Rok 2023

PŘESPÁNÍ HA HASIČSKÉ ZBROJNICI

První prosincový vikend jsme uspořádali přespaní na hasičské zbrojnici pro starší mladé hasiče. Když jsme vybírali termín, ani nás nenapadlo, jak nám počasí zamíchá s kartami.. Naše plány a program nám ovlivnilo počasí. Páteční odpoledne se ze střech smetávalo cca 20 cm sněhu a silnice připomínala kluziště. Ale všichni účastníci se na přespaní dokázali dostat. Páteční večer byl ve znamení kolektivních her, i hry na týmy jsme měli a před spaním jsme si pustili film. V sobotu po snídani jsme zahráli pár her uvnitř, ale sníh byl tak lákavý, že jsme vyrazili na zimní radovánky ven. Někdo boboval, někdo stavěl sněhuláka či bunkr. Na závěr sněhového dopoledne jsme dali koulovačku.. Po teplé česnečce jsme zahráli pár her mafie a dali jsme si oběd. Odpoledne než nám uschlo zimní oblečení jsme si zahráli v týmech hry a pak nám nic nebránilo vydat se na kopec u polikliniky a pořádně se vyblbnout na bobech. Přišli jsme mokrý, unavený a vysíleny, ale spokojený. Po druhé sváče nezbývalo než dohrát hry, aby jsme mohli spočítat jaký tým vyhrál. Pak sbalit a domů. Z našeho pohledu se přesání povedlo i když jsme kvůli sněhové nadílce změnili plány.

Noční toulání pod Zelenou Horou

V sobotu 4.11. jsme pořádali soutěž pro dětské kolektivy – Noční toulání pod Zelenou Horou. Tato soutěž probíhá po setmění, kdy 5ti členná hlídka jde trasu kolem Zelené Hory se stanovišti. Stanoviště jsou jak klasické hasičské – uzlová štafeta, základy první pomoci, určení technických prostředků, základy topografie, požární ochrana, určení tísňového volání, smotání hadice na čas, tak také na náhodu a pro zpestření – noční hod na cíl, překonání překážky po vodorovném laně a přenášení technického prostředku na jeho obrys. Soutěže se zúčastnilo 16 sborů a celkem 14 družstev mladších, 23 družstev starších, 3 družstva mimo soutěž a 11 jednotlivců dorostenců z toho 3 děvčata a 8 chlapců. Náš sbor reprezentovala 2 družstva mladších, k tomu ještě jedno mladší mimo soutěž, dále 3 družstva starších a 2 dorostenci. Mladší družstvo ve složení Dan, Váša, Anežka, Štepa Pal. a Péťa G. si vysoutěžili 8. místo a družstvo ve složení Barča, Eliška P., Terka, Metů a Péťa V. obsadili místo 1. Jelikož nám další děti před soutěží omarodili, tak družstvo mimo soutěž šlo pouze ve třech ve složení Luky, Majda V., Štěpa Paš. a doplnili se ještě jedním závodníkem z jiného kolektivu. Na stupních vítězů se dále v kategorii mladších umístili na 2.místě Blovice a na 3.místě Hořehledy. V kategorii starších se naše chlapecké družstvo ve složení Kuba, Míša, Šimon, Matyáš a Honza umístilo na 15. příčce, téměř dívčí družstvo ve složení Julča, Bětka, Naty, Majda Š. a Maťej umístilo na 10.místě a nejstarší družstvo ve složení Váša, Jani, Jessi, Marky a David na místě 7. Medailové pozice obsadili na místě 1. Hořehledy2, na místě 2. Blovice a na místě 3. Střížovice. V kategorii dorostu se v dívkách na 2. místě umístila Klaudi a v chlapcích Kristián na místě 4. Na bedně se dále umístili v dívkách na 1. místě Štěpánka Hrádková -Dolní Lukavice a na 3. místě Ella Krieglsteinová – Nebílovy, v kategorii chlapců na 1. místě Matyáš Prusík – Dnešice, na 2. místě Pavel Žofák – Dolní Lukavice a na 3. místě Jiří Šrámek – Nebílovy.

Tímto chceme poděkovat všem zúčastněným a hlavně také všem kteří nám se soutěží pomohli.

soutěž

Další sobotní (21.10.) soutěží bylo Noční toulání v Chlumčanech, kam jsme se vydali s 5 družstvy. V Chlumčanech se souteží v disciplínách: stříkání na plechovky se džberovkou, požární ochrana, technické prostředky, základy první pomoci, uzlování, lanová lávka, topografie. Nejprve na trať vyrazilo naše nejmladší družstvo ve složení Viky, Luky, Péťa, Štěpa a Štěpa, s pár chybami se umístilo na 7.místě. Další naše mladší družstvo ve složení Barča, Vanda, Majda, Šimon a Honza se taktéž s pár chybami umístilo na místě 6. A naši nejstarší z mladších ve složení Terka, Eliška, Eliška, Metu a Péťa se s jedinou chybou, avšak s rychlou džberovkou, umístilo na 2.místě. V mladší kategorii se účastnilo 11 družstev.

