Aktuality

Shrnutí roku 2019 u jednotky a sboruČinnost jednotky SDH obce

V roce 2019 byla naše jednotka povolána k 42 mimořádným událostem. Jednalo se o 10 dopravních nehod, z nichž nejvážnější byly střet osobního auta s nákladním na silnici 230 u Kokořova, ke které došlo 4. března a bylo při ní zraněno 5 osob a listopadová tragická nehoda na silnici I/20 u Podhůří, při které zemřela jedna osoba a další 2 nezletilé osoby byly zraněny. Dále jsme vyjeli k 11 požárům, z nichž za zmínění stojí požár skladu s asi 1000 kusy balíků slámy v Nekvasovech z 19. září, při kterém byl vyhlášen II. stupeň poplachu a zasahovalo u něj 12 hasičských jednotek včetně dvou z Jihočeského kraje. Další větší požár jsme likvidovali 30. října, kdy hořel dvoupatrový dům u Zeleného Dolu, požár jsme likvidovali několik hodin v dýchacích přístrojích, naštěstí se obešel bez zranění osob. 17 výjezdů bylo technického charakteru, kdy nejvíce výjezdů přibylo 3. a 4. února v souvislosti s padáním mokrého a těžkého sněhu, šlo převážně o popadané stromy přes silnice. V létě jsme likvidovali následky přívalových dešťů a bouřek. Čtyřikrát jsme vyjeli k zásahu typu "událost na objekt", kdy se jednalo o signalizaci požárního čidla v průmyslových objektech, naštěstí šlo vždy o planý poplach vlivem technické závady na EPS. Mimo výjezdy, ke kterým nás vyslalo Krajské operační středisko HZS, jsme vyjeli více než ke stovce ostatním činnostem, do kterých patří dovozy vody, asistence při závodech motorek a rally, čerpání znečištěných studní, ukázky techniky a vytváření pěny na různých akcích aj. Mimo to se členové jednotky zúčastnili pravidelných školení a výcviků s technikou a prostředky, další hodiny byly odpracovány na údržbě techniky a zbrojnice, včetně rekonstrukce travnatého hřiště a okolních ploch a výstavby opěrné zdi při opravě povrchů v areálu.

Mapu se zásahy v roce 2019 zobrazíte i s popisky a fotkami ZDE.

Pro zajímavost nepomucká profesionální jednotka Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje vyjela v roce 2019 k 290 událostem.

Činnost SDH (spolku)

V roce 2019 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Nepomuk několik již tradičních akcí, například hasičský bál s kapelou Melodion, pálení čarodějnic se stavěním máje na hasičské zbrojnici, pouťovou taneční zábavu se skupinou Minimax, v červnu pak hasičkou soutěž Plamen a odpoledne pro děti i rodiče S hasiči hurá na prázdniny, v říjnu jsme zajišťovali občerstvení pro turisty procházející Prádlem při akci Podzim pod Zelenou horou a v listopadu jsme pořádali soutěž pro oddíly mladých hasičů z celého jižního Plzeňska nazvanou Noční toulání pod Zelenou Horou. Také jste se u nás mohli zahřát svařákem a jinými teplými nápoji na adventních trzích na nepomuckém náměstí. Všem, kteří se některé z těchto akcí zúčastnili, děkujeme, podporujete tím činnost našeho sboru. Nejbližší akce, které nás čekají v roce 2020 je Řádná valná hromada SDH, která proběhne v pátek 10. ledna a hasičský bál, který se bude konat 29. února v sále Hotelu U Zeleného stromu a zahraje na něm kapela Melodion. Rádi vás na něm uvidíme.


| Autor: J. Š. | Vydáno dne 03. 01. 2020 | 360 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Novinky
01.07.2020: výjezd
K nehodě dvou osobních aut na silnici II/230 u Kokořova jsme vyjeli spolu s dalšími složkami IZS po 14. hodině. Při nehodě došlo k těžkému zranění tří osob, z nichž dvě musely být vyproštěny pomocí hydraulického nářadí. Silnice byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena, kolem 21. hodiny byla zprůjezdněna jedním jízdním pruhem a až po půlnoci byla plně průjezdná.

22.06.2020: asistence
V neděli 21.6. jsme na žádost AMK provedli ve večerních hodinách omytí znečištěných komunikací v okolí kramolínského závodiště, kde se o víkendu jelo mistrovství republiky v trialu.

