Rok 2022

Adventní trh

Dne 27.11. 2022 na nedělním adventním trhu na náměstí A. Němejce ani letos nechyběl náš stánek s teplými nápoji. Opět jsme pro vás uvařili svařák z červeného vína a také nealko z jablečného džusu. Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili a nákupem tak podpořili náš sbor. Přejeme všem krásný a klidný adventní čas.

Školení preventistů

V sobotu 22. října se na naší zbrojnici konal seminář preventistů, kterého se zúčastnilo 28 členů ze sborů dobrovolných hasičů z Plzně-jihu. Seminář pořádala Odborná rada prevence OSH Plzeň-jih.

Návštěha hasičů z Kemnathu

Dne 1. října jsme opět po delší odmlce způsobené koronavirem navázali osobní kontakt s našimi kolegy z přátelského města Kemnath v Německu. Na programu sobotního dne byla hned dopoledne návštěva letecké záchranné služby v Líních, odkud jsme se přesunuli do Plzně si trochu zasoutěžit a poměřit síly. V Nepomuku nás čekal pozdní oběd a za účasti představitele města i oficiální přivítání a proslovy. Několik hasičů si vyzkoušelo skluz na naší zbrojnici a velký úspěch sklidila i jízda velkokapacitní cisternou po okolí. Po celé odpoledne byly promítány fotografie z činnosti a společných návštěv, které vyvolaly spoustu vzpomínek. Prodiskutována byla samozřejmě i forma další spolupráce a možnosti osobních setkání. Poděkování patří i našemu městu za podporu při této akci.

Okresní soutěž

V sobotu 3. září se na školním hřišti v Nepomuku konalo Okresní kolo klasické soutěže. V kategoriích žen i mužů se soutěžilo ve štafetách a požárních útocích. Náš sbor měl zastoupení v obou kategoriích, holky skončily na krásném druhém místě, kluci obsadili pátou příčku. Celkové výsledky jsou k dispozici na stránkách SH ČMS – Okresní sdružení hasičů Plzeň – jih.

Dětský den ,, S hasiči hurá do školy,,

V neděli 29. srpna se na hřišti u ZŠ a přilehlé louce konal dětský den k rozloučení se s prázdninami. Přes nepříznivou předpověď nám počasí nakonec přálo a děti si tak mohly užít různé soutěžní disciplíny, za které byly odměněny sladkostmi a upomínkovými předměty, dále jízdu na koních Koně Kozlovice, malování na obličej @martinakolářová, stánek BESIP (bezpečnost silničního provozu) BESIP – Plzeňský kraj, AIR Soft Honza Kříž a RC modely letadel a různých typů vozidel, které si všichni mohli vyzkoušet. Mimo našich cisteren byla k vidění cisternová automobilová stříkačka CAS 20 na podvozku Scania jednotky Správy železnic Plzeň Drážní hasiči Plzeň a CAS 20 Tatra s lodním přívěsem jednotky HZS Plzeňského kraje ze stanice Nepomuk. Bohužel z časových důvodů se letos neuskutečnila plánovaná ukázka zásahu hasičů a nedostavila se ani Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba. Obě složky byly během odpoledne zaneprázdněné výjezdy. Na závěr akce jsme dětem vytvořili pěnu a letos nově i vodní skluzavku. Děkujeme městu Nepomuk za podporu akce a všem, kteří se akce zúčastnili, ať už jako pořadatelé či jako návštěvníci.

Oslavy SDH Myslív

Hasiči z Myslíva oslavili v sobotu 11.6.2022 130 let od svého založení. Akce se konala na tamním hřišti a lidé mohli shlédnout ukázku koňské stříkačky a výstavu historických hasičských přileb.

