Rok 2023

vánoční trhy

Děkujeme všem kdo si dal něco na zahřátí u našeho stánku na adventním trhu na nepomuckém náměstí a podpořil tak činnost našeho sboru.

Část členů naší jednotky během trhů odběhla k vyhlášenému poplachu na záchranu dobytka zaveleného pod zhrouceným přístřeškem na louce u Neuraz. Bližší informace budou v samostatném článku.

školení preventistů

Dnešní den patřil požární prevenci a ochraně obyvatel. Na naší zbrojnici se konal seminář pro preventisty sborů zaměřený právě na tuto problematiku. Kromě teoretické části byla součástí programu i praktická ukázka přenosných hasicích přístrojů.

návštěva partnerského města

Starosta města a několik našich hasičů přijalo pozvání a po roce se opět sešli s partnerským sborem z Freiwillige Feuerwehr Kemnath. Naši přátelé nám zajistili prohlídku hasičských stanic na americké základně, poté se nám pochlubili stavbou nové zbrojnice, která by měla být dokončena v příštím roce a na závěr dne byla připravena večeře, kde jsme si sdělili zážitky a prodiskutovali plány do dalších let.

Podzim pod Zelenou horou

V sobotu 21. října budeme zajišťovat občerstvení na trasách turistické akce Podzim pod Zelenou horou, které povedou přes přírodní park Buková hora – Chýlava. Budeme se na vás těšit na rozcestí u lesní chaty v místě bodu záchrany PJ 017. Vy se můžete těšit na čepované pivko, klobásy a sekanou z grilu, kávu, svařené víno a mnoho dalšího.

Festival volného času

V pátek 22.9 jsme se účastnili Festivalu volného času. Pro děti jsme měli připravené úkoly a hod hadicí na kuželky, ale kvůli nepříznivému počasí jsme byli nuceni se schovat pod střechu zakládání školy místo hřiště. Během festivalu nás navštívili naši členové i nové děti, které se na nás přišli podívat. Dále jsme si připravili i nástěnku s fotografiemi a informacemi. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit a poznat ostatní kroužky v Nepomuku.

okresní kolo v klasické soutěže

V sobotu 9. září se naše družstva žen i mužů zúčastnila Okresního kola klasické soutěže, které se konalo na fotbalovém hřišti ve Vstiši u Dobřan. Postup do okresního kola jsme si vybojovali na okrskovém kole, které se uskutečnilo v květnu ve Dvorci. V kategorii žen jsme měli zastoupení hned dvakrát, kdy tým žen A obsadil bronzovou příčku, tým B skončil na čtvrtém místě. Muži byli po štafetách na průběžném druhém místě. Druhou disciplínou, kterou je požární útok, naše družstvo mužů vyhrálo a posunulo se na celkové první místo a bralo tak zlaté medaile. Nepomuk reprezentovaly i družstva žen a mužů z SDH Dvorec, která také postoupila z okrskového kola. Dvorecké ženy obsadily druhou příčku, muži skončili čtvrtí.

s hasiči hurá do školy

V sobotu 2. září proběhla u nepomucké základní školy akce S hasiči hurá do školy. Pro děti byla připravena řada disciplín, za jejichž splnění je čekalo občerstvení a taška s překvapením. Nechyběl stánek BESIP, jízda na koních, malování na obličej, AIR Soft, shozy bonbónů z dronu a mnoho dalšího. Během odpoledne proběhlo také několik ukázek z práce hasičů, a to nasazení hasicího zařízení COBRA z centrální hasičské stanice Plzeň Košutka, vyproštění osob z vraku vozidla ve spolupráci s posádkou Zdravotnické záchranné služby a hašení hořlavé kapaliny pomocí hasební pěny. Na konci akce byla pro děti připravena pěna a vodní skluzavka. Děkujeme všem za účast a věříme, že jste si odpoledne užili.

pěna

Dne 16.8.2023 jsme dětem na čtvrtém běhu letního tábora v Přebudově připravili spoustu pěny a vodní skluzavku.

pěna

Dnes 23.7.2023 jsme dětem na druhém běhu letního tábora v Přebudově jsme připravili velkou spoustu pěny a vodní skluzavku

pěna

V pondělí 10.7. odpoledne jsme osvěžili děti na prvním běhu na táboře v Přebudově. Připravili jsme jim spoustu pěny a na závěr i vodní sprchu.

