Hasičský bál roku 2020 je za námi - poděkování

V sobotu 29. února jsme na sále hotelu U Zeleného stromu pořádali tradiční hasičský bál SDH Nepomuk. Letos jsme pro vás měli připravenou novinku v podobě fotokoutku s hasičskou tématikou. Do posledního místa zaplněný sál si po celý večer užíval skvěle hrající kapelu Melodion. Děkujeme sponzorům za pěkné ceny do tomboly a všem, kteří jste se bálu zúčastnili a podpořili tak náš sbor. Velký dík patří Švejk restaurantu a hotelu U Zeleného stromu za poskytnutí sálu.

Fotky z bálu si můžete prohlédnout na našem facebooku.

Sponzoři:

Zlatá kráva pivovar
Zvěrolékař MVDr. Ladislav Janovec
Žaluzie Matoušek

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 09. 03. 2020 | 243 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
28.09.2020: schůze
V pátek 2. října se na HZ koná od 19 hodin členská schůze.

24.09.2020: výjezd
Po půl sedmé ráno došlo u Neuraz na silnici II/187 k vyjetí osobního auta do příkopu, kde narazilo do mostku. Z ohlášení na tísňovou linku nebylo jasné, zda je řidič zaklíněn ve vozidle a jak vážně je zraněn. K nehodě byly tedy vyslány obě nepomucké jednotky, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Hasiči zabezpečili místo nehody a ošetřili zraněnou osobu, která si stěžovala na bolest zad a krku. Po příjezdu lékaře byla zraněné osobě nasazena Spencer dlaha a pomocí páteřové desky byla vyndána ven z vozu a naložena do sanitky ZZS. Z vozidla neunikaly provozní kapaliny ani nepřekáželo provozu, událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily zpět na základnu.

13.09.2020: fotky
Fotky z okresní soutěže a akce S hasiči hurá do školy najdete na našem facebooku.

12.09.2020: výjezd
Chvíli po příjezdu techniky z akce S hasiči hurá do školy zpět na základnu jsme byli vysláni s jednotkou HZS Nepomuk a SDH Prádlo k požáru trávy a křoví na Dubči na rozcestníku nad Klášterem. Požár byl zlikvidován jedním proudem a obešel se beze škody.

02.09.2020: výjezd
Ke střetu dvou osobních aut na silnici 230 u Kokořova jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS před 13. hodinou. Z jednoho vozidla bylo potřeba vyprostit zraněnou osobu, tu transportoval do nemocnice vrtulník LZS. Další dvě zraněné osoby byly odvezeny sanitkami. Silnice byla v místě nehody uzavřena až do 16. hodiny.

26.08.2020: výjezd
V podvečer jsme na žádost městského úřadu provedli omytí a desinfekci přístřešku v ulici Za Kostelem.

11.08.2020: výjezd
K nehodě sanitky mezi obcemi Soběsuky a Neurazy jsme byli vysláni po 13. hodině společně s dalšími složkami IZS včetně vrtulníku LZS. Sanitka se po vyjetí ze silnice převrátila na bok a skončila ve stráni pod silnicí. Z vozidla jsme spolu s jednotkou HZS Nepomuk vyprostili dvě osoby a předali je do péče LZS a ZZS. Po transportu osob do nemocnice se obě jednotky vrátily na základnu. Událost si převzala Policie ČR.

26.07.2020: asistence
V rámci asistence na závodech silničních motocyklů veteránů Nepomucký trojúhelník provedla naše jednotka několik zásahů. V sobotu jsme likvidovali únik oleje z jednoho ze závodních motocyklů, v neděli jsme zasahovali u sražené osoby motocyklem, kdy jsme zdravotníkům asistovali při ošetření a poté provedli úklid vozovky a dále také u nehody motocyklu do svodidel.

23.07.2020: výjezd
K požáru kombajnu na poli u Blovic jsme byli vysláni před 23. hodinou s DA Mercedes Sprinter. U události již zasahovaly jednotky HZS Nepomuk a SDH Blovice. Velitel zásahu si přes operační středisko vyžádal dovoz speciálních hasicích prostředků ze stanice HZS. Dovoz provedla naše jednotka. Na základnu jsme se vrátili před jednou hodinou ráno. Příčinou požáru byla technická závada, škoda byla vyčíslena na 200 000 Kč.

19.07.2020: výjezd
Před půl šestou ráno jsme vyjeli s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS k nahlášené dopravní nehodě jednoho osobního automobilu s řidičem uvnitř v obci Bližanovy. Na místě se ukázalo, že řidič není zaklíněn, pouze uzamčen v autě a spí. Událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily na základnu.

04.07.2020: pěna
První letošní pěnu jsme vyrazili udělat dětem z dětského tábora Přebudov v podvečer ve středu 1.7. Fotky najdete na našem FB.

01.07.2020: výjezd
K nehodě dvou osobních aut na silnici II/230 u Kokořova jsme vyjeli spolu s dalšími složkami IZS po 14. hodině. Při nehodě došlo k těžkému zranění tří osob, z nichž dvě musely být vyproštěny pomocí hydraulického nářadí. Jedna z osob byla resuscitována, před transportem do nemocnice u ní bohužel lékař konstatoval exitus. Silnice byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena, kolem 21. hodiny byla zprůjezdněna jedním jízdním pruhem a až po půlnoci byla plně průjezdná.

22.06.2020: asistence
V neděli 21.6. jsme na žádost AMK provedli ve večerních hodinách omytí znečištěných komunikací v okolí kramolínského závodiště, kde se o víkendu jelo mistrovství republiky v trialu.

12.06.2020: výbor
Schůze výboru a revizní rady se koná v pátek 26.6. od 19 hod. na HZ.

10.06.2020: školení
Školení řidičů referentů se koná 12.6. od 17 hod., školení řidičů s profesním průkazem se koná 27.6. od 8 hod.
<<  Září  >>