Požár v Zelenohorské ulici 19.11.2016

Zpráva od tiskové mluvčí HZS Plzeňského kraje včetně fotek z místa zásahu najdete na tomto odkazu:

článek ZDE

K požáru v rodinném domě v Zelenohorské ulici v Nepomuku jsme byli vysláni společně s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Jarov. Při příjezdu první jednotky byly požárem zasaženy obývací pokoj a chodba, na jeho likvidaci byl nasazen jeden vodní proud. Na místě byla jedna popálená osoba, kterou transportoval vrtulník LZS do nemocnice. Průzkumem domu žádná další osoba nalzena nebyla. Termokamerou nebyly zjištěny žádná skrytá ohniska. Kvůli zakouření hasiči zasahovali v dýchací technice. K odvětrání prostor byl použit přetlakový ventilátor. Naše jednotka spolu s jednotkou HZS Nepomuk dále asistovala vyšetřovateli ZPP a PČR. Zelenohorská ulice byla po dobu zásahu uzavřena.

Jednotka HZS Nepomuk na místo požáru musela znovu vyjet v úterý ve večerních hodinách, protože došlo k opětovnému rozhoření dřevěného trámu. Požár byl uhašen vysokotlakým proudem.

| Autor: J. Šůs | Vydáno dne 24. 11. 2016 | 651 přečtení | Počet komentářů: 66 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
18.10.2018: ADHR
Do 25. října můžete hlasovat pro naší jednotku v Anketě dobrovolní hasiči roku 2018. Soutěžíme se zásahem u požáru domu v Bezděkovci. Více informací v samostatném článku.

16.10.2018: výjezd
K požáru kompostu v Srbech jsme byli vysláni s vozidlem CAS 30 Tatra krátce před 20. hodinou. Jednotka HZS Nepomuk na místě zjistila, že doutná kompost o rozměrech 3x2 metry a prolila ho vysokotlakým proudem. Naše jednotka byla odvolána po cestě k události zpět na základnu.

15.10.2018: výjezd
Po půl čtvrté odpoledne byly obě nepomucké jednotky vyslány k DN dvou osobních aut a jednoho nákladního na silnici I/20 za křižovatkou u Třebčic. Jednu osobu s poraněnou dolní končetinou hasiči ve spolupráci se ZZS vyprostili. Celkem byly zraněny dvě osoby. Po dobu zásahu byl provoz usměrňován kyvadlově. Po odjezdu vozů ZZS se naše jednotka vrátila na základnu, na místě zůstala jednotka HZS a PČR.

14.10.2018: výjezd
K dopravní nehodě dvou osobních aut mezi Lovčicemi a Nicovem jsme vyjeli společně s dalšími složkami IZS po půl čtvrté odpoledne. Zraněné osoby transportovala ZZS do nemocnice k dalšímu ošetření. Odtah vozidel si zajistili jejich majitelé. Událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se asi za hodinu vrátily zpět na základnu.

03.10.2018: čl. schůze
V pátek 5. října se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

03.10.2018: asistence
V pátek 28.9. a v sobotu 29.9. prováděla naše jednotka s vozidlem CAS 30 Tatra kropení kramolínské trati v rámci závodů Mistrovství ČR v Sidecarcrossu.

24.09.2018: výjezd
K dalšímu padlému stromu jsme byli v 8.50 vysláni na silnici mezi Kozlovice a Mileč. Jednotka HZS v tu dobu likvidovala nebezpečně nakloněné stromy nad silnicí u Životic.

24.09.2018: výjezd
Silný vítr zasáhl od včerejšího večera do dnešního rána i Nepomucko a zapříčinil mnoho výjezdů k popadaným stromům a výpadky elektřiny. Naše jednotka likvidovala padlé stromy u Zhůře, Nového Rybníku, Partoltic a Čečovic. Další padlé stromy likvidovala jednotka HZS Nepomuk.

23.09.2018: asistence
S vozidlem CAS 20 Tatra Terrno asistovala naše jednotka při závodech rally v prostoru letiště Tchořovice. Během dne jsme řešili několik nehod, které vždy skončily bez zranění závodníků.

21.09.2018: výjezd
V 15.23 byla naše jednotka vyslána k převrácenému osobnímu autu na silnici I/20 v Měcholupech. Čtyřem lehce zraněným osobám se z vozidla podařilo vylézt před příjezdem záchranných složek. Na místě je vyšetřila ZZS.

20.09.2018: PVD
Podzimní velitelský den okrsku Nepomuk se koná tuto sobotu 22. září od 9 hodin v Želvici.

13.09.2018: spolky
V sobotu 15.9. se bude v ulici U Sokolovny a kolem Zelenohorské pošty konat 1. veletrh nepomuckých spolků. Na akci se bude prezentovat i náš sbor a jednotka, najdete nás na plácku vedle prodejny zahradního nářadí U Sokolovny. Představíme vám svoji techniku a výstroj, kterou si budete moci vyzkoušet, řekneme vám něco o naší činnosti, o akcích které pořádáme atd. Těšíme se na vás.

12.09.2018: soutěž
Výsledky z okresního kola v klasické soutěži najdete na stránkách www.oshpj.cz

03.09.2018: výjezd
Ve 2.13 ráno jsme byli spolu s jednotkou HZS Nepomuk a Policií ČR vysláni k požáru rozvodné skříně v průmyslovém objektu v Nádražní ulici v Nepomuku. Při našem příjezdu již k hoření nedocházelo, jednotky provedly odvětrání zakouřené místnosti a průzkum objektu. Na místo byli povoláni pracovníci ČEZ, kteří provedli odpojení objektu od elektriky. Naše jednotka se poté vrátila na základnu, profesionální jednotka vyčkala příjezdu vyšetřovatele HZS, kterému událost předala. Příčinou požáru byla technická závada.

01.09.2018: výjezd
Před 20. hodinou byly jednotky HZS a SDH Nepomuk vyslány k dopravní nehodě osobního auta na silnici I/20 za Nepomukem ve směru na Plzeň. K události jsme vyjeli s vozidlem CAS 20 Tatra Terrno. Při příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že vozidlo je převrácené na střechu v příkopu, všichni čtyři cestující již byly z vozidla venku a měli jen lehká zranění. Naše jednotka byla vrácena zpět na základnu. Na místě zůstala jednotka HZS, která po zadokumentování nehody policií pomohla odtahové službě s naložením auta a provedla úklid vozovky.
<<  Říjen  >>