Předání CAS 32 T148

V sobotu 5. ledna se od 14:00 uskutečnilo na nepomuckém náměstí slavnostní předání repasované CAS 32 T148.

Pozvání na tuto akci přijali: starosta města Nepomuk p. Václav Kovář, zástupce za Plzeňský kraj p. Šimánek, kněz p. Slávek Holý, ředitel HZS ÚO Plzeň p. Pavel Musil.

Se svojí technikou také přijeli zástupci několika okolních sborů.

SDH Myslív s CAS 32 T 815 a CAS 24 Škoda 706 RTHP

SDH Kasejovice s CAS 32 T 148 a TA Tatra 613

SDH Ždírec s CAS 32 T 148

spřátelený sbor z německého Kemnath s VEA VW Passat a DA Opel

K vidění byla i naše technika CAS 20 Terrno, DA Ford Transit a veterán Mercedes.

Nejprve několik slov pronesl velitel jednotky p. Stanislav Novotný a přítomné krátce seznámil s průběhem repase a zásahovou technikou nepomuckých hasičů. Poté předal slovo starostovi města, který vyzdvihl naši práci. Svůj projev také přenesl zástupce krajského úřadu a p. Musil. Následně byl představen i nový velitel naší jednotky Petr Zeman. Vozidlo bylo předáno do užívání symbolickým klíčem z rukou starosty města a zástupce krajského úřadu. Tento klíč přebral odstupující i nový velitel. Nakonec zbývalo jen vozidlo posvětit, což provedl kněz p. Holý.

Náš sbor chtěl při této akci také veřejně poděkovat p. Jaroslavu Šindelářovi za zpojízdnění historického hasičského vozu značky Mercedes a předal mu plaketu.

Nakonec se slova ujal velitel hasičů z Kemnath a také nám popřál k novému vozu.

Kolegové z Německa s sebou přivezli i dárek v podobě dárkového koše a vyprošťovacího zařízení značky Hurst.

Tímto skončila část projevů a veřejnost si mohla prohlédnout všechny vozidla, která na náměstí byla.

Na závěr odpoledne se veškerá technika vydala na spanilou jízdu Nepomukem.

Ještě několik údajů k repasované Tatře.

Repasi provedla fi. Zeka Slavičín za cca 3 měsíce. Auto bylo kompletně odstrojeno a kabina nově nastříkána. Po menších opravách v podvozkové části se osadila lepším čerpadlem, větší nádrží na palivo a hasební vodu. Nakonec přišla nová účelová nástavba se skříňkami pro požární příslušenství opatřená hliníkovými roletami. Na vozidle se mimo jiné vyměnilo nebo bylo doplněno: výstražné zařízení v přední i zadní části, průtokový naviják, hliníkové bedny pro příslušenství, asanační lišta, osvětlení nástavby a prostoru kolem vozu, tažná tyč a další.

Repase proběhla za přispění města Nepomuk a Plzeňského kraje.

| Autor: Vláďa Vozka | Vydáno dne 09. 01. 2013 | 4919 přečtení | Počet komentářů: 693 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
23.01.2018: ŘVH okrsku
Ve čtvrtek 15. února se od 18 hodin koná v Klášteře Řádná valná hromada okrsku Nepomuk.

23.01.2018: výbor
V pátek 26.1. se od 19 hodin koná na HZ výbor.

02.01.2018: školení
V sobotu 13. ledna se od 7 hodin ráno koná v Autoškole Kydlíček školení řidičů.

02.01.2018: ŘVH
Řádná valná hromada SDH Nepomuk se koná v pátek 12. ledna od 19 hodin v zasedací místnosti na HZ.

01.01.2018: výjezd
Po šesté hodině ráno vyslalo operační středisko naší jednotku a spolu s ní i jednotky HZS Nepomuk, SDH Kasejovice a SDH Žinkovy do Třebčic k požáru stodoly. Požár byl zlikvidován pomocí tří proudů asi za dvě hodiny. Voda byla hadicovým vedením dopravována z blízké požární nádrže. Příčina požáru i výše škody jsou v šetření vyšetřovatele. Na místě jsme zasahovali s CAS 20 T815. Návrat na základnu byl po deváté hodině.

27.12.2017: výjezd
V 5:16 jsme byli povoláni společně s jednotkou HZS Nepomuk k dopravní nehodě jednoho OA na silnici I/20 u obce Mohelnice, kde narazilo do stromu a skončilo na boku. Naše jednotka na místě nehody nasvítila místo zásahu osvětlovacím stožárem a asistovala jednotce HZS při vyproštění jedné zraněné osoby z havarovaného vozidla. Dále jsme zajistili přistávací plochu pro vrtulník LZS a následně jsme pomohli ZZS naložit zraněnou osobu do vrtulníku. Po jeho odletu se naše jednotka vrátila na základnu. Jednotka HZS na místě zůstala po dobu vyšetřování nehody policií. U události jsme zasahovali s vozidlem CAS 20 T815.

19.12.2017: PF 2018
Přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2018.

18.12.2017: výjezd
V 18:55 byla naše jednotka povolána společně s jednotkou HZS Nepomuk na požár sazí v komíně v ulici Za Kostelem v Nepomuku. Při našem příjezdu na místo zde již zasahovala jednotka HZS, která provedla vyčištění komínu kominickým nářadím a vybrání žhavých uhlíků. Jednotky se po necelé půl hodině vrátily zpět na základnu. Požár se obešel beze škody. Na místě jsme zasahovali s vozidlem CAS 30 T815-7.

06.12.2017: výbor
V pátek 8.12. se od 19 hodin koná na HZ výbor.

30.10.2017: technika
Zveme vás na slavnostní předání nové zásahové techniky - velkoobjemové cisterny CAS 30 Tatra 815-7, dopravního automobilu MB Sprinter a hadicového přívěsu. Předání proběhne za účasti řady hostů v pátek 17. listopadu 2017 od 14 hodin na Náměstí Augustina Němejce v Nepomuku. Součástí akce bude i požehnání nové techniky nepomuckým Paterem Jiřím Špiříkem. Přijďte se podívat.
<<  Únor  >>