Starší družstvo ve složení Stefi, Naty, Máťa, Kuba a Míša se taktéž s chybami, ale rychlou džberovkou umístilo na 11.místě. A naši nejstarší ve složení Jani, Marky, Jessi, Váša a Davča se bez chyb a nejrychleší džberovkou umístili na místě 1. Starší kategorie ze zůčastnilo 20 družstev.

soutěž

V sobotu 21.10. proběhlo krajské kolo ZHVB (Závod hasičské všestrannosti a brannosti), na které postoupilo naše smíšené družstvo dorostu ve složení Jani, Ondra, Váša, Krisťa a doplnila je Jessi. I přes pár chyb se družstvo umístilo na 3. místě ze 6. Bohužel na MČR postupují pouze první dvě družstva.

soutěž

V sobotu 14.10. jsme s dětmi vyrazili na soutěž do Blovic, kde se soutěží v disciplínách – štafeta požárních dvojic, střelba ze vzduchovky, uzlová štafeta, základy topografie, zdravověda, určení technických prostředků a požární ochrana. Jelikož nám někteří onemocněli, nakonec jsme na tuto soutěž jeli s 1 družstvem mladších a 2 družstvy starších. Mladší družstvo se s pár chybami, tzn. trestnými body, umístilo na 6. místě z 21. Starší téměř klučičí družstvo se s trestnými body pouze ze střelby ze vzduchovky (ve které byli na 4.místě), umístilo na 6.místě a starší dívčí družstvo s opět pár chybami na 11. místě z 31. Toto byla první soutěž v rámci 2. ročníku Radyňské ligy a náš kolektiv pro obě kategorie bere zatím 6.místo.

Závod hasičské všestrannosti a brannosti

Poslední sobotu letošního září (30.9.) jsme se zúčastnili ZHVB – Závodu hasičské všestrannosti a brannosti (bývalé ZPV – Závod požárnické všestrannosti). Tento závod byl v tomto roce premiérou pro všechny startovní hlídky – nová pravidla, nové disciplíny, jiná stanoviště.. Na přípravu jsme měli čas od začátku školního roku, což podle nás vedoucích moc nebylo. Ale i tak se naše mladší hlídka ve složení Matyáš, Vanda, Šimon, Dan a Bára i přes zaváhání umístila na 3 místě. Druhá mladší hlídka se ve složení Štěpa, Štěpa, Anežka, Honza a Péťa, což byla celkově mladší hlídka než první, umístila na 7.miste z 11 startujících hlídek. Jsme rádi, že se nám žádná z hlídek neztratila.

Ve starší kategorii jsme postavili také dvě hlídky – 1. Marky, Julča, Bětka, Naty, Eliška a 2. Kuba, Míša, Metů, Máťa a Terka, které se nám obě umístili shodně na 8.místě z 15. Myslíme, že by mohli mít i na lepší umístění, kdyby si dávali větší pozor a nepopletli věci na stanovištích, ale alespoň víme co zlepšit, doučit a vypilovat.

V letošním ročníku byla otevřena nově i kategorie dorostu, i zde jsme měli zastoupeni, a to ve smíšené hlídce ve složení Jani, Krisťa, Váša a Ondra. V této kategorii nebylo jiné zastoupeni, ale také mají co pilovat jako např. zdravovědu. Hlídka dorostu postoupila do krajského kola.

MČR V BĚHU NA 60 M

V sobotu 23.9. se Jani a Jessi zúčastnili Mistrovství ČR v běhu na 60m s překážkami v Brně v kategorii starší dívky. Jessi, která se týden před soutěží dozvěděla, že může jet, jelikož z kvalifikovaných děvčat z kraje se některé nemohou zúčastnit, se s časem 15,95s umístila na 116. místě. Jani si s časem 12,79s vybojovala 37. místo ze 120.

Tímto časem si posunula osobáček a zároveň byla toto poslední soutěž v běhu na 60m, dále ji čekají již jen stovky.

soutěž

Naši dorostenci Krisťa a Jani navštívili v neděli 17.9. další a již poslední ze série jihočeských sotvek a to Borovanskou stovku. Jani v běhu na 100m s překážkami zaběhla 2x stejný čas 19,85s, tím si vybojovala 6.místo z 29. Krisťa si v běhu na 100m s překážkami vyběhal čas 19,63s a 11.místo z 19. Celkově v sérii jihočeských stovek bral 10.místo

soutěž

Po prázdninové pauze jsme se po jednom jediném tréninku vydali na soutěž, kterou pořádali hasiči a obec Chocenice.

Na soutěž jsme vyrazili s jedním mladším družstvem a jedním starším družstvem.

Kolem oběda se na trať připravili mladší se startovním číslem 5. Ve složení : koš – Bára, savec – Anežka, strojník – Naty, proudy – Šimon a Dan, rozdělovač – Matyáš a Honza, béčka – Štěpa. Proudaři ukončili jejich běh s časem 25,66s, – “z tohoto času si hlavu nelámeme, máme přeci dva pokusy“.

Na trať se připravilo družstvo starších, taktéž se startovním číslem 5. Jejich složení: koš – Váša (poslední jeho útok za děti), savce – Julča a Péťa, strojník – Naty, proudy – Eliška a Terka, rozdělovač – Jessi.

Toto družstvo skončilo s časem 27,19s se kterým bylo nespokojené, ale společnými silami jsme hledali řešení, jak druhý pokus vylepšit. Po prvních pokusech je družstvo mladších na 5. místě a družstvo starších si drží medailovou příčku.

Poté následovali druhé pokusy.

Opět začalo družstvo mladších, kdy se změnila sestava na savcích, a to Anežka s Peťou. Na základně máme vše připraveno a čekáme na odstartování. Pokus se rozbíhá, vše vypadá v pořádku a bereme čas 24,25s. S tímto časem končíme na krásném 4.místě z 8.

Než nastoupilo družstvo starších, pečlivě jsme sledovali, jak se vede ostatním družstvům, které by pro nás mohli být “nebezpečné”.

