Požár skladu s balíky slámy v Nekvasovech 19. září 2019

V půl čtvrté ráno vyslalo operační středisko jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk, SDH Myslív a HZS Horažďovice k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Naše jednotka vyjela k události s oběma cisternami. Při příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Velitel zásahu nechal operačním střediskem vyhlásit druhý stupeň poplachu a k události tak vyjelo dalších 7 jednotek, a to SDH Nekvasovy, SDH Kasejovice, SDH Žinkovy, SDH Pačejov, SDH Horažďovice, HZS Blatná a SDH Blatná a také velící důstojník směny HZS z Plzně. Místní hasiči zřídili u požární nádrže ve vsi čerpací stanoviště s PMS 12, kam cisterny dojížděly pro vodu. S majitelem objektu bylo domluveno, že se sláma nechá kontrolovaně shořet a pomocí několika C proudů bylo pouze bráněno rozšíření požáru na okolní křoviny a les. Po lokalizaci požáru byl počet jednotek zredukován, některé se tedy vrátily na své základny. V 9 hodin byl objekt předán majiteli, který zajistí dohled do doby, než sláma kompletně dohoří. Příčina požáru je v šetření Policie ČR a vyšetřovatele HZS, škoda byla předběžně odhadnuta na 750 tis. korun. Došetření požáru proběhne až po vyhoření slámy. Naše jednotka se vrátila na základnu před 10. hodinou dopoledne.

Více fotek na našem facebooku.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 21. 09. 2019 | 67 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
13.11.2019: výbor
V pátek je od 19 hodin na HZ schůze výboru.

09.11.2019:
8. listopadu jsme po servisu nástavby vozidla CAS 20 Tatra Terrno u výrobce THT Polička zařadili vozidlo zpět na výjezd. Po dobu servisu nahradil toto vozidlo DA Mercedes Sprinter, do kterého byly přeloženy prostředky pro zásahy technického charakteru a zásahy u dopravních nehod.

03.11.2019: soutěž
Soutěž Noční toulání pod Zelenou Horou proběhla v sobotu 2. listopadu v Nepomuku, od 16 hodin probíhala prezence soutěžních družstev na nepomucké hasičské zbrojnici, kde asi ve 21.30 proběhlo i vyhodnocení soutěže. Samotná soutěž proběhla v lesoparku pod zámkem. Bližší informace naleznete v samostatném článku.

02.11.2019: výjezd
K nehodě osobního auta na silnici I/20 na úrovni Kláštera nás vyslalo operační středisko spolu s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS před 17. hodinou. Z místa byly hlášeny tři zraněné osoby. Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření na vozidle a po dobu zásahu usměrňovali v místě provoz. Naše jednotka se vrátila na základnu za necelou půl hodinu.

30.10.2019: výjezd
K požáru opuštěného rodinného domu v Zeleném Dole jsme vyjeli po 16. hodině spolu s dalšími třemi jednotkami PO. Při příjezdu jednotek bylo celé druhé patro a střecha zasažena požárem. Bylo nasazeno několik vodních proudů ze vnějšku domu, z nastavovacích žebříků a jeden proud dovnitř domu. Provedeným průzkumem uvnitř nebyl nikdo nalezen. Vodu dovážely cisterny z klášterského rybníka. Požár byl zlikvidován před 20. hodinou, naše jednotka zůstala s CAS 30 na dohlídku do půlnoci.

19.10.2019: asistence
Na žádost starosty jsme dnes odpoledne provedli vyčerpání zatopeného stavebního výkopu ve dvorecké ulici V Huti. Na místě jsme byli s vozidlem DA Mercedes a vodu jsme vyčerpali ponorným kalovým čerpadlem.

19.10.2019:
V rámci turistické akce Podzim pod Zelenou Horou jsme zajistili občerstvení na sobotních trasách procházejících Prádlem. Turistům jsme nabídli grilované klobásy, sekanou v housce, párek v rohlíku, točené pivo a limo a samozřejmě také kávu, čaj nebo třeba grog. Všem, kteří si u nás něco zakoupili, děkujeme za podporu našeho sboru.

02.10.2019: schůze
V pátek 4. října se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

23.09.2019: asistence
21. a 22. září jsme s naší Tatrou CAS 30 prováděli kropení trati a příjezdových cest na kramolínském závodišti, kde se v neděli jelo Mezinárodní mistrovství ČR Sidecarcrossu a čtyřkolek.

19.09.2019: výjezd
Po půl čtvrté ráno vyjela naše jednotka s oběma CAS k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Na místě bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Byl vyhlášen II. stupeň poplachu, u události zasahovalo 11 jednotek PO, vyšetřovatel HZS, velící důstojník směny HZS a Policie ČR.

16.09.2019: PVD
V sobotu 21. září se v Nekvasovech koná od 9 hodin podzimní velitelský den okrsku Nepomuk. Bude prováděna dálková doprava vody na vzdálenost cca 1 km.

08.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 11. hodině dopoledne. Na místě opět nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, jednalo se o planý poplach.

04.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 18. hodině. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka systému odborným servisem.

27.08.2019: výbor
V pátek 30. srpna se na HZ koná od 19 hodin schůze výboru SDH.

26.08.2019: výjezd
K signalizaci EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s dalšími dvěma jednotkami před půl pátou odpoledne. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka EPS odborným servisem.
<<  Listopad  >>