Shrnutí roku 2017 u nepomuckých dobrovolných hasičů

V roce 2017 byla naše jednotka povolána k 18 mimořádným událostem, z toho ke 12 požárům, 3 technickým pomocím a 3 dopravním nehodám. Největší požáry byly hned v lednu, a to požár rodinného domu v Měčíně a požár domu se stodolou v Oselcích, při kterých byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. V Oselcích naše jednotka zasahovala od třetí hodiny ranní a na základnu se vrátila po 18. hodině večer. Zásah tak trval 15 hodin. Komplikoval ho mimo jiné velký mráz, kdy teplota padala až k minus 12 stupňům Celsia. Na místě jsme zasahovali s oběma CAS, později i s DA Ford Tranzit a přívěsem s PPS 12. Hasiči zasahovali v dýchací technice a na likvidaci nasadili několik C proudů a vysokotlaký proud. U požáru zasahovalo 10 hasičských jednotek včetně jednotky HZS ze stanice Nepomuk, byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Z dopravních nehod byla nejvážnější červnová nehoda osobního automobilu u Jarova, kde naše jednotka zasahovala spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Blovice. Ve spolupráci se zdravotníky hasiči provedli vyproštění dvou zaklíněných zraněných osob, u třetí osoby lékař konstatoval smrt. Jedna zraněná osoba byla po stabilizaci stavu transportována do nemocnice vrtulníkem LZS, druhá sanitou. Při zásazích odpracovali členové jednotky přes 200 hodin, nutno zmínit, že bez jakékoliv finanční odměny. Další hodiny členové jednotky odpracovali při nezásahové činnosti, do které patří asistence při závodech motorek a rally pořádaných v okolí, dovoz vody, čerpání znečištěných studen a podobně. Při opravách a údržbě techniky a zbrojnice pak bylo odpracováno přes 1300 hodin. Mimo to se členové jednotky zúčastnili pravidelných školení a výcviků s technikou a prostředky. V roce 2017 se díky vedení města Nepomuk, které je zřizovatelem naší jednotky, a veliteli Petru Zemanovi podařilo dokončit dotační program a získat tím novou techniku, kterou naše jednotka slavnostně převzala 17. listopadu na náměstí A. Němejce. Jedná se o cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Tatra 815-7 určenou pro velkoobjemové hašení, dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter a hadicový přívěs. Více informací k technice bylo v samostatném článku. V uplynulém roce se také podařilo dokončit a podat žádost o dotaci na stavbu nové zbrojnice. V současné době čekáme na posouzení a vyhodnocení žádosti. Tolik shrnutí činnosti jednotky SDH Nepomuk. Pro zajímavost profesionální jednotka Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, požární stanice Nepomuk, zasahovala v roce 2017 u více než 250 mimořádných událostí.

Mnoho dalších hodin odpracovali pak členové SDH při akcích pořádaných naším sborem. V roce 2017 jsme pořádali tradiční hasičský bál, posezení při příležitosti MDŽ, pálení čarodějnic se stavěním máje, pouťovou taneční zábavu, spolupořádali jsme okresní kolo hry Plamen, připravili jsme odpoledne pro děti i rodiče nazvané S hasiči hurá na prázdniny, dále jsme pořádali soutěž v požárních útocích Nepomucký CHAOS, akci Toulání pod Zelenou Horou a také jsme pro vás připravili svařák a další teplé nápoje na adventních trzích na nepomuckém náměstí. Všem, kteří se některé z těchto akcí zúčastnili, velice děkujeme za podporu.

| Autor: J. Šůs | Vydáno dne 17. 01. 2018 | 360 přečtení | Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
25.06.2018: výbor
V pátek 29. června se od 19 hodin koná na HZ výbor.

25.06.2018:
V sobotu 23. června jsme se zúčastnili slavnostního předání nové techniky jednotce SDH Mladý Smolivec. Fotky z akce najdete na našem facebooku.

07.06.2018: výjezd
Před půl jednou po poledni byl na tísňovou linku ohlášen požár nákladního auta s naloženým asfaltem v Měcholupech. Operační středisko k události vyslalo jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk a SDH Měcholupy. Naše jednotka vyjela k události s CAS 20 Tatra Terrno. První na místo dorazila jednotka HZS, která průzkumem zjistila, že došlo k požáru plachty na korbě NA. Odtud se požár naštěstí dál nerozšířil a uhasl samovolně. Jednotky SDH byly tak odvolány zpět na základny.

03.06.2018: výjezd
Po půl desáté večer byl na operační středisko ohlášen požár pravděpodobně stohu u Zhůře. Na místo byly vyslány jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk, SDH Blovice a SDH Jarov. Naše jednotka vyjela k události s oběma CAS. Na místě se ukázalo, že se jedná o nenahlášené pálení odpadu, které při příjezdu hasičů již nehořelo. Velitel jednotky HZS poučil odpovědnou osobu o podmínkách pálení a jednotky se vrátily zpět na své základny.

29.05.2018: okrsek
Výsledky a fotky z okrskového kola klasické soutěže jsou na FB.

29.05.2018: Plamen
Okresní kolo hry Plamen se koná o víkendu 2. a 3. června na hřišti u ZŠ Nepomuk. Přijďte podpořit soutěžní týmy a dát si něco dobrého v našem občerstvení.

20.05.2018: výjezd
V půl třetí ráno vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky k dopravní nehodě u Myslíva, o které dostalo předvýzvu od ZZS. Podle oznamovatele se mělo se jednat o nehodu jednoho OA, ve kterém se nacházela osoba v bezvědomí. Při příjezdu jednotky HZS Nepomuk na místo nehody byla osoba již v péči ZZS, vyproštění tedy nebylo potřeba a naše jednotka byla odvolána zpět na základnu. K nehodě vzlétl i vrtulník LZS.

17.05.2018: výbor
V pátek 25. května se od 19 hodin koná na HZ výbor.

16.05.2018: soutěž
Okrskové kolo klasické soutěže se koná na hřišti Slavoje Dvorec v sobotu 26. května 2018 od 13 hodin. Soutěž se koná při příležitosti oslav 120. výročí založení SDH Dvorec.

16.05.2018: asistence
Od 11. do 13. května asistovala naše jednotka při závodech Mistrovství světa v Sidecarcrossu v Kramolíně. Prováděli jsme kropení trati a přilehlých cest a dovoz užitkové vody. Fotky z asistence najdete na našem facebooku.
<<  Červenec  >>