Po dlouhém a těžkém rozhodování, jsme usoudili, že necháme stejnou techniku běhu.

Na základně máme vše připravené a řadíme se na startovní čáru. Odstartovali jsme, i přes malé zaškobrtnutí jsme krásně vyčistili základnu a už jenom trefit ty terče-plechovky. Pokus končí časem 23,66s a starší berou 2.místo z 5. Uz čekáme než odběhne poslední družstvo, a napadá nás, že se začneme házet do kádě. Je nástup, všichni stojíme v pozoru a čekáme než nás vyhlásí. Po vyhlášení nesmí chybět společné foto a jde se do kádě, kde končí i jedna trenérka. Také jsme měli možnost navštívit Chocenicke hasičské muzeum.

Jako poslední by jsme chtěli poděkovat trenérům za pořádně pečlivou přípravu na tuto soutěž. A těšíme se na další soutěž a ještě více se těšíme na tréninky.

soutěž

V neděli 10.9. po okresní soutěži se naši závodníci Jani, Niky a Krisťa zúčastnili závodu v běhu na 100 m s překážkami v Kaplici, kde se konalo předposlední kolo Jihočeských stovek.

em třem se zadařilo a domu si přivezli krásné výsledky a to:

– v kategorii střední dorostenky – Jani 6. místo a posunutí osobáčku na 19,84 s

– v kategorii žen – Niky, která ze zdravotních důvodů běžela první závod sezony, ukázala, že nic ze svých dovedností nezapomněla a s časem 17,83 s vybojovala krásné 3. místo

– v kategorii starší dorostenci – Krisťa taktéž krásné 6. místo s časem 19.79 s

MČR Požárního sportu

Tento víkend (25.-27.8.) proběhlo MČR v požárním sportu v Sokolově, na které mladí muži z plzeňského kraje postoupili jako tým z Dobřan a reprezentovali náš kraj. I nepomučtí hasiči měli své želízko v ohni, a to našeho Kristiána, který chodil do kroužku mladých hasičů od mala. Krisťa na MČR běžel na štafetě 4x100m s překážkami první úsek s domečkem a v královské disciplíně požárním útoku běžel “béčka”. Po sobotě, kdy se běžel běh na 100m s překážkami a štafety 4x100m s překážkami se tým dělil o první místo s dalšími dvěma sbory. V nedělních útocích rozhodl už první útok, který kluci doběhli v čase 25,39s což znamenalo 1. místo nejen v útocích, ale hlavně to pro dobřanský tým znamenalo celkově zlato. A i náš Kristián se stal mistrem České Republiky v požárním sportu pro rok 2023.

Chtěli by jsme poděkovat všem Krisťovo trenérům a hlavně Krisťovi za reprezentaci na MČR. Děkujeme..

příměstský tábor

Po 11-ti sezónách fungování kroužku jsme se rozhodli připravit pro naše hasičské děti příměstský tábor, který se uskutečnil ve dnech od 14. do 18.8.2023.

V pondělí jsme zahájili tábor rozcvičkou a následovalo rozdělení dětí do 3 týmů, které pak mezi sebou porovnávali síly. Dopoledne jsme strávili různými kolektivními hrami. Odpolední program byl ve znamení vodních hrátek, seznámení s hasící technikou a pro některé seznámeni se s učivem na odznaky odbornosti.

V úterý po rozcvičce byla na programu zdravověda pod vedením Hanči ze ZZS. Prohlédli si společně sanitní vůz a ukázali si záchranářské vybavení. Vyzkoušeli si jak ošetřit zraněného a jak postupovat u různých druhů zranění. Po poledním klidu se týmy vydali na stopovačku s plněním úkolů po Nepomuku. Poslední cílové kroky děti zavedli do Nepomuckého muzea na výstavu Báječných autíček od velkého sběratele Honzy (také člen SDH), který děti provedl výstavou komentovanou prohlídkou.

Ve středu na nás čekal celodenní výlet vlakem do Sušice. Z nádraží jsme vyrazili na Sušickou hasičskou stanici, kde nám milý a ochotni profesionální hasiči udělali prohlídku stanice a děti si vyzkoušeli transport zraněného na nosítkách. Po obědě jsme vyrazili do lanového parku, kde jsme se rozdělili na dvě skupinky. Mladší zdolávali výškově menší lanovou dráhu, kde si vedli bravůrně. Starší děti a dorostenci se vydali do korun stromů do větších výšek. Všichni účastníci si lanové aktivity užili a zdokonalili si svoji fyzičku. Po krátkém odpočinku jsme se ochladili v řece Otavě. Jelikož jsme měli čas, rozhodli jsme se navštívit ještě bazén, kde se děti vyblbly na toboganu, v divoké řece i ve velkém bazénu. Pak už nás jenom čekala zpět cesta domů. Po příjezdu do Nepomuka jsme předali všechny děti rodičům. 🙂

Ve čtvrtek jsme vyhodnotili předešlé aktivity a pak jsme si vyslechli v rámci odborného výcviku přednášku o hasicích přístrojích. Jaké jsou druhy a který v jaké situaci použít. Vše si pak děti mohli reálně vyzkoušet pod odborným dohledem profesionálních hasičů ze směny B. Odpoledne jsme strávili u rybníka v Klášteře, kde měli naplánované cvičení profesionální hasiči s výcvikem na vodní hladině. Zopakovali jsme si desatero bezpečného pobytu u vody. Hasiči děti povozili na motorovém člunu, děti viděly jak probíhá záchrana z vody, zkusily si jaké to je hodit záchranným pytlíkem a mohly se vykoupat v rybníku pod dozorem profíků.. 😊 Během návratu zpět jsme využili pozvánku na zmrzku do cukrárny. Na hasičské stanici jsme pomohli umýt a uklidit všechny pomůcky, které byly používány při výcviku na vodě. Následoval mimořádný program, který byl ve znamení “svatby” Štěpy a Anežky. Děti připravily a zorganizovaly sami celou svatbu. Jelikož celý týden bylo teplo a byli teplé noci, naplánovali jsme si přespání venku na hřišti u zbrojnice. Děti byly nadšené.

