Rok 2022

Noční toulání pod Zelenou Horou

Zhodnocení soutěže psané dětmi z kroužku mladých hasičů:

V sobotu 5.11. náš sbor pořádal hasičskou soutěž pro mladé hasiče Noční toulání pod Zelenou Horou. Zúčastnilo se 14 mladších týmu a 19 starších, dále 1 mladší a 1 starší družstvo mimo soutěž. Naše vedoucí dokázali připravit 6 týmů složených z dětí všech věkových kategorií. Naše nejmenší dětičky, které běželi mimo soutěž, měli být složeny ze 4 dětí, avšak jednoho z členů zaskočila tma a svou účast si rozmyslel. Naše nepomucká družstva ovládla obě kategorie, zlato zůstává doma. Mladší žáci ve složení Majda, Bára, Julča, Vanda a Metů obsadili 1. místo a v kategorii starší obsadilo 1. místo družstvo ve složení Jani, Jessi, Klaudi, Zdenda a Váša. Tato soutěž byla poslední soutěží pro Zdendu a Klaudi, kteří s námi jsou od počátku založení kroužku.

Další naše družstvo se umístilo na místě 10. v kategorii starší. A v kategorii mladší se umístilo na místě 2. ,kde patří obdiv Bětce, která ušla náročnou trasu o berlích. Poslední mladší družstvo se umístilo na místě 7. Všechna umístění jsou krásný výkon.

Všem co pomáhali děkujeme za zajištění této soutěže, že jste si na nás udělali čas.

Nechyběla zde ani dobrá atmosféra a občerstvení.

Těšíme se na další ročník. Soutěž jsme si moc užili.

Soutěž Chlumčany

Dne 22.10. jsme vyrazili se 4 družstvy (2 mladší, 2 starší) na Noční toulání do Chlumčan. Na této soutěži jsou disciplíny: stříkání se džberovkou, požární ochrana, lanová lávka, topografie, uzlování, základy první pomoci. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 družstev starších a 14 družstev mladších. V mladší kategorii jsme se umístili na 2. a 5.místě. V kategorii starší se naše družstvo po finálním rozstřelu o 2. až 4. místo nakonec umístilo na 4. místě. A druhá hlídka na místě 18.

Soutěž Blovice

V sobotu 15.10. jsme vyrazili s jedním družstvem starších a dvěmi družstvy mladších na soutěž do Blovic. Soutěžilo se ve štafetě dvojic, střelbě ze vzduchovky, topografie, zdravovědě, uzlové štafetě, technických prostředcích a požární ochranně. I přes deštivé počasí dorazilo do Blovic 16 mladších družstev a 31 starsich, takže konkurenci jsme rozhodne měli. Pořadatele pro tento ročník zvolili částečně venkovní prostor a částečně vnitřní, protože celý den poprchávalo či pršelo, ale jako v Nebílovech či Lukavici to nebylo… Starší družstvo se s 8 chybami jen ze střelby umístilo na krásném 7 místě z 31. Musíme je pochválit, příště jen zrychlit štafety…Mladší družstvo A se s chybou na uzlech, zdravovědě a 9 nesestřelenými špalíčky umístilo na také krásném 5.místě. Našim překvapením soutěže bylo mladší družstvo B seskládáno z kluků a našimi nováčky ty přes drobné zádrhely se umístili na 9. místě, což bylo milé překvapení, to jsme nečekali.

Mladší družstva měla rychle odběhnuto, a aby nemusela čekat na zbrojnici v Blovicích vydala se s Vlaďkou na exkurzy po Blovicích, navštívili náměstí, zámeckou zahradu, zámek i s kapli… Když jsme přijeli na zbrojnici do Nepomuka vysvitlo i sluníčko..

Soutěž Střížovice

Dne 8.10. jsme se zúčastnili podzimního kola hry Plamen a to Závodu požárnické všestrannosti. Na soutěž jsme vyrazili v počtu 2 starších a 2 mladších pětičlenných hlídek. Tato soutěž spočívá v proběhnutí trati cca 2-3km se stanovišti. Stanoviště na trati: střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, základy první pomoci, požární ochrana, překonání překážky po vodorovném laně. Naše hlídky mladších se v této soutěži umístili na 3. a 7. místě z 11, a starší hlídky na 7. a 14. místě z 23.

Soutěž Nezvěstice

V neděli 25.9. jsme vyrazili na soutěž do Nezvěstic, kam jsme přivezli s sebou 3 soutěžní družstva, a to jedno starší a dvě mladší. Soutěží se zde v požárním útoku a jako každoročně je to poslední požární útok v letošním roce. Soutěžní družstvo mladších A, kde jsou zkušení závodníci, se s časem 22,32s umístilo na 3. místě, družstvo mladších B se umístilo na 5. místě z 6 soutěžících družstev s časem 28,70s, ale i toto místo je pěkný výkon, jelikož někteří byli na soutěži poprvé. Starší družstvo se umístilo na 7. místě z 8. s časem 22,99s – no mohlo to být lepší. Tento útok byl poslední pro naše nejstarší „dítě“ Klaudi.. A proto ji družstvo hodilo do kádě. Budeme mluvit za všechny, když řekneme, že: Klaudi jako dítě nám budeš chybět a doufáme, že s námi jako instruktor budeš pokračovat.

