Předání CAS 32 T148

V sobotu 5. ledna se od 14:00 uskutečnilo na nepomuckém náměstí slavnostní předání repasované CAS 32 T148.

Pozvání na tuto akci přijali: starosta města Nepomuk p. Václav Kovář, zástupce za Plzeňský kraj p. Šimánek, kněz p. Slávek Holý, ředitel HZS ÚO Plzeň p. Pavel Musil.

Se svojí technikou také přijeli zástupci několika okolních sborů.

SDH Myslív s CAS 32 T 815 a CAS 24 Škoda 706 RTHP

SDH Kasejovice s CAS 32 T 148 a TA Tatra 613

SDH Ždírec s CAS 32 T 148

spřátelený sbor z německého Kemnath s VEA VW Passat a DA Opel

K vidění byla i naše technika CAS 20 Terrno, DA Ford Transit a veterán Mercedes.

Nejprve několik slov pronesl velitel jednotky p. Stanislav Novotný a přítomné krátce seznámil s průběhem repase a zásahovou technikou nepomuckých hasičů. Poté předal slovo starostovi města, který vyzdvihl naši práci. Svůj projev také přenesl zástupce krajského úřadu a p. Musil. Následně byl představen i nový velitel naší jednotky Petr Zeman. Vozidlo bylo předáno do užívání symbolickým klíčem z rukou starosty města a zástupce krajského úřadu. Tento klíč přebral odstupující i nový velitel. Nakonec zbývalo jen vozidlo posvětit, což provedl kněz p. Holý.

Náš sbor chtěl při této akci také veřejně poděkovat p. Jaroslavu Šindelářovi za zpojízdnění historického hasičského vozu značky Mercedes a předal mu plaketu.

Nakonec se slova ujal velitel hasičů z Kemnath a také nám popřál k novému vozu.

Kolegové z Německa s sebou přivezli i dárek v podobě dárkového koše a vyprošťovacího zařízení značky Hurst.

Tímto skončila část projevů a veřejnost si mohla prohlédnout všechny vozidla, která na náměstí byla.

Na závěr odpoledne se veškerá technika vydala na spanilou jízdu Nepomukem.

Ještě několik údajů k repasované Tatře.

Repasi provedla fi. Zeka Slavičín za cca 3 měsíce. Auto bylo kompletně odstrojeno a kabina nově nastříkána. Po menších opravách v podvozkové části se osadila lepším čerpadlem, větší nádrží na palivo a hasební vodu. Nakonec přišla nová účelová nástavba se skříňkami pro požární příslušenství opatřená hliníkovými roletami. Na vozidle se mimo jiné vyměnilo nebo bylo doplněno: výstražné zařízení v přední i zadní části, průtokový naviják, hliníkové bedny pro příslušenství, asanační lišta, osvětlení nástavby a prostoru kolem vozu, tažná tyč a další.

Repase proběhla za přispění města Nepomuk a Plzeňského kraje.

| Autor: Vláďa Vozka | Vydáno dne 09. 01. 2013 | 7732 přečtení | Počet komentářů: 694 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
20.05.2018: výjezd
V půl třetí ráno vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky k dopravní nehodě u Myslíva, o které dostalo předvýzvu od ZZS. Podle oznamovatele se mělo se jednat o nehodu jednoho OA, ve kterém se nacházela osoba v bezvědomí. Při příjezdu jednotky HZS Nepomuk na místo nehody byla osoba již v péči ZZS, vyproštění tedy nebylo potřeba a naše jednotka byla odvolána zpět na základnu. K nehodě vzlétl i vrtulník LZS.

17.05.2018: výbor
V pátek 25. května se od 19 hodin koná na HZ výbor.

16.05.2018: soutěž
Okrskové kolo klasické soutěže se koná na hřišti Slavoje Dvorec v sobotu 26. května 2018 od 13 hodin. Soutěž se koná při příležitosti oslav 120. výročí založení SDH Dvorec.

16.05.2018: asistence
Od 11. do 13. května asistovala naše jednotka při závodech Mistrovství světa v Sidecarcrossu v Kramolíně. Prováděli jsme kropení trati a přilehlých cest a dovoz užitkové vody. Fotky z asistence najdete na našem facebooku.

06.05.2018: asistence
V neděli 6. května asistovala naše jednotka s CAS 20 Tatra Terrno při Podbrdské rally, která se jela přes Sedliště, Srby, Dvorec a Vrčeň. Závody se obešly bez vážnějších nehod a naše jednotka tak nemusela zasahovat.

18.04.2018: čl. schůze
V pátek 20. dubna se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

11.04.2018: JVD
Jarní velitelský den okrsku Nepomuk se koná v sobotu 14. dubna od 9 hodin na HZ Nepomuk.

09.04.2018: výjezd
V poledne byla naše jednotka povolána k požáru lesa u Mohelnice. Na místo jsme vyrazili s CAS 20 T815 společně s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Kasejovice. Na místě bylo zjištěno, že došlo k zahoření na ploše cca 15x15 metrů. Po lokalizaci požáru jsme za pomoci ručního nářadí rozhrnuli hrabanku a celé požářiště prolili vodou. Asi po hodině se jednotky vrátily zpět na své základny.

07.04.2018: výjezd
Před půl druhou odpoledne byla naše jednotka vyslána spolu s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Neurazy k požáru lesa u Radochov. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že foukající vítr rozšířil požár dále do lesa na plochu asi 200 x 100 metrů a na místo byly povolány další jednotky. Požár byl zlikvidován několika proudy a lafetovými proudnicemi. U události zasahovalo 8 jednotek PO s devíti cisternami, vyšetřovatel HZS a Policie ČR. Příčina a výše škody je v šetření. Více v samostatném článku.

30.03.2018: výjezd
Před jednou hodinou ráno vyjely jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk SDH Kasejovice a SDH Myslív k požáru rodinného domu v Bezděkovci. Při příjezdu první jednotky byl téměř celý dům zasažen požárem. Hasiči na jeho likvidaci nasadili několik proudů. Naše jednotka na místě zůstala na dohlídku do osmé hodiny, kdy místo události předala Policii ČR, která s vyšetřovatelem HZS bude zkoumat příčinu požáru a výši škody. Více info v samostatném článku.
<<  Květen  >>