Soutěže

Pravidla Nepomucké soutěže "Nepomucký chaos"

Soutěž je konána pod patronátem starosty města Nepomuk

termín konání: 4.7. 2009 13:00
Družstvo: tvoří 7 členů SDH
                    Kategorie – muži, ženy nebo kombinované (více jak 2 muži hodnoceno v kat. muži)
                   Ústroj  PS II, nebo jiný běžně používaný v PO,pracovní obuv se zpevněným kotníkem, přilba, opasek jednotný (dodá pořadatel)

Místo konání:   hřiště V korýtkách (bude označen příjezd)
Velitel soutěže: Kubík Miloslav

Pravidla Nepomucké soutěže „Nepomucký chaos“

Vybavení:
- motorová stříkačka (PS8)
- 4 ks savic (110/1,6)
- 1 ks sací koš
- 2 ks hadice B (75/20±1)
- 1 ks rozdělovač
- 4 ks hadice C (52/20±1)
- 2 ks proudnice C
- 2 ks klíčů na spojky (není podmínkou)

Provedení útoku
• Příprava na základně dle pravidel klasické soutěže.
• Čísla k provedení útoku se losují bezprostředně před  zahájením požárního útoku
      mimo strojníka.
• Je povolená jedna výměna čísel.
• Na trati požárního útoku budou připraveny různé překážky, které musí družstvo překonat. V cíli budou plechovky, které musí být sraženy vodním proudem. S druhem překážek, jejich rozmístěním a způsobem překonání budou soutěžící seznámeni při nástupu před zahájením soutěže.
• Družstvo nastoupí na startovní čáru vzdálenou 20 metrů od základny. Po povelu vpřed družstvo vybíhá k určeným místům k vystrojení. Zde se každý člen vystrojí ochrannou přilbou a opaskem a vybíhá k základně
• Strojník startuje stříkačku klikou či starterem kdykoliv po zahájení útoku.
• Na PS bude nasazen přetlakový ventil.
• Přívodní vedení tvoří strojník a čísla 4, 5, 6 a číslo 5 nemusí čekat na ponoření sacího vedení  do vody.
• Dopravní vedení tvoří č. 2 a č. 3.
• Levý útočný proud je tvořen č. 1 a č. 2.
• Pravý útočný proud je tvořen č. 5 a č. 6.
• Hadice se rozhazují.

Štafeta s překážkami
Každý člen družstva překoná připravené překážky, které jsou umístěny na dráze.

Zdravotní služba:       zajistí SDH Nepomuk ve spolupráci s výjezdním stanovištěm ZZS
                                   Nepomuk
Hodnocení soutěže: časomíra – troje stopky, platný prostřední čas nebo elektronická časomíra
                                   Čas z útoku a štafety se boduje, při shodném výsledku rozhoduje čas
                                   z útoku.
Rozhodčí:                  startér, rozhodčí v cíli, rozhodčí na překážkách – zajistí SDH Nepomuk.

Startovné: 200,- Kč
Přihlášky zašlete na e-mail: kubik@sdh-nepomuk.cz, nebo telefonicky na   t.č.: 603 428 278.

| Autor: Vlaďka Růžičková | Vydáno dne 25. 06. 2009 | 2255 přečtení | Počet komentářů: 482 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
25.06.2018: výbor
V pátek 29. června se od 19 hodin koná na HZ výbor.

25.06.2018:
V sobotu 23. června jsme se zúčastnili slavnostního předání nové techniky jednotce SDH Mladý Smolivec. Fotky z akce najdete na našem facebooku.

07.06.2018: výjezd
Před půl jednou po poledni byl na tísňovou linku ohlášen požár nákladního auta s naloženým asfaltem v Měcholupech. Operační středisko k události vyslalo jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk a SDH Měcholupy. Naše jednotka vyjela k události s CAS 20 Tatra Terrno. První na místo dorazila jednotka HZS, která průzkumem zjistila, že došlo k požáru plachty na korbě NA. Odtud se požár naštěstí dál nerozšířil a uhasl samovolně. Jednotky SDH byly tak odvolány zpět na základny.

03.06.2018: výjezd
Po půl desáté večer byl na operační středisko ohlášen požár pravděpodobně stohu u Zhůře. Na místo byly vyslány jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk, SDH Blovice a SDH Jarov. Naše jednotka vyjela k události s oběma CAS. Na místě se ukázalo, že se jedná o nenahlášené pálení odpadu, které při příjezdu hasičů již nehořelo. Velitel jednotky HZS poučil odpovědnou osobu o podmínkách pálení a jednotky se vrátily zpět na své základny.

29.05.2018: okrsek
Výsledky a fotky z okrskového kola klasické soutěže jsou na FB.

29.05.2018: Plamen
Okresní kolo hry Plamen se koná o víkendu 2. a 3. června na hřišti u ZŠ Nepomuk. Přijďte podpořit soutěžní týmy a dát si něco dobrého v našem občerstvení.

20.05.2018: výjezd
V půl třetí ráno vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky k dopravní nehodě u Myslíva, o které dostalo předvýzvu od ZZS. Podle oznamovatele se mělo se jednat o nehodu jednoho OA, ve kterém se nacházela osoba v bezvědomí. Při příjezdu jednotky HZS Nepomuk na místo nehody byla osoba již v péči ZZS, vyproštění tedy nebylo potřeba a naše jednotka byla odvolána zpět na základnu. K nehodě vzlétl i vrtulník LZS.

17.05.2018: výbor
V pátek 25. května se od 19 hodin koná na HZ výbor.

16.05.2018: soutěž
Okrskové kolo klasické soutěže se koná na hřišti Slavoje Dvorec v sobotu 26. května 2018 od 13 hodin. Soutěž se koná při příležitosti oslav 120. výročí založení SDH Dvorec.

16.05.2018: asistence
Od 11. do 13. května asistovala naše jednotka při závodech Mistrovství světa v Sidecarcrossu v Kramolíně. Prováděli jsme kropení trati a přilehlých cest a dovoz užitkové vody. Fotky z asistence najdete na našem facebooku.
<<  Červenec  >>