V pátek po probuzeni na hřišti byla provedena ranní hygiena, snídaně a rozcvička. Dále byla na programu netradiční olympiáda, která byla zaměřena na hbitost, chytrost, šikovnost, ale i náhodu. Každý vynikal v jiné disciplíně 😊 , ale vyhrát mohl jen jeden, přeci jen je to olympiáda. Posledním obědem, který jsme nachystali byly hambugery, které žádné dítě ani dospělí neodmítl. Do přípravy oběda se zapojila a pomohla i hasičská směna C.

Po krásných přednáškách s ukázkami hasící techniky a hasících přístrojů jsme neodolali a dali dětem možnost splnění zkoušky odborností pro juniory. Už na začátku týdne se přihlásilo 6 odvážných, a ty tyto odbornosti splnily s přehledem.

Odpoledni program byl ve znamení úklidu, vyhodnocení olympiády a předání pamětních věciček. Samozřejmě nemohla chybět pěna, tou jsme zakončili letošní hasičský první příměstský tábor.

Tímto by jsme chtěli poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách či organizaci tábora.

Vaše vedoucí V., H., A.

soutěž

Naši dorostenci ani o prázdninách nezahálejí a v neděli 16.7. se zúčastnili soutěže Lišovské stovky, která je zařazena do seriálu Jihočeských stovek. Krisťa se s časem 20,40s umístil na 13.místě z 22. Janina si zaběhla osobáček a s časem 20,36s brala 12.místo z 30.

soutěž

V neděli 2.7. bojoval Krisťa za Plzeňský kraj v teamu Dobřan na Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu v Domažlicích. Při první disciplíně – štafetě 4x 100m běžel domeček, po štafetě Dobřany s časem 61,08s obsadili 4.místo. Další disciplínou byl běh na 100m s překážkami, kde si Krisťa zaběhl s časem 19,44s nový osobáček. Team se svým výkonem posunul na průběžné 3.místo. Poslední jak to bývá byla královská disciplína požární útok, po kterém se s časem 31,48s družstvo posnulo na celkové bramborové 4.místo z 15.

Gratulujeme.

soutěž

Bohužel nedáme dohromady zatím družstvo dorostenců, tak se naši Krisťa, Klaudi a Jani zúčastnili Krajského kola požárního sportu za team Dobřan. Krajské kolo probíhalo v Domažlicích 24.6.

Soutěž se skládala ze štafety 4 x 100 m, běhu na 100m s překážkami a požárního útoku.

Ve štafetě si Jani zaběhla příčné břevno a Krisťa domeček, po této disciplíně se umístili dorostenci na 1.místě a dorostenky na 2.místě.

Další disciplínou byl běh na 100 m s překážkami, kde si Krisťa zaběhl nový osobak 19,61s., Jani si zaběhla hezký čas 20,86s a Klaudi dosáhla času 21,42s, v součtu časů družstva se po této disciplíně dorostenci umístili opět na 1.místě a dorostenky na 2.místě.

Poslední královská disciplína byla požární útok, kde se dorostenci s časem 26, 36s umístili na 1.místě a dorostenky s časem 31,85s na 3.místě. Po celkovém součtu team Dobřan dorostenek obsadil celkové 3.místo 🥉a dorostenci 1.místo 🥇. Tímto dorostenci postoupili na Mistrovství ČR v požárním sportu, který se koná dnes, tak Krisťovi a celému týmu budeme fandit ✊💪, odkaz na on-line přenos:

Druhý den Krajského kola v požárním sportu jsme v mužské kategorii měli také Krisťu jako zástupce v teamu Dobran. Také muži se umístili celkově na 1.místě 🥇 a tím si vysloužili postup na Mistrovství ČR v mužské kategorii.

zakončení sezóny

Ve čtvrtek 22.6. jsme zakončili letošní úspěšnou sezónu. V letošním roce jsme se drželi ve středu tabulek, skoro všech zúčastněných soutěží. Když sezónu zhodnotíme v číslech očima vedoucích: 18 soutěžních dnů pro družstva, 3 soutěžní dny pro jednotlivce, 150 tréninkových hodin, 1500 ujetých km na soutěže, 24 hodin domácích pracích (přihlášky, taktiky, probdělé noci ), 37 svěřenců, 8 skvělích dorostenců, 2 budoucí dorostenci, 1 celodenní výlet, 2 přespání na zbrojnici. nespočetně vzpomínek a pocitu hrdosti, 4 řidiči z řad vedoucích a 7 řidičů z řad rodičů. To je zřejmě náš školní rok v číslech, jaký je ten váš? Poslední předprázdninovou schůzku jsme uklidili klubovnu, sklad, překážky a pomohli jsme uklidit výjezdová vozidla, hasičina není přece jen o závodech, ale i o té soudržnosti a pomoci. Po práci jsme vytáhli lavůrky, balonky a mohli začít vodní hrátky, odměnou nám byla zmrzlina, káď a dobrá zábava. Na konci jsme se rozloučili s Jani a Vášou, kterým bohužel nadešel čas opustit starší družstvo, ale doufáme že v září se k nám vrátí na poslední soutěž Toulání pod Zelenou Horou a do party vedoucích jako instruktoři.

