém víkendu se v Radyňské lize nacházíme v mladších na 6.místě a ve starších na 8.místě.

soutěž

Také o pouťovém víkendu jsme vyrazili na soutěže, a to v sobotu do Dolní Lukavice a v neděli do Chlumu.

Na sobotní soutěž 18.5. jsme jeli s 1 družstvem mladším a 1 družstvem starším.

V Dolní Lukavici se soutěží jako v Žákavé v požárním útoku a zkráceném útoku CTIF. Nejprve jsme si splnili s oběmi družstvy útok CTIF, kde se bohužel staršímu družstvu díky technické závadě nepovedlo nastříkat s ruční stříkačkou a tím mělo na této disciplíně neplatný pokus. U mladších byl bohužel jeden uzel špatně uvázán, ale i přesto se v této disciplíně umístilo na 7.místě.

Následovali požární útoky, kde se mladší družstvo umístilo na 4.místě

Po součtu pořadil se starší družstvo umístilo na 10. místě z 10, a mladši družstvo na 5. místě z 11.

soutěž

Soutěže pokračovaly i v neděli (12.5.), a to soutěží v Žákavé, kam jsme přijeli se 3 družstvy – 2 starší a 1 mladší. Zde se soutěží v požárním útoku a zkráceném útoku CTIF. Na útoku CTIF se nám moc nedařilo a smůla pokračovala dále u staršího družstva B, kterému se nepodařilo nasát vodu ani při požárním útoku. Avšak družstvo A mělo na nástřikových terčích útok s časem 33,40s, se kterým se umístilo na 5.místě v pož.útocích. Po součtu pořadí z obou disciplín jsme se umístili v mladších na 8.místě z 16, ve starších na 8. a 13. místě z 13.

soutěž jednotlivců

Další sobotní (11.5.) soutěží byl Přebor jednotlivců -běh na 60m s překážkami v Přešticích, kam jsme vyrazili s 11 dětmi.

Jako první běžely mladší holky, kde jsme měli 2 zástupkyně – Magdalénu Šulcovou a Vandu Palackou. Majda si v prvním pokusu zaběhla čas 27,66s, ale v druhém pokus se zlepšila a s časem 21,66s skončila na 9. místě z 17 soutěžících. Vanda v prvním pokusu zaběhla čas 20,29s, ve druhém pokusu se také zlepšila a s časem 18,93s obsadila 5. místo.

V kategorii mladší kluci soutěžili z našeho sboru Matyáš Chudáček, Šimon Blovský a Daniel Krátký. Matyáš si zaběhl v prvním pokusu čas 32,78s a ve druhém se svůj čas zlepšil na 30,38s. Díky tomuto času se umístil na 8. místě z 12 soutěžících. Dany měl v prvním pokusu čas 25,24s a v druhém pokusu si doběhl pro čas 23,45s. S tímto časem se zařadil na 6.místo. Posledním našim závodníkem této kategorie byl Šimon, který si zaběhl první čas 22,99s a druhý 20,46s – tento čas mu vynesl postupové 5. místo.

Nejvíce závodnic jsme měli v kategorii starší dívky, a to hned 6 děvčat . Natálii Gruntovou, Markétu Maškovou, Elišku Šáfrovou, Jůlii Bůžkovou, Jessicu Skalovou a Stefanii Skalovou. Naty naopak od předchozích mladších závodníků měla lepší první pokus a to 17,99s, tento čas ji zařadil na 11. místo z 16 dívek. Eliška měla také lepší první pokus, a to čas 17,23s, který jí přinesl 10. místo. V těsném závěsu se na místě 9. umístila Jessi, která si zběhla pouze první pokus s časem 16,76s, na druhý pokus už kvůli bolesti v kotníku nenastoupila. Na 6.místě se umístila Stefi s časem z 15,89s, který si zlepšila při druhém pokusu z času 17,30s. Julča si také zaběhla lepší čas při prvním pokusu a to 15,85s, tento čas jí vynesl na 5. místo. Poslední na konec – Marky, která se umístila na medailové pozici a to na 2. místě s krásným časem 14,66s.