12.06.2020: výbor
Schůze výboru a revizní rady se koná v pátek 26.6. od 19 hod. na HZ.

10.06.2020: školení
Školení řidičů referentů se koná 12.6. od 17 hod., školení řidičů s profesním průkazem se koná 27.6. od 8 hod.

05.06.2020: výjezd
Ke střetu nákladního auta s osobním na silnici II/230 u Kokořova jsme vyjeli s jednotkou HZS Nepomuk s CAS 20 Terrno a DA Mercedes v půl deváté ráno. Z osobního auta byla vyproštěna jedna těžce zraněná osoba, kterou transportoval vrtulník LZS do nemocnice. Další osoba byla odvezena sanitou. Během záchranných prací byla silnice asi hodinu zcela uzavřena, poté byl provoz usměrňován kyvadlově.

13.05.2020: výjezd
K požáru domu v ulici V Huti jsme vyjeli s oběma cisternami spolu s dalšími třemi jednotkami PO po osmé hodině ráno. Požár byl lokalizován dvěma proudy během několika minut, zcela zlikvidován za necelou hodinu od příjezdu první jednotky.

01.05.2020: POZOR!
Vláda prodlužuje nouzový stav, který je vyhlášen z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2), a to do 17. května 2020!

22.04.2020: výjezd
K ohlášenému požáru nákladního auta v areálu zemědělského družstva v Soběsukách jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS Nepomuk před půl jedenáctou dopoledne. Na místě bylo zjištěno, že požár již uhasil řidič vozidla pomocí hasicího přístroje. Naše jednotka se vrátila zpět na základnu. Jednotka HZS vyčkala s hlídkou Policie ČR na vyšetřovatele požárů.

11.04.2020: výjezd
Před půl pátou odpoledne jsme byli spolu s jednotkou HZS Nepomuk vysláni k prověření vycházejícího kouře z lesa u zámku Zelená Hora. Při výjezdu byl viditelný černý kouř, průzkumem lesa v okolí zámku již ale místo odkud kouř vycházel nalezeno nebylo. Nakonec bylo zjištěno, že v objektu zámku bylo prováděno nenahlášené pálení odpadu, správce areálu byl na místě poučen a jednotky se po půl hodině vrátily zpět na základnu.

08.04.2020: info
Letošní pálení čarodějnic se stavěním máje se bohužel kvůli trvajícímu krizovému stavu v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 neuskuteční! Ohledně konání dalších akcí sledujte náš web nebo facebook.

29.03.2020: výjezd
V půl osmé ráno jsme byli vysláni jako posilová jednotka po požáru nákladního tahače na silnici č. 230 u Skašova. S jednotkou HZS Nepomuk jsme pomocí dovezených prostředků provedli přečerpání nafty z poškozené nádrže do sudů.

23.03.2020: výjezd
Před 21. hodinou byla naše jednotka vyslána s oběma CAS k požáru opuštěného domu v ulici Ke Dvorům ve Dvorci. Při příjezdu jednotek byl téměř celý dům zasažen požárem. K hašení bylo nasazeno několik proudů, jeden i z automobilového žebříku. Kvůli vysoké vrstvě hořícího odpadu uvnitř domu byla nasazena pěna. Celkem u události zasahovaly 4 jednotky PO, velící důstojník směny a vyšetřovatel HZS.

21.03.2020: poděkování
Děkujeme Kláře a Vaškovi Berkovcovým za dodání vlastnoručně ušitých roušek pro potřeby profesionálních i dobrovolných nepomuckých hasičů!

18.03.2020: výjezd
Před 21. hodinou byla naše jednotka vyslána s oběma CAS k požáru domu v Klikařově. Při příjezdu jednotek byl požár plně rozvinutý. K likvidaci bylo nasazeno několik C proudů. Jedna popálená osoba byla ZZS transportována do nemocnice. Celkem u události zasahovaly 4 jednotky PO, VDS a vyšetřovatel HZS.

14.03.2020:
Informace o aktuální situaci a opatřeních ohledně koronaviru sledujte na stránkách ministerstva zdravotnictví ČR, případně i na stránkách ministerstva vnitra ČR.
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Redakční systém phpRS | Webdesign © 2007 – 2009 www.MULTIMEDIA-ACTIVITY.cz