Přejeme všem krásné a pohodové prázdniny.

soutěž

V letošním roce se Krisťa vydal na své první soutěže v běhu na 100 m s překážkami i na výstup na věž. Než se mohl postavit na start prvních soutěží, musel se toho hodně naučit a fyzicky si máknout. V letošním roce absolvoval 4 soutěže běhu na 100 m s překážkami, a dvě ve výstupu na věž. Dále běžel za družstvo dorostu Dobřan na Krajském kole požárního sportu dorostu v Domažlicích, kde si zaběhl na 100m s překážkami osobáček 19,61s.

Ve výstupu na věž má zatím nejlepší dosažený čas 31,80s na plzeňském Kružíkovi.

Dne 22.6. se zúčastnil školního TFA v Dubnu, kde osadil 31. pozici.

Děkujeme za reprezentaci sboru a držíme palce v dalších soutěžích

soutěž

Během květnových a červnových dnů se naši dva dorostenci Klaudi a Kristián, kteří si vybrali hasičský obor, zapojili se svou střední školou – Střední průmyslová škola dopravní v Plzni do Středoškolského MČR v požárním sportu v Pardubicích, kde jejich družstva schodně obsadili 3. místa a tím si zajistili postup na Akademické MČR v Ostravě, kde Klaudi za družstvo běžela věže, které si na MČR v Ostravě zkusila poprvé, dále se zúčastnila běhu 100m s překážkami. Také si měla zaběhnout domeček ve štafetě 4 x 100m, ale holky které byli postavené do této štafety se zranili při běhu 100m s překážkami. Takže se do této disciplíny dostavila jenom jedna část holek a snažili se o co nejlepší výkon. Jako poslední disciplína byl požární útok, jak se říká „královská disciplina“, při které jde o setinky, a naše dorostenka Klaudi v této disciplíně běžela nalejvače.

Náš druhý dorostenec Kristián si na MČR v Ostravě zaběhl věže, také svým skvělým výkonem pomohl týmu v běhu na 100m s překážkami, ve štafetě si vyzkoušel domeček a poslední disciplínou, jak už jsme psali je požární útok, kde si Kristián při prvním pokusu zaběhl proud a na druhém pokusu došlo k menším změnám a tak si vyzkoušel nalejvače, kterého předtím ani nezkoušel. Než nastoupil tým kluků na požární útok spočítali si, že když budou na této disciplíně nejlepší tak budou celkově na 3.místě, bohužel se jim to tak nepovedlo. Družstvo holek se umístilo na 6.místě ze 17 družstev.

Družstvo kluků se umístilo na 5. místě z 11 družstev.

soutěž

CINKLO TO!

Na naši poslední soutěži letošního školního roku jsme v neděli 18.6. vyrazili do Dnešic, kde nám to cinklo a rozloučili jsme se s Vášou a Jani tak jak se patří. Do Dnešic jsme přijeli s jedním družstvem starších a jedním družstvem mladším. Nejprve se zde začínalo uzlovou štafetou a kategorií starších. Naše družstvo se s časem 76:88s v této disciplíně umístilo na 3.místě a při útoku s časem 25,8s na místě 4. V tomto součtu bodů pořadí vyneslo krásné 2.místo z 18. Což v této konkurenci ligy považujeme za velký úspěch. Nadšení v očích našich končících nás zahřálo jako vedoucí u srdce. Po starších soutěžili mladší, kde při uzlové štafetě po málem zaváhání se s časem 349:55s vč. trestných (180) sekund umístili na 5.místě a po zaváhání i na útoku se s časem 33,44s umístili na místě 7. Celkovým součtem pořadí družstvo mladších obsadilo 7.místo z 9. Touto soutěží se ukončilo také bojování v Radyňské lize, kdy starší obsadili nakonec 6.místo z 15. celkově umístěných, této ligy se zúčastnilo alespoň jedné soutěže 29 družstev (sborů) kategorie starší. Mladší obsadili v lize 5. místo z 11. hodnocených, kde se také v kategorii mladší zúčastnilo alespoň jedné soutěže 22 družstev (sborů) v této kategorii.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho sboru.

soutěž

V neděli 11.6. jsme se s třemi odvážnými, kteří si to vybojovali v okresním kole, vydali na krajskou soutěž jednotlivců 60 m s překážkami do Plzně. Do kategorie mladší chlapci se nám probojoval Šimon Blovský, který dnes neměl den, ale i to se muže stát, ale jsme na něj hrdí už za postup na krajskou soutěž. Po dvou neplatných pokusech se Šimon bohužel umístil na posledním místě, ale určitě to byla dobrá zkušenost do příštích let, nervozita bude příště menší.

Do kategorie starší dívky se nám probojovaly z okresního kola dvě zástupkyně, a to Janina Klášterková a Jessica Skalová.

Janina první pokus zaběhla s časem 14,70s i přes drobné komplikace se spojkami. Druhý pokus si Janina nezlepšila, i během něj se prostřední spoj nepovedl a tak jej musela opravit, ale díky prvnímu pokusu se Janina v celkovém pořadí umístila na krásném 9. místě z 23 soutěžících dívek.