Tato soutěž byla okresní a pro všechny kategorie postupová. Do krajského kola postupuje 5. nejlepších závodnic a závodníků. Tím pádem do krajského kola postupuje Marky, Julča, Vanda a Šimon.

Těm co to letos uniklo držíme palce za rok

soutěž

Sobota 11.5. byla dost nabytá, kdy se sešlo víc soutěží v jeden den. Od rána byli Janina a Klaudi na Memoriálu Vendulky Fránové v Plzni. Jani poprvé vyzkoušela soutěžit ve výstupu na věž a s časem 9,93s brala ve středních dorostenkách 4.místo z 16. Následoval běh na 100m s překážkami, kde Jani hned při prvním pokusu zaběhla osobáček 19,20s, který ji zaručil místo v semifinálovém rozběhu. V tomto semifinálovém rozběhu osobáček posunula na 19,03s. Jani se v běhu na 100m s překážkami v kategorii střední dorostenky celkem umístila na 4.místě z 32 soutěžících. Klaudi běžela běh na 100m s překážkami v kategorii starší dorostenky. Byl to její letošní první závod. Klaudi si posunula také svůj osobáček a s časem 23,13s se umístila na 15.místě ze 17.

soutěž

soutěž jednotlivců

První květnový víkend byl nabytý soutěžemi, i Niky Rašková a Kristián Taitl vyrazili na další soutěž v jednotlivcích a to do Třebíče na závody – běh na 100m s překážkami a výstup na věž.

Niky po prvním pokusu, kde se nepovedl rozdělovač měla čas 19,41s, ale při druhém pokusu si zlepšila náladu i čas na 17,90s a to jí zajistilo 11.místo z 45 soutěžících žen. Ve výstupu na věž se Niky umístila na 10.místě s časem 8,29s, což byl osobáček na venkovní věži.

Kristián si v Třebíči zaběhl hned dva osobáčky jak na běhu 100 m s překážkami, tak i na výstupu na věž. Při běhu 100m s překážkami dosáhl při prvním pokusu 19,06s a při druhém pokusu zariskoval, ale už si svůj čas nevylepšil. Čas z prvního pokusu mu zajistil 28 pozici z 50 starších dorostenců. Druhý osobáček ve výstupu na věž pokořil s časem 16,22s. a umístil se na 7.místě. A to podle slov Kristiána se mu to nepovedlo tak jak chtěl.

Budeme se těšit na další soutěže a pokoření dalších osobáčků.

soutěž jednotlivců

I Janina Klášterková zahájila svou sezónu v jednotlivcích v běhu na 100m s překážkami a to v sobotu 4.5.2024, kdy vyrazila na Ledenickou stovku. Sezónu začala hned vylepšením svého osobáčku a to v obouch svých pokusech. První pokus měla dosažený čas 20,08s a v druhém pokusu si ho ještě vylepšila a ze soutěže odcházela s novým osobáčkem 19,68s. Jani jen tak dál držíme palce.

V celkovém pořadí obsadila 7. pozici z 18 ti dorostenek.

soutěž

V sobotu 4.5. jsme vyrazili na soutěž do Nebílov, kde se soutěží v požárním útoku a v požárních dvojicích. Byli jsme zvědaví jaké počasí si na nás přichystají, protože zatím předchozí ročníky jen pršelo a bylo velké bahno. Do Nebílov jsme přijeli se 4 družstvy – 2 starší a 2 mladší – v mladším družstvu B byli někteří na své první či druhé soutěži.

Družstvo mladších A se ve štafetě požárních dvojicích s časem 81.81s umístili na 7. místě, bylo zde drobné zdržení, takže snad to na dalších soutěžích zlepšíme. V požárním útoku se umístilo s časem 23,30s na 3. místě, zde se vše povedlo. Po součtu pořadí se družstvo A umístilo na 4. místě z 19 družstev.

