Dvě dopravní nehody se zraněním osob 14. a 15. října 2018

Ve dnech 14. a 15. října vyjížděla naše jednotka ke dvěma dopravním nehodám se zraněním osob.

K dopravní nehodě dvou osobních aut mezi Lovčicemi a Nicovem jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk v neděli 14. října po půl čtvrté odpoledne. Zraněné osoby se při příjezdu jednotek nacházely již mimo vozidla, v péči ZZS, která je po ošetření transportovala do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody a provedli na vozidlech protipožární opatření. Odtah vozidel si zajistili jejich majitelé. Asi za hodinu jsme se vrátili zpět na základnu.

Fotka ZDE.

V pondělí 15. října jsme v téměř stejný čas, tedy po půl čtvrté odpoledne, byli vysláni k DN dvou osobních aut a jednoho nákladního na silnici I/20 za křižovatkou u Třebčic. K události jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno a DA MB Sprinter. Při našem příjezdu již na místě zasahovala jednotka HZS Nepomuk. Jednotky společně provedly zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaných vozidlech. Jednu osobu s poraněnou dolní končetinou hasiči ve spolupráci se ZZS vyprostili. Celkem byly zraněny dvě osoby. Po dobu zásahu byl provoz usměrňován kyvadlově. Po odjezdu vozů ZZS se naše jednotka vrátila na základnu, na místě zůstala jednotka HZS a PČR.

Fotky ZDE.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 16. 10. 2018 | 380 přečtení | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
20.06.2019: výbor
V pátek 28. června je od 19 hodin na HZ schůze výboru.

14.06.2019: výjezd
K ohlášenému požáru kamionu za Nepomukem ve směru na Přeštice jsme byli vysláni při návratu od předchozí události. Řidič NA provedl uhašení počínajícího požáru akumulátorů hasicím přístrojem před příjezdem hasičů, následně jsme společně s jednotkou HZS Nepomuk provedli ochlazení doutnajících částí vozidla a sorbentem jsme zasypali unikající PHM.

14.06.2019: výjezd
Před 18. hodinou vyjela naše jednotka s oběma CAS k požáru lesního porostu o rozměrech cca 200 metrů čtverečních u Oselec. Požár byl zlikvidován několika C proudy. Na požární nádrži v Chlumech jsme s naší CAS 20 zřídili čerpací stanoviště kam dojížděly cisterny pro vodu. Celkem u události zasahovalo 7 JPO, škoda byla vyčíslena na 15 tis. korun. Po 20. hodině jsme se vrátili na základnu.

12.06.2019: výjezd
Na pokyn KOPIS držela naše jednotka pro případ výjezdu od 16.30 do 21 hodin pohotovost na zbrojnici. Jednotka HZS Nepomuk v tu dobu zasahovala u požáru hospodářského stavení v Dobroticích u Chanovic. Po jejich návratu byla naše pohotovost ukončena - bez výjezdu.

11.06.2019: exkurze
Dnes nás navštívily děti ze třetích tříd ZŠ Nepomuk. Prohlédly si techniku a vybavení obou jednotek, dozvěděly se jak to u hasičů chodí a co všechno dělají a odnesly si od nás také různé propagační a naučné materiály. Fotky najdete na našem facebooku.

04.06.2019: okrsek
Okrskové kolo klasické soutěže se koná v sobotu 8. června od 13 hod. na hřišti v Polánce.

26.05.2019: Plamen
V sobotu 1. a v neděli 2. června pořádáme na školním hřišti okresní koly hry Plamen. Začátky disciplín jsou vždy v 9 hod. Přijďte povzbudit soutěžící družstva a občerstvit se u našeho stánku.

20.05.2019: výjezd
V půl třetí odpoledne jsme vyjeli s CAS 20 Terrno k zatopenému sklepu RD v Zelenodolské ulici. Vodu ze sklepa a přilehlého stavebního výkopu jsme odčerpali pomocí kalového čerpadla.

19.05.2019: výjezd
Před 17. hodinou jsme byli vysláni ke střetu dodávky s osobním autem na silnici I/20 na výjezdu z Nepomuka směrem na Plzeň. Původně hlášené zaklínění osob se na místě nepotvrdilo, 2 lehce zraněné osoby odvezla ZZS k vyšetření do nemocnice. Úklid vozovky provedla po zadokumentování nehody Policií ČR jednotka HZS Nepomuk.

12.05.2019: asistence
Po celý víkend asistovala naše jednotka při závodech MS v Sidecarcrossu v Kramolíně. S vozidlem CAS 30 Tatra jsme prováděli kropení trati a přilehlých cest a dovoz užitkové vody. Fotky z asistence najdete na našem facebooku.

10.05.2019: zábava
V pátek 17. května od 20 hodin pořádá náš sbor v sále Sokolovny pouťovou zábavu se skupinou Minimax, vstup 100 Kč. Těšíme se na vás.

26.04.2019: májka
Zveme vás na pálení čarodějnic v areálu hasičské zbrojnice. Čekají vás např. různé soutěže, zdobení máje, pečení buřtů. Těšit se můžete na bohaté občerstvení včetně točeného piva, lima a grilovaného prasete.

26.04.2019: výjezd
Před půl dvanáctou byla naše jednotka vyslána s vozidlem CAS 20 Terrno k požáru v rodinném domě v Měcholupech. K události vyjela také jednotka HZS Nepomuk a místní dobrovolná jednotka. Na místě bylo průzkumem zjištěno, že došlo k technické závadě na kotli a zakouření vnitřku domu, nejednalo se tedy o požár. Po odvětrání domu byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

22.04.2019: výjezd
K požáru porostu u Starého Smolivce jsme byli vysláni před půl čtvrtou ráno s vozidlem CAS 30 Tatra. K likvidaci byly nasazeny 4 C proudy. Požár vznikl pravděpodobně po předchozím pálení, které vítr rozfoukal na plochu asi 50x30 metrů. Ke škodě nedošlo. U události zasahovalo 5 JPO ze tří krajů. Naše jednotka se vrátila na základnu před šestou hodinou ráno.

21.04.2019: varování
ČHMÚ vydal VÝSTRAHU na NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ od soboty 20. dubna 11:00 hodin. Výstraha je platná do ODVOLÁNÍ pro celé území Plzeňského kraje. Je zakázáno např. pálení bioodpadu a spalování hořlavých látek na volném prostranství, používání pyrotechniky, lampionů a podobně.
<<  Červen  >>