Rok 2023

Uctění památky

Nepomučtí hasiči se připojili k celostátní smuteční akci a uctili památku obětí čtvrteční tragédie minutou ticha.

výcvik

https://www.facebook.com/svzhzscr/videos/1506570726756997

Také hasiči z Nepomuka se zúčastnili tohoto instrukčně metodického zaměstnání pro předurčené jednotky na zásahy u dopravních nehod. Modelové scénáře simulovali reálné situace a hasiči se učili jejich efektivnímu řešení.

kropení tratě

V sobotu 2. září ve večerních hodinách a v neděli 3. září během dne jsme prováděli kropení trati při závodech Mezinárodního mistrovství sajdkár a čtyřkolek na Kramolínském závodišti, které pořádal AMK Nepomuk.

požární asistence

Uplynulý víkend byl pro Nepomuk opět ve znamení známých motocyklových závodů Nepomucký Trojúhelník, což pro nás znamená dvoudenní požární asistenci a výpomoc AMK Nepomuk. Během těchto dvou dní jsme zasahovali u menších nehod, několikrát oplachovali závodní trať, ošetřovali drobná zranění, likvidovali uniklé provozní kapaliny a dokonce i bodavý hmyz, který ohrožoval diváky.

Uctění památky

Nepomučtí hasiči se dnes ve 13:00 připojili k celostátní smuteční akci, aby minutou ticha a zapnutými výstražnými světelnými zařízeními na technice uctili památku tragicky zesnulého příslušníka HZS Středočeského kraje.

Čest jeho památce. 🏴🕯️

požární asistence

V rámci asistence na RallyeStars Kramolín 2023 jsme zasahovali u několika nehod závodních vozů. Naštěstí se všechny obešly bez zranění osob a my pouze likvidovali jejich následky. Posádkám jsme za pomoci lanového navijáku pomohli vyprostit a odtáhnout jejich vozy mimo komunikaci, sorbčními prostředky jsme likvidovali úniky provozních kapalin a silnici v místě nehody zametli. V jednom případě musel být dokonce odstraněn i strom.

požární asistence

Dnes 24.6. probíhají oslavy 25 let Klaus Timber ve Dvorci a naše jednotka s CAS 30 provádí požární dohled a statickou ukázku

Kropení motokrosové tratě

O víkendu 5.5 a 6.5. se v Kramolíně jelo mistrovství světa v sidecarcrossu a naše jednotka s CAS 30 pomáhala AMK Nepomuk s kropením tratě, aby byly podmínky pro jezdce co nejlepší. Kromě toho jsme asistovali záchranářům u několika nehod, z toho jedna bohužel skončila tragicky.

školení první pomoci

Členové naší jednotky pravidelně absolvují odbornou přípravu, abychom mohli efektivně zasahovat u různých typů mimořádných událostí. Naposled se jednalo o poskytování první pomoci a použití AED.

školení

Několik jednotek sborů dobrovolných hasičů z hasebního obvodu nepomucké stanice dnes absolvovalo teoretickou část pravidelné odborné přípravy obsluhovatelů motorových pil.

Údržba techniky

I když nebyla naše jednotka v posledních dnech povolána k zásahu, tak i přesto se členové pravidelně scházejí, aby udržovali techniku, výstroj a výzbroj v akceschopném stavu.

# čistý hasič = zdravý hasič

Hospodářská jízda

S naší velkou cisternou Tatra 815-7 jsme dne 25.1 v rámci hospodářské jízdy prováděli mimo jiné i mytí komunikace v průmyslové zóně v Nepomuku-Dvorci.

Technika

Obě naše cisterny po návratu z doplnění PHM 🚒🚒