Soutěže

Pravidla Nepomucké soutěže "Nepomucký chaos"

Soutěž je konána pod patronátem starosty města Nepomuk

termín konání: 4.7. 2009 13:00
Družstvo: tvoří 7 členů SDH
                    Kategorie – muži, ženy nebo kombinované (více jak 2 muži hodnoceno v kat. muži)
                   Ústroj  PS II, nebo jiný běžně používaný v PO,pracovní obuv se zpevněným kotníkem, přilba, opasek jednotný (dodá pořadatel)

Místo konání:   hřiště V korýtkách (bude označen příjezd)
Velitel soutěže: Kubík Miloslav

Pravidla Nepomucké soutěže „Nepomucký chaos“

Vybavení:
- motorová stříkačka (PS8)
- 4 ks savic (110/1,6)
- 1 ks sací koš
- 2 ks hadice B (75/20±1)
- 1 ks rozdělovač
- 4 ks hadice C (52/20±1)
- 2 ks proudnice C
- 2 ks klíčů na spojky (není podmínkou)

Provedení útoku
• Příprava na základně dle pravidel klasické soutěže.
• Čísla k provedení útoku se losují bezprostředně před  zahájením požárního útoku
      mimo strojníka.
• Je povolená jedna výměna čísel.
• Na trati požárního útoku budou připraveny různé překážky, které musí družstvo překonat. V cíli budou plechovky, které musí být sraženy vodním proudem. S druhem překážek, jejich rozmístěním a způsobem překonání budou soutěžící seznámeni při nástupu před zahájením soutěže.
• Družstvo nastoupí na startovní čáru vzdálenou 20 metrů od základny. Po povelu vpřed družstvo vybíhá k určeným místům k vystrojení. Zde se každý člen vystrojí ochrannou přilbou a opaskem a vybíhá k základně
• Strojník startuje stříkačku klikou či starterem kdykoliv po zahájení útoku.
• Na PS bude nasazen přetlakový ventil.
• Přívodní vedení tvoří strojník a čísla 4, 5, 6 a číslo 5 nemusí čekat na ponoření sacího vedení  do vody.
• Dopravní vedení tvoří č. 2 a č. 3.
• Levý útočný proud je tvořen č. 1 a č. 2.
• Pravý útočný proud je tvořen č. 5 a č. 6.
• Hadice se rozhazují.

Štafeta s překážkami
Každý člen družstva překoná připravené překážky, které jsou umístěny na dráze.

Zdravotní služba:       zajistí SDH Nepomuk ve spolupráci s výjezdním stanovištěm ZZS
                                   Nepomuk
Hodnocení soutěže: časomíra – troje stopky, platný prostřední čas nebo elektronická časomíra
                                   Čas z útoku a štafety se boduje, při shodném výsledku rozhoduje čas
                                   z útoku.
Rozhodčí:                  startér, rozhodčí v cíli, rozhodčí na překážkách – zajistí SDH Nepomuk.

Startovné: 200,- Kč
Přihlášky zašlete na e-mail: kubik@sdh-nepomuk.cz, nebo telefonicky na   t.č.: 603 428 278.

| Autor: Vlaďka Růžičková | Vydáno dne 25. 06. 2009 | 2097 přečtení | Počet komentářů: 469 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
02.01.2018: školení
V sobotu 13. ledna se od 7 hodin ráno koná v Autoškole Kydlíček školení řidičů.

02.01.2018: ŘVH
Řádná valná hromada SDH Nepomuk se koná v pátek 12. ledna od 19 hodin v zasedací místnosti na HZ.

01.01.2018: výjezd
Po šesté hodině ráno vyslalo operační středisko naší jednotku a spolu s ní i jednotky HZS Nepomuk, SDH Kasejovice a SDH Žinkovy do Třebčic k požáru stodoly. Požár byl zlikvidován pomocí tří proudů asi za dvě hodiny. Voda byla hadicovým vedením dopravována z blízké požární nádrže. Příčina požáru i výše škody jsou v šetření vyšetřovatele. Na místě jsme zasahovali s CAS 20 T815. Návrat na základnu byl po deváté hodině.

27.12.2017: výjezd
V 5:16 jsme byli povoláni společně s jednotkou HZS Nepomuk k dopravní nehodě jednoho OA na silnici I/20 u obce Mohelnice, kde narazilo do stromu a skončilo na boku. Naše jednotka na místě nehody nasvítila místo zásahu osvětlovacím stožárem a asistovala jednotce HZS při vyproštění jedné zraněné osoby z havarovaného vozidla. Dále jsme zajistili přistávací plochu pro vrtulník LZS a následně jsme pomohli ZZS naložit zraněnou osobu do vrtulníku. Po jeho odletu se naše jednotka vrátila na základnu. Jednotka HZS na místě zůstala po dobu vyšetřování nehody policií. U události jsme zasahovali s vozidlem CAS 20 T815.

19.12.2017: PF 2018
Přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2018.

18.12.2017: výjezd
V 18:55 byla naše jednotka povolána společně s jednotkou HZS Nepomuk na požár sazí v komíně v ulici Za Kostelem v Nepomuku. Při našem příjezdu na místo zde již zasahovala jednotka HZS, která provedla vyčištění komínu kominickým nářadím a vybrání žhavých uhlíků. Jednotky se po necelé půl hodině vrátily zpět na základnu. Požár se obešel beze škody. Na místě jsme zasahovali s vozidlem CAS 30 T815-7.

06.12.2017: výbor
V pátek 8.12. se od 19 hodin koná na HZ výbor.

30.10.2017: technika
Zveme vás na slavnostní předání nové zásahové techniky - velkoobjemové cisterny CAS 30 Tatra 815-7, dopravního automobilu MB Sprinter a hadicového přívěsu. Předání proběhne za účasti řady hostů v pátek 17. listopadu 2017 od 14 hodin na Náměstí Augustina Němejce v Nepomuku. Součástí akce bude i požehnání nové techniky nepomuckým Paterem Jiřím Špiříkem. Přijďte se podívat.

29.10.2017: výjezd
V souvislosti s vichřicí, která procházela přes naše území, vyjížděla k likvidaci padlých stromů a větví na komunikace v Nepomuku a okolí i naše jednotka s vozidlem CAS 20 T815.

20.10.2017: výjezd
K prověření signalizace EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli před půl šestou ráno společně s jednotkami HZS Nepomuk, HZS Plzeň-Slovany a SDH Blovice. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky požáru a objekt byl předán majiteli. Naše jednotka vyjela s vozidlem CAS 20 T815, na základnu jsme se vrátili za necelou hodinu.
<<  Leden  >>