Shrnutí roku 2017 u nepomuckých dobrovolných hasičů

V roce 2017 byla naše jednotka povolána k 18 mimořádným událostem, z toho ke 12 požárům, 3 technickým pomocím a 3 dopravním nehodám. Největší požáry byly hned v lednu, a to požár rodinného domu v Měčíně a požár domu se stodolou v Oselcích, při kterých byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. V Oselcích naše jednotka zasahovala od třetí hodiny ranní a na základnu se vrátila po 18. hodině večer. Zásah tak trval 15 hodin. Komplikoval ho mimo jiné velký mráz, kdy teplota padala až k minus 12 stupňům Celsia. Na místě jsme zasahovali s oběma CAS, později i s DA Ford Tranzit a přívěsem s PPS 12. Hasiči zasahovali v dýchací technice a na likvidaci nasadili několik C proudů a vysokotlaký proud. U požáru zasahovalo 10 hasičských jednotek včetně jednotky HZS ze stanice Nepomuk, byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Z dopravních nehod byla nejvážnější červnová nehoda osobního automobilu u Jarova, kde naše jednotka zasahovala spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Blovice. Ve spolupráci se zdravotníky hasiči provedli vyproštění dvou zaklíněných zraněných osob, u třetí osoby lékař konstatoval smrt. Jedna zraněná osoba byla po stabilizaci stavu transportována do nemocnice vrtulníkem LZS, druhá sanitou. Při zásazích odpracovali členové jednotky přes 200 hodin, nutno zmínit, že bez jakékoliv finanční odměny. Další hodiny členové jednotky odpracovali při nezásahové činnosti, do které patří asistence při závodech motorek a rally pořádaných v okolí, dovoz vody, čerpání znečištěných studen a podobně. Při opravách a údržbě techniky a zbrojnice pak bylo odpracováno přes 1300 hodin. Mimo to se členové jednotky zúčastnili pravidelných školení a výcviků s technikou a prostředky. V roce 2017 se díky vedení města Nepomuk, které je zřizovatelem naší jednotky, a veliteli Petru Zemanovi podařilo dokončit dotační program a získat tím novou techniku, kterou naše jednotka slavnostně převzala 17. listopadu na náměstí A. Němejce. Jedná se o cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Tatra 815-7 určenou pro velkoobjemové hašení, dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter a hadicový přívěs. Více informací k technice bylo v samostatném článku. V uplynulém roce se také podařilo dokončit a podat žádost o dotaci na stavbu nové zbrojnice. V současné době čekáme na posouzení a vyhodnocení žádosti. Tolik shrnutí činnosti jednotky SDH Nepomuk. Pro zajímavost profesionální jednotka Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, požární stanice Nepomuk, zasahovala v roce 2017 u více než 250 mimořádných událostí.

Mnoho dalších hodin odpracovali pak členové SDH při akcích pořádaných naším sborem. V roce 2017 jsme pořádali tradiční hasičský bál, posezení při příležitosti MDŽ, pálení čarodějnic se stavěním máje, pouťovou taneční zábavu, spolupořádali jsme okresní kolo hry Plamen, připravili jsme odpoledne pro děti i rodiče nazvané S hasiči hurá na prázdniny, dále jsme pořádali soutěž v požárních útocích Nepomucký CHAOS, akci Toulání pod Zelenou Horou a také jsme pro vás připravili svařák a další teplé nápoje na adventních trzích na nepomuckém náměstí. Všem, kteří se některé z těchto akcí zúčastnili, velice děkujeme za podporu.

| Autor: J. Šůs | Vydáno dne 17. 01. 2018 | 162 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
23.01.2018: ŘVH okrsku
Ve čtvrtek 15. února se od 18 hodin koná v Klášteře Řádná valná hromada okrsku Nepomuk.

23.01.2018: výbor
V pátek 26.1. se od 19 hodin koná na HZ výbor.

02.01.2018: školení
V sobotu 13. ledna se od 7 hodin ráno koná v Autoškole Kydlíček školení řidičů.

02.01.2018: ŘVH
Řádná valná hromada SDH Nepomuk se koná v pátek 12. ledna od 19 hodin v zasedací místnosti na HZ.

01.01.2018: výjezd
Po šesté hodině ráno vyslalo operační středisko naší jednotku a spolu s ní i jednotky HZS Nepomuk, SDH Kasejovice a SDH Žinkovy do Třebčic k požáru stodoly. Požár byl zlikvidován pomocí tří proudů asi za dvě hodiny. Voda byla hadicovým vedením dopravována z blízké požární nádrže. Příčina požáru i výše škody jsou v šetření vyšetřovatele. Na místě jsme zasahovali s CAS 20 T815. Návrat na základnu byl po deváté hodině.

27.12.2017: výjezd
V 5:16 jsme byli povoláni společně s jednotkou HZS Nepomuk k dopravní nehodě jednoho OA na silnici I/20 u obce Mohelnice, kde narazilo do stromu a skončilo na boku. Naše jednotka na místě nehody nasvítila místo zásahu osvětlovacím stožárem a asistovala jednotce HZS při vyproštění jedné zraněné osoby z havarovaného vozidla. Dále jsme zajistili přistávací plochu pro vrtulník LZS a následně jsme pomohli ZZS naložit zraněnou osobu do vrtulníku. Po jeho odletu se naše jednotka vrátila na základnu. Jednotka HZS na místě zůstala po dobu vyšetřování nehody policií. U události jsme zasahovali s vozidlem CAS 20 T815.

19.12.2017: PF 2018
Přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2018.

18.12.2017: výjezd
V 18:55 byla naše jednotka povolána společně s jednotkou HZS Nepomuk na požár sazí v komíně v ulici Za Kostelem v Nepomuku. Při našem příjezdu na místo zde již zasahovala jednotka HZS, která provedla vyčištění komínu kominickým nářadím a vybrání žhavých uhlíků. Jednotky se po necelé půl hodině vrátily zpět na základnu. Požár se obešel beze škody. Na místě jsme zasahovali s vozidlem CAS 30 T815-7.

06.12.2017: výbor
V pátek 8.12. se od 19 hodin koná na HZ výbor.

30.10.2017: technika
Zveme vás na slavnostní předání nové zásahové techniky - velkoobjemové cisterny CAS 30 Tatra 815-7, dopravního automobilu MB Sprinter a hadicového přívěsu. Předání proběhne za účasti řady hostů v pátek 17. listopadu 2017 od 14 hodin na Náměstí Augustina Němejce v Nepomuku. Součástí akce bude i požehnání nové techniky nepomuckým Paterem Jiřím Špiříkem. Přijďte se podívat.
<<  Únor  >>