Shrnutí činnosti sboru v roce 2020

Autor: J. Š. <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 03. 01. 2021

Činnost SDH (spolku)

V roce 2020 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Nepomuk i přes nepříznivou situaci v souvislosti s protiepidemiologickými opatřeními několik akcí. Hasičský bál s kapelou Melodion, na kterém jsme pro vás mimo jiné připravili fotokoutek s hasičskou tématikou, stihl proběhnout ještě před vypuknutím epidemie. Další akce plánované na jaro a léto jsme ale museli zrušit nebo přesunout na září. 5. září jsme pořádali soutěž hasičských družstev ve štafetách a požárních útocích o pohár starosty Okresního sdružení hasičů Plzeň-jih. Družstvo našich žen obsadilo ve své kategorii krásné první místo. V sobotu 12. září proběhla akce S hasiči hurá do školy, která byla náhradou za tradiční červnovou akci S hasiči hurá na prázdniny. 19. září jsme v areálu hasičské zbrojnice uspořádali sportovní odpoledne pro děti i rodiče. Soutěžilo se v různých disciplínách, například ve vybíjené, přetahování lanem nebo střelbě se vzduchovkou. Více akcí pro veřejnost už jsme uskutečnit nestihli. Utlumenou činnost měl během jara i podzimu i oddíl mladých nepomuckých hasičů. Nezbývá než věřit, že se situace brzy zlepší a budeme se moci opět potkat na některé z našich akcí.

Fotky a videa z akcí jsou ke shlédnutí na našem facebooku.