Družstvo mladších B si štafetu požárních dvojic zaběhlo hned 2x – v prvním pokuse se nám do dráhy nedopatřením dostali diváci a překáželi u kuželu. Ale ani při opakovaném pokusu se moc nevedlo – nasbírali 20 trestných sekund za přešlap a nedotaženou proudnici a s konečným časem 161,02s se umístili na 19. místě. Během požárního útoku nebyla žádná chyba, ale byla vidět nervozita a velké napětí, dokonce i slzičky se na tvářích objevili, ale útok se úspěšně zakončil s časem 30,28 s což znamenalo 14. místo. Po součtu pořadí se družstvo B umístilo na 17. místě z 19 družstev.

Družstvo starších A se ve štafetě požárních dvojic, přes drobný pád velitele, umístilo na 11. místě s časem 73,99s. V požárním útoku dosáhli času 22,00s a to je vyneslo až na 7. místo. V časovém rozmezí 20-22s bylo dalších 5 družstev což značí, že prvních 7 pozic bylo velmi vyrovnaných a každé mrknutí znamenalo ztrátu pozice. Po součtu pořadí se družstvo A umístilo na 8. místě z 16 družstev.

Družstvo starších B se ve štafetě požárních dvojic umístilo na 13. místě s časem 77,63 s, ani zde nešlo vše hladce a i v tomto družstvu upadla jedna závodnice. V požárním útoku bylo par chybek (více plynu, koš na poprvé), které se budou zlepšovat se zkušenostmi, které zatím soutěžící nezískaly, ale věříme že během nabité sezóny se to bude zlepšovat a i nervozita bude opadávat. Družstvo se v útoku s časem 26.7s umístilo na 9. místě. Po součtu pořadí se družstvo B umístilo na 12. místě z 16 družstev.

V Radyňské lize jsme prozatím v kategorii mladší na 2. místě, o které se dělíme s dalšími 2 sbory a v kategorii starší jsme na 7. místě

soutěž

V sobotu 27.4. jsme vyrazili do Želčan na naši první “mokrou” soutěž tohoto roku a aby toho poprvé nebylo málo, tak jsme poprvé soutěžili v našich nových dresech, z kterých máme velkou radost.

Soutěžilo se v požárním útoku a zkrácené štafetě CTIF. Do Želčan jsme přijeli se dvěmi družstvy a to s jedním starším a jedním mladším. Náš soutežní den začal mladším družstvem a to štafetou CTIF, která po zaškobrtnutí na žebříku nás vynesla na 9. místo. Za to požární útok klapnul na jedničku a s časem 21,92s jsme skončili na 2. místě v útocích. Celkové umístění po součtu pořadí bylo na bramborové pozici – 4. z 16. teamů.

Starší svůj boj o přední pozice zahájili na požárním útoku, který nebyl podle představ a je tam co zlepšovat a s časem 35,62s jsme se umístili na 11. pozici. Po útoku jsme se občerstvili a mohli přejít na štafetu CTIF, kde po drobné chybě jsme se vmáčkli mezi 6 jiných týmu (3.-8.místo), které byli v rozpětí 3s a umístili jsme se na 7. místě. Po součtu pořadí jsme se umístili v celkově na 8. pozici z 14. teamů.

Držte nám palce na další soutěži…

Exkurze

V sobotu 13.4. jsme uspořádali exkurzi na letiště v Líních, do vojenského prostoru podívat se na zázemí letecké záchranné služby… Na exkurzi se nám moc líbilo a bylo to pro nás něco nového.. Tisková mluvčí letecké záchranky nám ukázala hangáry a detailně nám vysvětlila zásah letecké záchranné služby a co vše to obnáší.. Největším lákadlem byl samotný vrtulník známý jako sokol, který jsme si prohlédli.. Po exkurzi nás ochotný pracovník záchranné služby vzal ještě do hangáru muzea historických letadel, kde jsme mohli vidět mustang a další letadla a muzeum letectví v Plzni. Zaujalo nás že Plzeň je 3.město v České Republice kde vzlétlo letadlo.. Děkujeme za ochotu nám ukázat letadla a prostory klubu.

Classic Trainers

soutěž jednotlivců

Druhý dubnový víkend 13.-14.4. se naši jednotlivci vydali na soutěž ve výstupu na věž do Příbrami.. Niky Rašková soutěžila za ženy v sobotních závodech, během dopoledne ve třech rozbězích. Hned první rozběh se Niky povedl tak, že si zaběhla svůj osobáček a to s časem 8,19s. S tímto časem se probojovala do semifinále, které moc nevyšlo a s časem 11,16s se umístila na 7.miste.

