Sbor dobrovolných hasičů (SDH)

Autor: J. Š. <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: O nás, Vydáno dne: 03. 10. 2018

Sbor dobrovolných hasičů (SDH) vznikl v Nepomuku v roce 1876 pod původním názvem „Tělocvično – hasičská jednota Sokol“. V roce 2017 jsme tedy slavili 140 let od založení. Podle současné legislativy je sbor spolkem působícím na úseku požární ochrany, spadající pod Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. V současnosti máme okolo 100 členů, z toho asi 40 dětí ve třech skupinách rozdělených podle věku. V průběhu roku SDH Nepomuk pořádá a účastní se různých akcí, jakými jsou hasičský ples, oslava MDŽ, pálení čarodějnic se stavěním máje, taneční zábava, odpoledne pro děti i rodiče „S hasiči hurá na prázdniny“, hasičské soutěže, vánoční trhy apod. Mimo tyto akce se scházíme na pravidelných schůzích a brigádách. Do činnosti sboru nepatří výjezdy k zásahům.