Požár skladu s balíky slámy v Nekvasovech 19. září 2019

V půl čtvrté ráno vyslalo operační středisko jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk, SDH Myslív a HZS Horažďovice k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Naše jednotka vyjela k události s oběma cisternami. Při příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Velitel zásahu nechal operačním střediskem vyhlásit druhý stupeň poplachu a k události tak vyjelo dalších 7 jednotek, a to SDH Nekvasovy, SDH Kasejovice, SDH Žinkovy, SDH Pačejov, SDH Horažďovice, HZS Blatná a SDH Blatná a také velící důstojník směny HZS z Plzně. Místní hasiči zřídili u požární nádrže ve vsi čerpací stanoviště s PMS 12, kam cisterny dojížděly pro vodu. S majitelem objektu bylo domluveno, že se sláma nechá kontrolovaně shořet a pomocí několika C proudů bylo pouze bráněno rozšíření požáru na okolní křoviny a les. Po lokalizaci požáru byl počet jednotek zredukován, některé se tedy vrátily na své základny. V 9 hodin byl objekt předán majiteli, který zajistí dohled do doby, než sláma kompletně dohoří. Příčina požáru je v šetření Policie ČR a vyšetřovatele HZS, škoda byla předběžně odhadnuta na 750 tis. korun. Došetření požáru proběhne až po vyhoření slámy. Naše jednotka se vrátila na základnu před 10. hodinou dopoledne.

Více fotek na našem facebooku.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 21. 09. 2019 | 177 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
13.05.2020: výjezd
K požáru domu v ulici V Huti jsme vyjeli s oběma cisternami spolu s dalšími třemi jednotkami PO po osmé hodině ráno. Požár byl lokalizován dvěma proudy během několika minut, zcela zlikvidován za necelou hodinu od příjezdu první jednotky.

01.05.2020: POZOR!
Vláda prodlužuje nouzový stav, který je vyhlášen z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2), a to do 17. května 2020!

22.04.2020: výjezd
K ohlášenému požáru nákladního auta v areálu zemědělského družstva v Soběsukách jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS Nepomuk před půl jedenáctou dopoledne. Na místě bylo zjištěno, že požár již uhasil řidič vozidla pomocí hasicího přístroje. Naše jednotka se vrátila zpět na základnu. Jednotka HZS vyčkala s hlídkou Policie ČR na vyšetřovatele požárů.

11.04.2020: výjezd
Před půl pátou odpoledne jsme byli spolu s jednotkou HZS Nepomuk vysláni k prověření vycházejícího kouře z lesa u zámku Zelená Hora. Při výjezdu byl viditelný černý kouř, průzkumem lesa v okolí zámku již ale místo odkud kouř vycházel nalezeno nebylo. Nakonec bylo zjištěno, že v objektu zámku bylo prováděno nenahlášené pálení odpadu, správce areálu byl na místě poučen a jednotky se po půl hodině vrátily zpět na základnu.

08.04.2020: info
Letošní pálení čarodějnic se stavěním máje se bohužel kvůli trvajícímu krizovému stavu v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 neuskuteční! Ohledně konání dalších akcí sledujte náš web nebo facebook.

29.03.2020: výjezd
V půl osmé ráno jsme byli vysláni jako posilová jednotka po požáru nákladního tahače na silnici č. 230 u Skašova. S jednotkou HZS Nepomuk jsme pomocí dovezených prostředků provedli přečerpání nafty z poškozené nádrže do sudů.

23.03.2020: výjezd
Před 21. hodinou byla naše jednotka vyslána s oběma CAS k požáru opuštěného domu v ulici Ke Dvorům ve Dvorci. Při příjezdu jednotek byl téměř celý dům zasažen požárem. K hašení bylo nasazeno několik proudů, jeden i z automobilového žebříku. Kvůli vysoké vrstvě hořícího odpadu uvnitř domu byla nasazena pěna. Celkem u události zasahovaly 4 jednotky PO, velící důstojník směny a vyšetřovatel HZS.

21.03.2020: poděkování
Děkujeme Kláře a Vaškovi Berkovcovým za dodání vlastnoručně ušitých roušek pro potřeby profesionálních i dobrovolných nepomuckých hasičů!

18.03.2020: výjezd
Před 21. hodinou byla naše jednotka vyslána s oběma CAS k požáru domu v Klikařově. Při příjezdu jednotek byl požár plně rozvinutý. K likvidaci bylo nasazeno několik C proudů. Jedna popálená osoba byla ZZS transportována do nemocnice. Celkem u události zasahovaly 4 jednotky PO, VDS a vyšetřovatel HZS.

14.03.2020:
Informace o aktuální situaci a opatřeních ohledně koronaviru sledujte na stránkách ministerstva zdravotnictví ČR, případně i na stránkách ministerstva vnitra ČR.

13.03.2020: výjezd
K dopravní nehodě dvou OA se zraněním 4 osob jsme vyjeli s ostatními složkami IZS před šestou hodinou ráno na obvyklé místo, a to do zatáčky u rybníčku na silnici I/20 ve směru na Plzeň. Mimo zajištění místa nehody a protipožárních opatření jsme pomáhali s ošetřením zraněných osob a jejich nakládáním do vrtulníku LZS a sanitních vozidel.

12.03.2020: POZOR!
Vláda vyhlašuje pro celé území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) NOUZOVÝ STAV, a to od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů. SLEDUJTE aktuální informace a opatření!

09.03.2020: bruslení
V neděli 8. března jsme si vyrazili zabruslit na klatovský zimní stadion. Pár fotek najdete na FB.

28.02.2020: výjezd
K požáru suterénu v rodinném domě v ulici U Trati ve Dvorci jsme vyjeli s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Dvorec po 13. hodině. Požár byl zlikvidován dvěma proudy za použití dýchací techniky, zakouřený prostor byl odvětrán přetlakovým ventilátorem. Naše jednotka se po likvidaci požáru vrátila na základnu.

11.02.2020: výjezd
V souvislosti se silným větrem vyjela naše jednotka ke čtyřem událostem. V dvou případech šlo o padlé stromy přes silnice, dále se jednalo o odtrženou střechu na řadovém domě a pád stromu na osobní automobil. Dalších 15 událostí zlikvidovala jednotka HZS Nepomuk.
<<  Květen  >>