Rok 2024

pěna

V sobotu 8. června proběhl v Klášteře dětský den, kde nemohla chybět ani dětmi oblíbená pěna a vodní ochlazení.

Pálení čarodějnic

Tradiční pálení čarodějnic proběhlo v úterý 30. dubna i na hasičské zbrojnici Hasiči Nepomuk. Díky všem, kteří se akce zúčastnili a doufáme, že se vám u nás líbilo.

maškarní zábava

V neděli 7. dubna jsme na hasičské zbrojnici pořádali maškarní zábavu pro naše děti a děti z hasičské přípravky. S maskami se ale nenechali zahanbit ani dospěláci. Děti si v různých hrách vysoutěžily sladkou odměnu, zatancovaly si na dětské písničky, a na závěr proběhla oblíbená židličkovaná

mdž

Jako každý rok jsme i letos pro naše ženy připravili k mezinárodnímu dni žen posezení s občerstvením. Velký dík patří oddílu mladých hasičů a jejich vedoucím za přípravu výborných dezertů.

bruslení

Dne 2.3. jsme pořádali opět bruslení pro členy a přátele sboru na zimním stadionu v Klatovech. Oproti našemu prvnímu letošnímu bruslení se nás sešlo o něco méně, ale i tak jsme si to užili.

hasičský bál

Děkujeme skvělé kapele Melodion, sponzorům, kteří věnovali ceny do tomboly, Fotograf – Zdeněk Kříž za profesionální fotokoutek a všem, kteří jste na hasičský bál Hasiči Nepomuk na sále Švejk restaurant a hotel U Zeleného stromu Nepomuk dorazili. Díky vám všem to byl super večer a už teď se těšíme na příští rok!

AKTUALIZACE: přidány fotky včetně výběru fotek z fotokoutku.

bruslení

V neděli 4.2. jsme jako již tradičně zamluvili led pro členy SDH a jejich přátele. Sešlo se nás v Klatovech na stadionu 79 bruslících. Na třetině stadionu se hrál „sranda mač“ hokeje, na zbylém prostoru bylo volné bruslení. Jsme rádi, že jsme se sešli v tak hojném počtu a doufáme že si to všichni užili, stejně jako my. Budeme se na těšit na dalším ledu, který chystáme.

setkání spolků města nepomuk

Dne 13.12.2023 se uskutečnilo setkání spolku města Nepomuk. Každý spolek města Nepomuk se zúčastnil a představil svůj spolek – řádově jich bylo více jak 20. Během večera proběhlo i ocenění sportovců, kde i my jsme měli své zastoupení a to Nikolu Raškovou. Byla oceněna za své sportovní výsledky během roku 2021-2022.

Dále získala ocenění také naše vedoucí mladých hasičů Hanka Augustová, za práci s dětmi a mládeží.

Něco málo o Niky:

Niky je velký dříč, vždy chtěla být lepší než předchozí závod. Sama svou píli se dostala tam kde dnes je v požárním útoku a hlavně v jednotlivcích v disciplínách 100 m překážek. Díky svým úspěchům se Niky dostala v roce 2021 do reprezentace ČR v požárním sportu v dorostenkách. Tuto pozici si obhájila i pro rok 2022.

Niky začala chodit do kroužku mladých hasičů od roku 2012, kde byla vždy hlavním článkem teamu a jednou z vůdčích osobností. Jako mladší hasička se každý roku účastnila kolem 12 soutěžích jak v požárním útoku, branných závodech a ostatních soutěží. Takže, když už nemohla závodit v mladých hasičích, rozhodla se naskočit do vlaku jednotlivců, nejprve jen jako jednotlivec a po 2 letech si opět vyzkoušela požární útok za tým v Dobřanech, kde také teď trénuje. Všechny závody za jednotlivce běhá pod záštitou a pod jménem SDH Nepomuk.

Niky se může pyšnit mnoha prvními místy v běhu na 100 m s překážkami. Jeden z velkých úspěchů byl když se v roce 2021 dostala do reprezentace ČR, která se zúčastnila mistrovství světa v Chorvatsku ve městě Čakovec a stala se mistryní světa v požárním sportu pro rok 2021 v kategorii dorostenky. V tomto roce se umístila na 2. místě v českém poháru z 49 závodnic, který se skládal z 5 závodů, kde se na 2 krát umístila na 1. místě.

Rok 2022 byl pro Niky posledním rokem za dorostenky, když se za tímto rokem ohlédneme, jistě ho nepromarnila. V reprezentaci si své místo obhájila a mohla vyrazit na Olympiádu ve slovinském městě Celje, kde se stala vícemistryní požárního sportu. I v tomto roce se zúčastnila Českého pohár v běhu 100m s překážkami a umístila se celkově na 4.místě. Také se stala mistryní ČR za dorost i za ženy pro rok 2021.

V roce 2023 se Niky bohužel nemohla účastnit soutěží kvůli zdravotním problémům a mohla se zúčastnit pouze posledního závodu jihočeských stovkách v Borovanech a tam i přes letošní zdravotní problémy se umístila na 3. místě poprvé jen za ženy, a to po krátkém tréninku.

a něco málo o Hance:

Hanka je u sboru dobrovolných hasičů od r. 2004, je spoluzakladatelka a vedoucí obnoveného kroužku mladých hasičů od ledna 2012. S dětmi pracovala předtím také v pionýru a na táborech Fondu ohrožených dětí. V kroužku mladých hasičů děti připravuje hlavně na soutěže, ale také hrou ke vzájemné spolupráci i k samostatnosti. Některé děti kroužek ovlivnil i v jejich následném studiu střední školy a výběru budoucího povoláni.

Hanka je skromná, přímá, má smysl pro fair play, je nápaditá a hravá. Má dvouletého syna a je vášnivou sběratelkou pexes. I přesto, že je na mateřské dovolené, věnuje se stále všem ostatním činnostem, hlavně hasičům, kteří zaberou hodně času.

valná hromada sboru

První akcí v roce 2024, kterou pořádal náš sbor, byla Valná hromada sboru, která se konala v pátek 19. ledna v zasedací místnosti hasičské zbrojnice. Po shrnutí činnosti za rok 2023 starostou sboru, velitelem jednotky SDH, vedoucími mladých hasičů a zástupcem revizora sboru se slova ujali i hosté včele s místostarostou města Nepomuk panem Pavlem Motejzíkem. Po oficiální části následovalo občerstvení a diskuze přítomných.