Střet nákladního a osobního auta u Žinkov 8. února 2021

Autor: J. Š. <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Články, Vydáno dne: 11. 02. 2021

Těsně před jedenáctou hodinou dopolední jsme byli společně s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS vysláni na silnici mezi Kokořovem a Žinkovami, odkud byla systémem e-call nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu. Z dalších volání na tísňovou linku bylo upřesněno, že se jedná o střet nákladního auta s osobním. Na místě bylo zjištěno, že v osobním voze je těžce zraněný zaklíněný řidič a bylo zahájeno jeho vyproštění pomocí hydraulického nářadí. Ve spolupráci obou hasičských jednotek a zdravotníků ZZS byla osoba z vraku vozidla vyproštěna a naložena do vrtulníku Letecké záchranné služby, který ji transportoval do nemocnice. Řidič nákladního auta vyvázl bez zranění. Událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily na základnu.

Více fotek ze zásahu najdete na našem facebooku.