Soutěž dorostu Borovany

Naši dorostenci nezahálí a v neděli 18.9. se účastnili závodu poháru jihočeských stovek v Borovanech. Nikola Rašková tento závod vyhrála v kategorii starších dorostenek a zároveň obsadila 1. místo celkově v poháru. Kristián Taitl se takovéto soutěže zúčastnil poprvé a umístil se v kategorii středních dorostenců na místě 10.

Soutěž Dolní Lukavice

V sobotu 17.9. jsme vyrazili na soutěž do Dolní Lukavice, zde se soutěžilo v požárním útoku a upravené verzi požárního útoku CTIF. Do Lukavice jsme přivezli 2 soutěžní družstva, a to jedno mladší a jedno starší. Celý den byl deštivý, zelené hřiště se změnilo v bahnité brouzdaliště. Bohužel v požárním útoku CTIF se mladší družstvo po drobné chybě umístilo na 7. místě, ale za to v útoku se nám docela dařilo a s časem 23,62s se umístilo na 4. místě. Po součtu obouch disciplín jsme se umístili na 6. místě z 11ti soutěžních družstev. Starší družstvo se umístilo v požárním útoku CTIF na 8.místě sice bez chyby, ale pomalým provezdením. V požární útoku byl i u staršího družstva lepší s časem 24,73 s. Tyto výsledky družstvo starších také vyneslo na 6. místo z 12 soutěžních družstev. Po zabahněném a deštivém dni jsme se těšili domu, ale nejprve jsme museli vše umýt a očistit od bahna.

Soutěž v Dolní Lukavici byla poslední z Ligy mladých hasičů 2021/2022 – Plzeň – Jih, kde jsme se po celoročním snažením umístili v kategorii mladší na krásném 6. místě z 20 družstev. A kategorie starší se umístila na pěkném 7. místě z 28 družstev.

Soutěž Hořehledy

Druhou zářijovou sobotu dne 10.9. jsme vyrazili do Hořehled na soutěž v požárním útoku. Byla to naše první soutěž po prázdninové přestávce. Děti nás mile překvapili, že přes prázdniny všechno nezapomněli a do tréninku se vrhli v plné síle a s nasazením. Mladší družstvo se umístilo na krásném 3. místě a starší družstvo na 6. místě.

Soutěž Žákavá

Během pouťového víkendu jsme se v neděli 15.5. vydali na soutěž do Žákavé. Zde se soutěží v požarním útoku a upraveném útoku CTIF. Do Žákavé jsme přijeli s jedním mladším a jedním starším družstvem, které bylo doplněno 3 mladšími hasiči. Tuto soutěž ani jednomu družstvu štěstí nepřálo. Mladší družstvo se s trestnými body v útoku CTIF a drobné chybě v požárním útoku umístilo na celkovém 7 místě z 10. Starší družstvo také s trestnými body z útoku CTIF bohužel skončilo na 15. místě z 15.

Soutěž Chlum

Dne 7.5. jsme se vydali na soutěž do Chlumu. Zde se soutěží ve štafetě požárních dvojic a požárním útoku. Na soutěž jsme přivezli 2 mladší družstva a jedno starší. Mladšímu družstvu A se štafeta povedla a s časem 93,60s bylo na průběžně druhém místě. Pak následoval požární útok kde mladší družstvo A dosáhlo času 24,35s. V celkovém pořadí se tímto družstvo umístilo na krásném 2 místě a odvezlo si domu stříbrné medaile. Druhé družstvo mladších nemělo tak rychlou štafetu dvojic, ale útok mělo s časem 24,82s. Díky tomuto času skončilo na 9.místě z 11. Starší družstvo mělo štafetu s časem 66,99s, ale na požárním útoku se tolik nedařilo , takže svým výkonem obsadilo 14.místo ze 17.

Soutěž Chouzovy

Dne 30.4. jsme se zúčastnili soutěže Na Chouzovském rybníku. Tentokrát se soutěžilo v požárním útoku a štafetě CTIF. Mladší družstvo se umístilo na 7.místě z 9. Po nepříliš vydařené štafetě si zlepšili náladu na útoku, ve kterém měli druhý nejlepší čas. Starší družstvo to mělo naopak, nejprve se jim nevydařil útok dle očekávání, ale štafetu zaběhli na druhé misto. Celkově obsadili 3.místo z 15.

Soutěž Nebílovy

Dne 24.4. jsme jeli na soutěž do Nebílov, kde nám půl dne propršelo. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě požárních dvojic. Na tuto soutěž jsme se vydali s 1 družstvem starších a 2 družstvy mladších. Někteří z druhého družstva mladších byli na soutěži úplně poprvé. Starší družstvo se umístilo celkem z obou disciplín na 7.místě z 16. Mladší obsadili 6. a 10.místo z 10.

Soutěž Dobřany

Dne 9.4. jsme vyrazili s dětmi na první letošní soutěž a to do Dobřan, kde naše 2 tříčlenné hlídky čekaly disciplíny jako uzlová štafeta, zdravověda, topografie, spojování hadic a pod. Soutěžilo se dle kategorie starších, podle které také byly všechny hlídky hodnoceny. Naše hlídka starších se umístila na 7.místě z 16 , a hlídka mladších na místě 3. Zároveň jako nejlepší hlídka z kategorie mladší.