Podzimní velitelský den okrsku Nepomuk 21. září 2019 v Nekvasovech

Autor: J. Š. <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality z okrsku, Vydáno dne: 24. 09. 2019

V sobotu 21. září se v Nekvasovech konal velitelský den okrsku, na kterém se procvičovala dálková doprava vody na vzdálenost asi tři čtvrtě kilometru pomocí dopravního vedení hadicemi B a PMS 12. Shodou náhod ve čtvrtek v ranních hodinách začal hořet sklad slámy v areálu ZD Nekvasovy. Sláma se po dohodě s majitelem objektu nechala dohořet. Původní cíl sobotní dálkové dopravy vody, kterým byl les blízko areálu ZD, se změnil na stále doutnající sklad, který hasiči v sobotu znovu zkontrolovali a prolili jeho blízké okolí vodou. Po sbalení vedení a stříkaček bylo u místní zbrojnice pro hasiče připravené občerstvení.