Naše druhá závodnice Jessi první pokus koukala „kde co lita“ a dosáhla času 16,78s, ale během druhého pokusu, který ji celkem vyšel dosáhla času 15,57s, což ji vyneslo 17. místo.

Všem třem děkujeme za reprezentaci našeho sboru, především by jsme chtěli Janině poblahopřát k postupu na mistrovství ČR v běhu na 60 m, které se bude konat v září Brně.

soutěž

Další soutěžní sobotu 10.6. jsme vyrazili na neligovou soutěž do Hořehled. Zde se soutěží v požarním útoku s nástřikovými terči. Po presenci bylo překvapením, že se dostavilo sice 7 družstev mladších, ale pouze 3 družstva starších. Na místě bylo domluveno, aby měli starší družstva motivaci, tak se sestavily k nim dva týmy vedoucích. Všichni měli možnost 2 pokusů. Mladší družstvo A bylo po prvních pokusech s časem 28,76s na 2 místě, družstvo B s časem 31,39s na 4.místě, avšak v druhém pokusu se jedno družstvo zlepšilo a sesunulo nás, takže družstvo A se umístilo celkově na místě 3. a družstvo B na místě 5. Starší družstvo si s časem 30,85s po oba pokusy udrželo 2. místo.

Týmy vedoucích se také snažily. Jeden z týmů vedoucích by obsadil s časem 26,22s první místo mezi staršími, druhý by s časem 33,12s obsadil misto 4., avšak „bedna“ se nechala právě jen dětem. My jsme měli zastoupení vedoucích v obou týmech.

soutěž

V sobotu 3.6. jsme se vydali s 1 mladším a 1 starším družstvem na soutěž do Letkova. Zde se soutěží v požarním útoku na 2 pokusy s jednotnou požární stříkačkou. První pokusy byly o osahání stroje, druhým se zlepšoval čas. V obou kategoriích se účastnilo 21 družstev, takže konkurence byla vysoká. Družstvo starších si časem 23:67s vysoutěžilo 14. místo a družstvo mladších s časem 24:74s místo 9.

Tato soutěž byla předposlední v Radyňské lize, kde si zatím družstvo starších drží 7.místo a družstvo mladších poskočilo na 5.místo.

soutěž

V neděli 28.5. jsme se zúčastnili s jednotlivci Okresního kola běhu na 60m s překážkami. Během odpoledne bojovali přes překážky Janina, Jessi, Marky, Majda, Šimon a Matyáš. Po dvou pokusech bylo rozhodnuto. V kategorii starších dívek obsadila Janina krásné 1. místo, Jessi 5. místo, Marky 8. místo z 15.

Z mladších dívek Majda obsadila 6. místo z 13. U mladších chlapců obsadil Šimon 5. místo a Matyáš 7. místo z 9. Všem moc gratulujeme.

Prvních 5 z každé kategorie postupuje na Krajské kolo, kde budeme držet palce.

soutěž

Druhá čas mladých hasičů, týmy A v obou kategoriích se vydali (27.5.) na soutěž na Chlum, kde jsme nechtěli ztratit cenné body do Radyňské ligy. Zde se soutěží ve štafetě požárních dvojic a požárním útoku. Mladšímu družstvu se štafeta povedla a s časem 77,36s bylo na průběžně čtvrtém místě. Pak následoval požární útok, kde došlo k malému zaváhání a dosáhlo času 28,25s. V celkovém pořadí si družstvo mladších udrželo 4.místo z 10. Starší družstvo mělo štafetu s časem 65.62s a požární útok za 23,97s, takže svým výkonem obsadilo 8.místo ze 18. Průběžně výsledky z Radyňské ligy jsou po těchto výsledcích: starší kategorie na 7. místě a mladší kategorie na 6.místě.

soutěž

Dne 27.5. jsme se s družstvem rozdělili na dvě soutěže. A to na soutěž na Chlum, která je zařazena v Radyňské lize a okrskové cvičení ve Dvorci, kde tento rok slaví 125 let vzniku SDH Dvorec. Ve Dvorci jsme před samotnou soutěží šli v průvodu od nově opravené hasičské zbrojnice ve Dvorci a při ceste jsme vzdali hold bratrům Šloufojc. V této soutěži se soutěží v klasickém útoku a štafetě 7x50m. Tento útok i štafetu trénujeme týden před soutěži, což naznačuje, že to zrovna není naše parketa. Místo obvyklých 30s na požárním útoku, je toto úplně jiná disciplína s plno pravidly a činnostmi, které ve sportu nejsou. Po štafetach jsme se umístili na 3. místě, přes drobné zádrhele s časem 1:59,76 a na požárním útoku jsme skončili na 3. místě s časem 1:59,25. Celkově jsme se umístili na 3.místě ze 3. Do Dvorce jsme přivezli i naše nejmenší, kteří se soutěže účastnili mimo soutěž s ukázkou požárního sportu, ale zaběhli si i celou štafetu pro klasiku. A šlo jim to krásně.

