Videosestřih z výjezdů ve dnech 19. a 20. května

19. května jsme byli v 16.42 vysláni ke střetu dodávky s osobním autem na silnici I/20 na výjezdu z Nepomuka směrem na Plzeň. Původně hlášené zaklínění osob se na místě nepotvrdilo, 2 lehce zraněné osoby odvezla ZZS k vyšetření do nemocnice. Naše jednotka se za necelou půl hodinu vrátila na základnu, úklid vozovky provedla po zadokumentování nehody Policií ČR jednotka HZS Nepomuk. U události jsme zasahovali s vozy CAS 20 Terrno a DA MB Sprinter.

20. května po půl třetí odpoledne jsme vyjeli s vozidlem CAS 20 Terrno k zatopenému sklepu RD v Zelenodolské ulici. Vodu ze sklepa a přilehlého stavebního výkopu jsme odčerpali pomocí kalového čerpadla. Asi po hodině jsme se vrátili na základnu. Jednotka HZS v tu dobu likvidovala následky nehody dvou kamionů na silnici I/20 na křižovatce u sádek.

Fotky z výjezdů jsou na našem FB.

Sestřih z jízd k oběma zásahům si můžete prohlédnout ZDE.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 21. 05. 2019 | 212 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
02.12.2019: advent
Na nedělním adventním trhu na náměstí A. Němejce ani letos nechyběl náš stánek s teplými nápoji. Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili a nákupem tak podpořili náš sbor. Přejeme všem krásný a klidný adventní čas.

30.11.2019: výjezd
K tragické dopravní nehodě jednoho OA na silnici I/20 u Podhůří vyjely všechny složky IZS po 14. hodině. Při nehodě došlo k úmrtí řidiče, dvě nezletilé osoby byly vrtulníkem LZS transportovány do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomáhali s ošetřením zraněných osob. Během zásahu byl provoz usměrňován jedním jízdním pruhem.

26.11.2019: poděkování
Od 18. listopadu probíhá v areálu IZS úprava povrchů, snížení výšky terénu a následné vyasfaltování části dvora. Svépomocí jsme během podzimu také zrekonstruovali plochu hřiště a přilehlou mez. Byl ztržen stávající nerovný povrch, následně navezena a srovnána nová zemina, kterou jsme poté oseli trávou. Pro zlepšení podmínek tréninků na hasičské soutěže jsme z jedné strany hřiště část plochy osadili zámkovou dlažbou. Za pomoc s opravou hřiště a jeho okolí děkujeme panu Janu Augustovi, Pavlovi Korousovi a firmě Klaus Timber a.s. Poděkování patří i městu za finanční výpomoc a také všem členům sboru a příslušníkům HZS, kteří se na pracích podíleli.

25.11.2019: výjezd
K dopravní nehodě jednoho OA, ve kterém zůstala zaklíněná osoba, jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS a dalšími složkami IZS ve čtvrt na 4 odpoledne na silnici I/20 na úrovni Kláštera do zatáčky u rybníčku. V době našeho příjezdu byla osoba již mimo vozidlo v péči zdravotníků ZZS. Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaném vozidle. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu, na místě zůstala jednotka HZS, která po dobu zásahu usměrňovala provoz jedním pruhem a po vyšetření nehody Policií ČR provedla úklid vozovky. K události jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno.

24.11.2019: seminář
V sobotu 23. listopadu se na naší HZ konal odborný seminář preventistů SDH z Plzně-jihu.

13.11.2019: výbor
V pátek je od 19 hodin na HZ schůze výboru.

09.11.2019:
8. listopadu jsme po servisu nástavby vozidla CAS 20 Tatra Terrno u výrobce THT Polička zařadili vozidlo zpět na výjezd. Po dobu servisu nahradil toto vozidlo DA Mercedes Sprinter, do kterého byly přeloženy prostředky pro zásahy technického charakteru a zásahy u dopravních nehod.

03.11.2019: soutěž
Soutěž Noční toulání pod Zelenou Horou proběhla v sobotu 2. listopadu v Nepomuku, od 16 hodin probíhala prezence soutěžních družstev na nepomucké hasičské zbrojnici, kde asi ve 21.30 proběhlo i vyhodnocení soutěže. Samotná soutěž proběhla v lesoparku pod zámkem. Bližší informace naleznete v samostatném článku.

02.11.2019: výjezd
K nehodě osobního auta na silnici I/20 na úrovni Kláštera nás vyslalo operační středisko spolu s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS před 17. hodinou. Z místa byly hlášeny tři zraněné osoby. Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření na vozidle a po dobu zásahu usměrňovali v místě provoz. Naše jednotka se vrátila na základnu za necelou půl hodinu.

30.10.2019: výjezd
K požáru opuštěného rodinného domu v Zeleném Dole jsme vyjeli po 16. hodině spolu s dalšími třemi jednotkami PO. Při příjezdu jednotek bylo celé druhé patro a střecha zasažena požárem. Bylo nasazeno několik vodních proudů ze vnějšku domu, z nastavovacích žebříků a jeden proud dovnitř domu. Provedeným průzkumem uvnitř nebyl nikdo nalezen. Vodu dovážely cisterny z klášterského rybníka. Požár byl zlikvidován před 20. hodinou, naše jednotka zůstala s CAS 30 na dohlídku do půlnoci.

19.10.2019: asistence
Na žádost starosty jsme dnes odpoledne provedli vyčerpání zatopeného stavebního výkopu ve dvorecké ulici V Huti. Na místě jsme byli s vozidlem DA Mercedes a vodu jsme vyčerpali ponorným kalovým čerpadlem.

19.10.2019:
V rámci turistické akce Podzim pod Zelenou Horou jsme zajistili občerstvení na sobotních trasách procházejících Prádlem. Turistům jsme nabídli grilované klobásy, sekanou v housce, párek v rohlíku, točené pivo a limo a samozřejmě také kávu, čaj nebo třeba grog. Všem, kteří si u nás něco zakoupili, děkujeme za podporu našeho sboru.

02.10.2019: schůze
V pátek 4. října se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

23.09.2019: asistence
21. a 22. září jsme s naší Tatrou CAS 30 prováděli kropení trati a příjezdových cest na kramolínském závodišti, kde se v neděli jelo Mezinárodní mistrovství ČR Sidecarcrossu a čtyřkolek.

19.09.2019: výjezd
Po půl čtvrté ráno vyjela naše jednotka s oběma CAS k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Na místě bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Byl vyhlášen II. stupeň poplachu, u události zasahovalo 11 jednotek PO, vyšetřovatel HZS, velící důstojník směny HZS a Policie ČR.
<<  Prosinec  >>