Předání CAS 32 T148

V sobotu 5. ledna se od 14:00 uskutečnilo na nepomuckém náměstí slavnostní předání repasované CAS 32 T148.

Pozvání na tuto akci přijali: starosta města Nepomuk p. Václav Kovář, zástupce za Plzeňský kraj p. Šimánek, kněz p. Slávek Holý, ředitel HZS ÚO Plzeň p. Pavel Musil.

Se svojí technikou také přijeli zástupci několika okolních sborů.

SDH Myslív s CAS 32 T 815 a CAS 24 Škoda 706 RTHP

SDH Kasejovice s CAS 32 T 148 a TA Tatra 613

SDH Ždírec s CAS 32 T 148

spřátelený sbor z německého Kemnath s VEA VW Passat a DA Opel

K vidění byla i naše technika CAS 20 Terrno, DA Ford Transit a veterán Mercedes.

Nejprve několik slov pronesl velitel jednotky p. Stanislav Novotný a přítomné krátce seznámil s průběhem repase a zásahovou technikou nepomuckých hasičů. Poté předal slovo starostovi města, který vyzdvihl naši práci. Svůj projev také přenesl zástupce krajského úřadu a p. Musil. Následně byl představen i nový velitel naší jednotky Petr Zeman. Vozidlo bylo předáno do užívání symbolickým klíčem z rukou starosty města a zástupce krajského úřadu. Tento klíč přebral odstupující i nový velitel. Nakonec zbývalo jen vozidlo posvětit, což provedl kněz p. Holý.

Náš sbor chtěl při této akci také veřejně poděkovat p. Jaroslavu Šindelářovi za zpojízdnění historického hasičského vozu značky Mercedes a předal mu plaketu.

Nakonec se slova ujal velitel hasičů z Kemnath a také nám popřál k novému vozu.

Kolegové z Německa s sebou přivezli i dárek v podobě dárkového koše a vyprošťovacího zařízení značky Hurst.

Tímto skončila část projevů a veřejnost si mohla prohlédnout všechny vozidla, která na náměstí byla.

Na závěr odpoledne se veškerá technika vydala na spanilou jízdu Nepomukem.

Ještě několik údajů k repasované Tatře.

Repasi provedla fi. Zeka Slavičín za cca 3 měsíce. Auto bylo kompletně odstrojeno a kabina nově nastříkána. Po menších opravách v podvozkové části se osadila lepším čerpadlem, větší nádrží na palivo a hasební vodu. Nakonec přišla nová účelová nástavba se skříňkami pro požární příslušenství opatřená hliníkovými roletami. Na vozidle se mimo jiné vyměnilo nebo bylo doplněno: výstražné zařízení v přední i zadní části, průtokový naviják, hliníkové bedny pro příslušenství, asanační lišta, osvětlení nástavby a prostoru kolem vozu, tažná tyč a další.

Repase proběhla za přispění města Nepomuk a Plzeňského kraje.

| Autor: Vláďa Vozka | Vydáno dne 09. 01. 2013 | 14194 přečtení | Počet komentářů: 696 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
20.03.2019: výbor
V pátek 22. března je od 19 hod. na HZ výbor.

14.03.2019: školení
O víkendu se od 8 hod. koná odborná příprava na zásahy u dopravních nehod, v sobotu praktický výcvik v Kovošrotu Dvorec, v neděli teoretická část na HZ.

12.03.2019:
Od sobotního večera do pondělí procházel Českem silný vítr. Naše jednotka v důsledku větru nezasahovala, jednotka HZS Nepomuk vyjížděla v souvislosti s větrem ke 13 událostem, jednalo se o padlé stromy přes komunikace a padající tašky ze střech domů na chodníky.

07.03.2019: výjezd
V dopoledních hodinách vyjely jednotky HZS a SDH Nepomuk do Žinkov na silnici II/191 k dopravní nehodě OA, ze kterého bylo potřeba vyprostit zraněného řidiče. Hasiči řidiče vyprostili přes přední okno a pomohli ZZS s naložením do sanitky. Událost si převzala PČR.

06.03.2019: MDŽ
Posezení s občerstvením při příležitosti MDŽ se koná v pátek 8. března od 18 hodin na hasičské zbrojnici.

04.03.2019: výjezd
Po 14. hodině jsme odstraňovali padlou břízu přes silnici v ulici Nádražní v Nepomuku, poté jsme byli vysláni na silnici I/20 ke křižovatce u sádek, kde zasahovala větev do jednoho jízdního pruhu.

04.03.2019: výjezd
K dopravní nehodě nákladního auta s osobním na silnici 230 na křižovatce u Kokořova jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS a dalšími složkami IZS před půl devátou ráno. Vrtulník LZS z místa transportoval jednu těžce zraněnou osobu, celkem bylo zraněno 5 osob. Více info v samostatném článku.

03.03.2019: asistence
Dnes odpoledne jsme s vozidlem CAS 30 T815-7 proplachovali kanalizaci a myli cesty kolem budoucího Centra seniorů Na Vinici.

26.02.2019: výjezd
Po 18. hodině jsme byli povoláni k záchraně koně, který sklouzl do vrčeňského rybníku, kde zůstal uvězněn v rozbitém ledu. Koně se podařilo vytáhnout pomocí několika hadic do půl hodiny od nahlášení události. Více info a fotky v samostatném článku.

25.02.2019: výjezd
K požáru sazí v komíně rodinného domu jsme byli vysláni společně s jednotkou HZS Nepomuk před 21. hodinou. K události jsme vyjeli s vozidlem CAS 20 Tatra Terrno. Při příjezdu jednotek již k hoření nedocházelo, byla provedena kontrola termokamerou a vyčištění komínu. Poté se obě jednotky vrátily na základnu.

21.02.2019: bál
V sobotu 2. března se v sále Hotelu U Zeleného stromu (Švejk) koná tradiční hasičský bál s kapelou Melodion. Vstupenky jsou v předprodeji v květince Kopretina na náměstí.

20.02.2019: výbor
V pátek 22. února se od 19 hodin koná na HZ výbor.

14.02.2019: školení
V sobotu 16.2. se od 7 hodin koná v autoškole Kydlíček školení řidičů. Od 8 hodin se na HZ koná školení obsluhy motorových pil.

04.02.2019: výjezd
V souvislosti s padáním mokrého sněhu likvidovala naše jednotka během neděle a pondělí několik spadlých či nakloněných stromů a větví přes silnice, železniční tratě a elektrické vedení. V jednom případě šlo o spadlou větev na zaparkované auto. Celkem se jednalo o 8 výjezdů. K dalším asi 25 událostem vyjížděla jednotka HZS Nepomuk. Více info v samostatném článku.

28.01.2019: okrsek
Řádná valná hromada okrsku Nepomuk se koná ve čtvrtek 7. února od 18 hodin v zasedací místnosti nepomucké hasičské zbrojnice.
<<  Březen  >>