Okrsková soutěž

V sobotu 4. června odpoledne se konalo základní kolo Klasické soutěže našeho okrsku na hřišti v Kramolíně. Soutěžilo se ve štafetě 7×50 metrů s překážkami a požárních útocích, přičemž náš sbor měl zastoupení ve všech kategoriích. Děti obsadily 3. a 4. příčku ze čtyř dětských kolektivů. Ženy s přehledem vyhrály obě disciplíny nad domácím SDH Kramolín a v součtu časů zvítězily o více než půl minuty. Do mužské kategorie se přihlásilo 5 sborů a po dvou kolech štafetových běhů jsme byli na průběžné první pozici s náskokem několika vteřin. Suverénně nejlepší požární útok i s penalizací 10 sekund pouze utvrdil naše prvenství. Celkové výsledky jsou k vidění na přiložené fotografii. Sbory na prvních třech místech v kategorii muži a ženy postupují do okresního kolo, které se bude konat 3. září v Nepomuku.

Noční soutěž

V sobotu 28. května jsme se zúčastnili Noční soutěže v Přešíně. Soutěžilo se v požárních útocích v kategoriích dětí, žen i mužů. Náš sbor měl zastoupení ve všech třech kategoriích. Družstva dětí obsadila druhé, čtvrté a šesté místo ze sedmi družstev, družstvo žen obsadilo druhé místo ve své kategorii a družstvo mužů skončilo na pátém místě.

Valná hromada

V sobotu 7. května se na hasičské zbrojnici konala Valná hromada našeho sboru. Kvůli Covid-19 byla přeložena z původního lednového termínu. Po přednesu zpráv starosty sboru, velitele jednotky a vedoucích mládeže proběhlo předání ocenění členům sboru následované občerstvením.

Pálení čarodějnic

Po dvou letech se na hasičské zbrojnici opět konalo pálení čarodějnic se stavěním máje. Nechyběly soutěže pro děti, grilované prasátko a čepované pivo i limonáda

Hasičský bál

V sobotu 9. dubna jsme po roční pauze na sále Hotelu U Zeleného stromu opět uspořádali tradiční hasičský bál SDH Nepomuk. Zaplněný sál si po celý večer užíval kapelu Pelíškové, která na našem bále hrála poprvé. I letos byl pro všechny k dispozici fotokoutek s hasičskou tématikou. Děkujeme sponzorům za pěkné ceny do tomboly a všem, kteří jste se bálu zúčastnili a podpořili tak náš sbor.

Sponzoři:

AH Elektro – František Holub Nepomuk s.r.o.

AMK Nepomuk

AngusFarm Soběsuky

Aqua Zoo

Auto Kelly – Servis Autopyramida

Autodoprava Martin Benedikt

Autoservis Milan Javůrek

Avon Alena Šulcová

Benzina Nepomuk

DHW Paleček

EkoZahradnictví Vrčeň

HD Reklama

HMN Car s.r.o.

Instalatérství Troch

Kadeřnictví Lady

Kadeřnictví Martin Bršlica

Kadeřnictví Špačková

Klatovské rybářství

Klaus Timber a.s.

Kovovýroba Tojice s.r.o.

Květiny Rašková

Lékárna Hánová

LM Café L.Müllerová

Lůca šije

Marcela Lukešová

Město Nepomuk

MMA Jiří Beroušek

Obchůdek u Zuzky Na Vinici

Peřina Jan

Pila Nepomuk

Pivovar Zlatá Kráva

Potraviny Veselý

Průcha nářadí

Sanitace pivních cest – Puctrubka

SKY Trade s.r.o.

Sokol Nepomuk

Sokolovna Nepomuk

Šota koupelny

UNIBRICK s.r.o. Nepomuk

Václav Hanek

Vanišová pohřební služba

Zvěrolékař MVDr. Ladislav Janovec

a

Členové SDH Nepomuk

Maškarní bál

V neděli 3. dubna odpoledne jsme na hasičské zbrojnici uspořádali pro naše děti maškarní zábavu. Mimo tance si děti i dospělí zasoutěžili v různých displínách, přičemž největší úspěch měla židličkovaná

Bruslení

Covidová opatření díkybohu ustupují, a tak jsme mohli během března dvakrát vyrazit na brusle na zimní stadion v Klatovech

MDŽ

Posezení na hasičské zbrojnici při příležitosti Mezinárodního dne žen v pátek 4. března.