okresní kolo hry plamen

Aby jsme se o víkendu nenudili, i v neděli 21.5. byla v Nepomuku na hřišti okresní soutěž hry Plamen, tentokrát soutěžila kategorie mladší. Na soutěž dorazilo 8 družstev, a opět se soutěžilo v 5 disciplínách. Tentokrat se začínalo postavenou CTIF štafetou, ta se nám moc nepovedla a s časem 91,16s jsme se umístili na 6. místě. Budeme se na příští rok muset zlepšit. 😊 Další disciplínou byla štafeta požárních dvojic, kde jsme bohužel byli penalizováni 10 trestnými sekundami, a to nás posunulo na 5. místo, ale kdyby jsme nebyli penalizováni, s časem 81,16s by jsme byli 3. v této disciplíně. Další disciplínou byla štafeta 4x60m, bohužel při tréninku na tuto disciplínu jsme měli pád přes bariéru, který nám závodnici vyřadil na další disciplíny, během dne se nám přišla ukázat se sádrou. Ale ani tato štafeta se nám moc nepovedla a s časem 73,33s jsme skončili na posledním místě. Po přeobsazení družstva jsme se vydali na předposlední disciplínu, a to požární útok CTIF, kde i přes chyby jsme dosáhli času 85,04s plus 30 trestných sekund, a tímto jsme obsadili 4. místo v této disciplíně. Poslední královská disciplína požární útok se nám povedl s časem 33,83s a umístili jsme se na 3.místě. Zlepšení ke konci nám moc nepomohlo pro celkové umístění. V celkovém pořadí jsme se umístili na 6.místě o jeden bod za Dolní Lukavicí, která skončila na 5 místě.

Ale i tak si myslíme, že to je skvělý výkon a všechny naše závodníky tímto chceme moc pochválit za čas, který trávili na tréninku a za dnešní výkony.

okresní kolo hry plamen

Dnešní sobotní den (20.5.) byl ve znamení okresního kola hry Plamen, které se konalo u nás v Nepomuku. Na soutěž dorazilo 10 soutěžních týmu. Tato soutěž je pro nás nejnáročnější soutěž z celého roku, soutěží se v 5 disciplínách. Náš tým si vedl na nejvýš uspokojivě. První štafeta dne byla 4x 60m, kde náš A tým doběhl s časem 50,15s, což pro nás znamenalo 3 místo z této disciplíny. Tým B měl také moc pěknou štafetu i přes pád. Druhou soutěžní disciplínou byla štafeta požárních dvojic, kde jsme v B týmu dostali 20 trestných sekund, ale za to A tým doběhl s časem 67,85s a tento čas nám přinesl v této disciplíně 5. místo.

Další štafeta 400m CTIF se nám povedela s lepším časem 70,83s, a to přineslo 3.místo v této štafetě. Předposlední trénink na disciplínu nám přinesl zranění na břevně a přeobsazeni posledních dvou disciplín. První pokus požárního útoku CTIF se podvedl s časem 75,81s a 30 trestnými body, druhý pokus dopadl s časem 77,47s, ale s 20 trestnými body, takže v součtu lepší a na 5.místě z teto disciplíny. Po této disciplíně jsme měli stejný počet bodu jako Dnešice s kterými jsme se dělili o 3-4 místo. Tak jak to má být, rozhodla královská disciplína a to samotný požární útok. Přes drobné technické problémy se odstartovali požární útoky na stopky. První útok jsme dokončili s časem 37,44s a druhý jsme si polepšili a dokončili ho s časem 34,94s. Ale Dnešicím se útok povedl na tolik, že obsadili v útocích první místo z celého startovního pole. Pro nás to znamenalo celkové 4. místo, ale i tak si myslíme, že to je skvělý výkon a všechny naše závodníky tímto chceme moc pochválit za čas, který trávili na tréninku a za dnešní výkony… Pro nás jste jedničky

soutěž

O pouťové sobotě 13.5. jsme s jedním mladším a jedním starším družstvem vyrazili na soutěž do Dolní Lukavice. Po drobné technické závadě při zkráceném útoku CTIF a po požárním útoku se starší družstvo umístilo na 8 místě z 12. Mladší družstvo s drobnou chybou na uzlech při zkráceném útoku CTIF se umístilo taktéž na 8 místě z 9. Snad se bude následující den dařit lépe.

soutěž

Ani o svátku 8.5. někteří nezaháleli a náš dorostenec Krisťa se zúčastnil Ledenické stovky, kde s časem 21,41s obsadil 16.místo z 23.

soutěž

Další soutěží pro jednotlivce dorostu byl Memoriál Vendulky Fránové dne 7.5. v Plzni. Této soutěže se na běh 100m s překážkami zúčastnila Janina a Krisťa. Po zaváhání při prvním pokusu Janiny, se na druhém vytáhla a s časem 20,57s se umístila na krásném 6. místě z 29.

Krisťa soutěžil také ve výstupu na věž, kde se ve své kategorii umístil na 4 místě. V běhu na 100m s překážkami si vylepšil osobák na čas 20,06s, a tím si zajistil 8. místo z 15.

soutěž

Po krátkém tréninku jsme na 1.máje zavítali na soutěž jednotlivců do Letkova, kde se o běží 60m s překážkami. Této soutěže se účastnilo 6 našich děvčat. Jedna v kategorii mladších žáků, 5 v kategorii starších žáků. Po prvních pokusech nás „překvapili“ některé časy starších dívek, které byli nad očekávání dobré. V kategorii mladší Majda obsadila 9. místo ze 17. A v kategorii starších Janina obsadila krásné 2. , Jessi 6., Marky 9., Julča i přes zranění z předchozí soutěže obsadila 17. a Bětka 18. místo z 19.

