Čelní střet dvou OA u Kokořova 1. července 2020

Autor: J. Š. <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Články, Vydáno dne: 04. 07. 2020

K čelnímu střetu dvou osobních aut na silnici II/230 před Kokořovem ve směru od Nepomuku jsme vyjeli spolu s dalšími složkami IZS po 14. hodině. První na místo dorazila jednotka HZS Nepomuk, která po průzkumu zahájila vyprošťování jedné ze zaklíněných osob. Naše jednotka vyprošťovala zaklíněnou osobu v druhém vozidle. Mimo to provedli hasiči protipožární opatření na havarovaných vozidlech, uzavření místa nehody a pomáhali zdravotníkům s ošetřením zraněných osob před transportem do nemocnice. Při nehodě došlo k těžkému zranění celkem tří osob, z nichž jedna byla resuscitována, ale před transportem do nemocnice u ní bohužel lékař konstatoval exitus. Silnice byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena. Naše jednotka se před 17. hodinou vrátila zpět na základnu. U události jsme zasahovali s vozidly CAS 20 Tatra Terrno a DA MB Sprinter. Kolem 21. hodiny byla silnice zprůjezdněna jedním jízdním pruhem a až po půlnoci, po odvezení havarovaných vozidel a úklidu vozovky, byla plně průjezdná. Mimo obou nepomuckých hasičských jednotek u nehody zasahovalo několik posádek Zdravotnické záchranné služby včetně vrtulníku LZS, dále Policie ČR a koroner.