S hasiči hurá na prázdniny 22. června 2019

V sobotu 22. června jsme již po desáté pořádali na školním hřišti akci S hasiči hurá na prázdniny. Tradičně byly pro děti byly připraveny soutěže, za které byly odměněny sladkostmi, limonádou a různými předměty, dále stánek BESIP (bezpečnost silničního provozu), jízda na koních nebo malování na obličej. Děti i dospělí měli možnost vyzkoušet si resuscitaci na cvičné figuríně a dozvědět se jak postupovat u člověka v bezvědomí, k vidění byla technika a vybavení naší jednotky, Policie ČR, Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje a Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Svoji činnost předvedli také děti z oddílu mladých hasičů a naše jednotka předvedla ukázku uhašení hořící kapaliny pěnou. Na závěr odpoledne byla pro děti udělána pěna. Děkujeme sponzorům a všem, kteří se akce zúčastnili a těšíme se na příští rok.

Fotky z akce najdete na našem ZDE.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 23. 06. 2019 | 169 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
13.11.2019: výbor
V pátek je od 19 hodin na HZ schůze výboru.

09.11.2019:
8. listopadu jsme po servisu nástavby vozidla CAS 20 Tatra Terrno u výrobce THT Polička zařadili vozidlo zpět na výjezd. Po dobu servisu nahradil toto vozidlo DA Mercedes Sprinter, do kterého byly přeloženy prostředky pro zásahy technického charakteru a zásahy u dopravních nehod.

03.11.2019: soutěž
Soutěž Noční toulání pod Zelenou Horou proběhla v sobotu 2. listopadu v Nepomuku, od 16 hodin probíhala prezence soutěžních družstev na nepomucké hasičské zbrojnici, kde asi ve 21.30 proběhlo i vyhodnocení soutěže. Samotná soutěž proběhla v lesoparku pod zámkem. Bližší informace naleznete v samostatném článku.

02.11.2019: výjezd
K nehodě osobního auta na silnici I/20 na úrovni Kláštera nás vyslalo operační středisko spolu s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS před 17. hodinou. Z místa byly hlášeny tři zraněné osoby. Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření na vozidle a po dobu zásahu usměrňovali v místě provoz. Naše jednotka se vrátila na základnu za necelou půl hodinu.

30.10.2019: výjezd
K požáru opuštěného rodinného domu v Zeleném Dole jsme vyjeli po 16. hodině spolu s dalšími třemi jednotkami PO. Při příjezdu jednotek bylo celé druhé patro a střecha zasažena požárem. Bylo nasazeno několik vodních proudů ze vnějšku domu, z nastavovacích žebříků a jeden proud dovnitř domu. Provedeným průzkumem uvnitř nebyl nikdo nalezen. Vodu dovážely cisterny z klášterského rybníka. Požár byl zlikvidován před 20. hodinou, naše jednotka zůstala s CAS 30 na dohlídku do půlnoci.

19.10.2019: asistence
Na žádost starosty jsme dnes odpoledne provedli vyčerpání zatopeného stavebního výkopu ve dvorecké ulici V Huti. Na místě jsme byli s vozidlem DA Mercedes a vodu jsme vyčerpali ponorným kalovým čerpadlem.

19.10.2019:
V rámci turistické akce Podzim pod Zelenou Horou jsme zajistili občerstvení na sobotních trasách procházejících Prádlem. Turistům jsme nabídli grilované klobásy, sekanou v housce, párek v rohlíku, točené pivo a limo a samozřejmě také kávu, čaj nebo třeba grog. Všem, kteří si u nás něco zakoupili, děkujeme za podporu našeho sboru.

02.10.2019: schůze
V pátek 4. října se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

23.09.2019: asistence
21. a 22. září jsme s naší Tatrou CAS 30 prováděli kropení trati a příjezdových cest na kramolínském závodišti, kde se v neděli jelo Mezinárodní mistrovství ČR Sidecarcrossu a čtyřkolek.

19.09.2019: výjezd
Po půl čtvrté ráno vyjela naše jednotka s oběma CAS k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Na místě bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Byl vyhlášen II. stupeň poplachu, u události zasahovalo 11 jednotek PO, vyšetřovatel HZS, velící důstojník směny HZS a Policie ČR.

16.09.2019: PVD
V sobotu 21. září se v Nekvasovech koná od 9 hodin podzimní velitelský den okrsku Nepomuk. Bude prováděna dálková doprava vody na vzdálenost cca 1 km.

08.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 11. hodině dopoledne. Na místě opět nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, jednalo se o planý poplach.

04.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 18. hodině. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka systému odborným servisem.

27.08.2019: výbor
V pátek 30. srpna se na HZ koná od 19 hodin schůze výboru SDH.

26.08.2019: výjezd
K signalizaci EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s dalšími dvěma jednotkami před půl pátou odpoledne. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka EPS odborným servisem.
<<  Listopad  >>