soutěž

Poslední dubnovou sobotu 29.4 jsme vyrazili na soutěž do Nebílov, kde jsme soutěžili v požárním útoku a ve štafetě dvojic. Na soutěž jsme vyrazili z 28 dětmi, ze kterých byli 2 mladší a 2 starší družstva… V Nebílovech začínaly mladší družstva na útoku a starší na štafetách. Naše závodění odstartovalo starší družstvo A na dvojicích, kde se hned na začátku rozpadla hadice, což znamená 10 trestných k dosaženému času, který byl 84,3s – v průběžném pořadí z dvojic znamenalo 12. pozici. Hned po tomto pokusu jsme postavili na start družstvo B, které dostalo také 10 trestných sekund za předčasné vyběhnutí, a štafetu dokončili s časem 68,73 – trestné body je stáhli na 9. místo. Teď byli na řadě v závodění mladší družstva, začali jsme se připravovat na požární útok. Po ohřátí „mašiny“ se postavilo na startovní čáru mladší družstvo A, které dokončilo útok bez chyb s časem 21.97 s, což znamenalo 1. místo v požárním útoku. Druhé mladší družstvo B, dokončilo také povedený útok s malým zaváháním na koši a proudech s časem 27.5 s – s průběžným umístěním na 7. místě. Mladší družstva než se rozkoukali z útoku, stáli na startu štafet. Nejprve se na start postavilo družstvo A – které lehce zaváhalo na druhém úseku s napojováním proudnice. Ale po doběhnutí štafety se ukázalo, že i mladší družstvo dostane 10 trestných sekund za špatně smotanou hadici, takže družstvo A mělo celkový čas i s trestnými body 94.89 s – 9 místo ve štafetě. Poslední naše postavené družstvo na štafetě bylo družstvo mladších B, a nebylo by to naše družstvo,kdyby porušilo pravidlo 10 trestných bodů a tentokrát za brzké rozvinutí hadice – celkový čas na štafetě byl 104,42 s a to znamenalo 12 pozici ve štafetách. Nadešel čas na útoky starších žáků – které odstartovalo družstvo A – i přes přiražený prostředníčkem na koši se útok povedl dokončit s časem 24,8 s, což jsme mysleli, že tým B nepřekoná,ale mýlili jsme se a družstvo B je překonalo s časem 23,87 s. – tyto časy znamenaly 5. a 6. místo v útoku. I když se nám na štafetě dvojic moc nedařilo, tyto výsledky nám vynesli pro starší družstvo B – 5. místo a družstvo A – 10. místo z 12ti družstev. A v mladší kategorii to znovu cinklo a umístili se na 3. místě družstvo a na 11. místě ze 14. družstev.

V Radyňské lize si držíme 3. místo v mladších a 6. místo ve starších, do ligy se počítá vždy lepší umístění.

soutěž

Letošní první „mokrou“ soutěží mladých hasičů byl Chouzovský rybník, který se konal 22.4. Na soutěž jsme vyjeli s jedním družstvem mladších a dvěmi družstvy starších. Po odběhnutí štafet, kde někteří „zapomněli“ běžet a po menším zaváhání, jsme se umístili na místech 3. (mladší), 9. a 17. (starší). Čekání na útoky rychle uteklo a šlo se na ně. Útoky netradičně začínali starší družstva, starší družstvo A mělo problém s nastříkáním a útok dokončili s casem 36,60s, staršímu družstvu B vše klaplo a útok dokončili s casem 23,55s, ale je třeba ještě vylepšit také nástřik. Posledním našim útokem bylo družstvo mladších, kteří se na štafetě umístili na 3 místě, takže jsme čekali jak dopadne útok, útok se i přes zaváhání na levém proudu povedl a s časem 32,14s a skončili překvapivě na 3 místě.. Před vyhlášením už bylo vše jasné, mladším to cinklo a umístili se na 3. místě z 11., starší B na 5. místě a straší A bohužel na 17. místě ze 17, ale to na příští soutěži zlepšíme

Přespání na hasičské zbrojnici

V pátek 17.3. jsme se sešli s naším mladším družstvem, aby jsme přespali na hasičské zbrojnici. Přespání se účastnilo 11 dětí, naši instruktoři a vedoucí 😊… Niki s Krisťou si vybrali své týmy, které proti sobě celé přespání bojovali.. Vladka měla na starosti naše stravování a Kuku s Ájou program. V pátek jsme si zahráli hry, dokonce nás profici přišli „zachránit“ 👨‍🚒 .. Před spaním jsme koukali na pohádku.. 🎥 Sobota začala snídaní a kosmetickými úpravami.. Pak se pokračovalo v soutěžení, kdy jsme např. překonali minové pole, zahráli živé piškvorky a jiné hry… Po obědě jsme vyrazili na tajný výlet, který byl na stanici HZS do Přeštic a po prohlídce některých vozidel jsme vyrazili do Plzně do D-Arény, kde jsme strávili zbytek odpoledne.

SOUTĚŽ

Dne 4.3.2023 jsme po zimní přípravě vyrazili se starším družstvem do Dobřan na soutěž. Zde se soutěží ve zdravovědě, topografii, uzlové štafetě, požární ochraně, poznávání technických prostředků a tajné disciplíně, kterou pro letošní rok byly kuželky. Na soutěž jsme přijeli se 3 staršími hlídkami ve složení Váša, Jessi a David jako Nepomuk I., Máťa, Bětka a Naty jako Nepomuk II. a Kuba, Julča a Sofi jako Nepomuk III. V každém teamu něco nevyšlo, ale i tak jsme obsadili 6.(I.), 11.(II)a 12 (III.) místo ze 20 soutěžících hlídek.

Školení vedoucích mládeže

O víkendu 25 a 26.2 se organizačně podílíme na zajištění školení vedoucích mládeže, které probíhá na naší zbrojnici.