pěna

V sobotu 2. července proběhl ve Smederově dětský den, kde nemohla chybět ani dětmi oblíbená pěna a vodní ochlazení.

pěna

V pondělí 26. června jsme vytvářeli pěnu během letního tábora rodičů s dětmi v Přebudově.

pěna

Sobotu 10.6. odpoledne jsme pro děti vytvářeli pěnu, tentokrát na dětském dnu v Třebčicích.

pěna

O víkendu 3. a 4. června jsme byli na dětských dnech v Klášteře, ve Dvorci, ve Chválenicích a v Blovicích zpestřit akci oblíbenou pěnou.

Okrsková soutěž

V sobotu 27. května se na hřišti ve Dvorci konala hasičská soutěž okrsku Nepomuk, kterou v rámci oslavy 125. výročí od založení SDH Dvorec pořádal ve spolupráci s okrskem tamní sbor. Soutěžilo se ve štafetách a požárních útocích v kategoriích dětí, žen a mužů. Náš sbor měl zástupce ve všech kategoriích. Výsledky dětí byly uveřejněné v předchozím článku. Družstvo žen obsadilo na pěkném druhém místě, po štafetách svou kategorii vedlo. Družstvo mužů složené převážně z dorostenců skončilo celkově na pátém místě, a to hlavně proto, že od rozhodčích obdrželo 20 trestných bodů. Družstvo mužů A mělo ve své kategorii nejrychlejší štafetu i požární útok a obsadilo tak první příčku. Ženy i muži A postoupili do okresního kola, které proběhne v září. Ženy: 1. Dvorec 2. Nepomuk 3. Kramolín Muži: 1. Nepomuk A 2. Mileč 3. Dvorec A

přípravy na okresní kolo hry plamen

Dnes probíhaly přípravy na víkendové závody. Před vyměřením trati a postavením překážek jsme provedli úpravu běžeckého oválu, který po zimě v některých místech nebyl zrovna „běhuschopný“.

pálení čarodějnic

Po roce se na hasičské zbrojnici opět konalo pálení čarodějnic se stavěním máje. Nechyběly soutěže pro děti, grilované prasátko a čepované pivo i limonáda. Více jak sedmdesát soutěžících dětí bylo odměněno buřtem a limonádou a společně ozdobilo májku.

MDŽ

V pátek 10. března jsme na hasičské zbrojnici uspořádali tradiční posezení pro naše členky, manželky a přítelkyně při příležitosti mezinárodního dne žen 🥂🌷

hasičský Bál

V sobotu 25. února jsme na sále v Švejk restaurant a hotel U Zeleného stromu Nepomuk pořádali Hasičský bál SDH Nepomuk. Do posledního místa naplněný sál si užíval skvěle hrající hudební skupinu Melodion. Mimo tradiční hoří-nehoří zpestřil večer návštěvníkům bálu fotokoutek od Fotograf – Zdeněk Kříž. Vybrané fotky z fotokoutku si můžete prohlédnout v příspěvku. Děkujeme všem zúčastněným za podporu našeho sboru a sponzorům za věnované ceny do tomboly. Již teď se těšíme na příští rok. Seznam sponzorů je uvedený níže. Hlavní cenu do slosovatelné tomboly daroval pivovar ZLATÁ KRÁVA, a to sud piva dle vlastního výběru.

Valná hromada okrsku

Dne 10.2 proběhla na nepomucké hasičské zbrojnici Valná hromada našeho okrsku č. 14. Po vyslechnutí zpráv o činnosti za rok 2022 byl sestaven plán práce na rok 2023 a následovalo malé občerstvení.

Valná hromada

Za účasti několika významných hostů proběhla 6. ledna i u našeho sboru valná hromada. Po vyslechnutí zpráv o činnosti sboru, výjezdové jednotky a kolektivu mladých hasičů se mimo jiné projednal plán práce na letošní rok a odvod členských příspěvků. V rámci diskuse vystoupil například starosta okrsku, starosta města i velitel požární stanice a každý ve svém projevu velice kladně hodnotil naší činnost a spolupráci s daným subjektem. Věříme, že i rok 2023 bude minimálně stejně úspěšný jako ten uplynulý.