Soutěž pro dorostence byla vyhlášená na neděli, kde jsme měli ve startovní listině Kristiána Taitla, který měl v prvním pokusu čas 15,63s a v druhém pokusu si zaběhl také svůj osobáček 15,24s. Celkově obsadil 4. místo.. Nás těší krásné zlepšení a chuť trénovat a zlepšovat se.

soutěž jednotlivců

První soutěžní víkend 23.-24.3. toho roku pro jednotlivce otevřela soutěž v Jablonci nad Nisou,které se účastnili naši jednotlivci a to Nikola Rašková a Kristián Taitl.. Kristián v letošním roce může ještě soutěžit za dorost ale také i za muže, takze se účastnil obou soutěžních dni. V sobotu si zaběhl jako dorostenec, bohužel u rozběhu s lepším časem 19:52s mu nebyl uznán spoj na rozdělovač a tak se mu počítal čas 20:33s, což mu vyneslo 37. místo z 95 účastníků. V neděli si zazávodil v mužské kategorii a s lepším časem 19:45s i s lehkým zaškobrnutím na kladině se umístil na 26. místě ze 106 účastníků.. což je krasne umístění v prvním závodech po zimni přípravě..

Niky v neděli také pro zimní přípravě zaběhla závod mezi ženami a s časem 17:89s, což jí zajistilo 6. místo ze 122 žen.

Děkujeme za reprezentaci sboru a gratulujeme k výsledném umístění..

Držíme palce v nadcházejících soutěžích.

přespání na hasičské zbrojnici

Předvelikonočni víkend 22.-23.3. jsme připravili pro děti z mladšího kroužku přespání na hasičské zbrojnici. Přespání se účastnilo 12 dětí. V pátek jsme si zahráli pár her a jelikož měla Anežka narozeniny přesně na páteční den, rodiče pro ni připravili oslavu, takže děti z kroužku s Anežkou oslavili narozeniny a zatancovali jsi na krátké diskotéce – just dance frčel.. Po zalezení do spacáků jsme pustili pohádku na dobrou noc.. Po sobotním budíčku a rozcvičce jsme se nasnídali a uklidili si spaní, aby jsme mohli celé dopoledne hrát hry a jist.. Největším úspěchem byla skákací hra – kámen, nůžky, papír… Po obědě jsme splnili resty a předali odznaky odborností, které děti splnili při příměstském táboře a předali medaile za 3.místo z podzimní ZHVB pěti členům z přespaní. Pro předání jsme hledali vhodnou příležitost, která podle nás nastala právě na přespaní.. Odpoledne děti měli překvapení a to že jsme je vzali do dětské herny v Líních, kde se děti 4 hodky mohli vyblbnout ve všemožných prolejzačkách, atrakcích a míčkách.

soutěž

Dne 2.3. jsme se vydali na první letošní soutěž. Jednalo se o vnitřní soutěž v Dobřanech. Na této soutěži jsou disciplíny: uzlová štafeta, topografie, zdravověda, technické prostředky, požární ochrana, rozhazování a motání hadice. Na tuto soutěž je omezený počet účastníku, proto jsme vyrazili s maximálním možným počtem a to 3 družstva po 3. Naše smíšené družstvo se umístilo na 14.místě. Chlapecké družstvo na 11.místě a dívčí družstvo na místě 7 z 23 zúčastněných.

laser game

Sliby se mají plnit a nejen o Vánocích a my 28.1. svůj slib splnili a vyrazili jsme se starším družstvem na Laser game, který jsme chtěli uskutečnit při přespání v prosinci, ale kvůli sněhové nadílce jsme od plánu ustoupili. Tak jsme vyrazili v lednu. Bylo nás 20 a rozdělili jsme se na 4 družstva a každý si zahrál s každým. Nešlo o výhry či prohry, šlo o to se pobavit, zasmát a unavit.. Což si myslíme, že bylo splněno.