10 let partnerství Nepomuk - Kemnath

Autor: J. Šůs <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 24. 10. 2018

V sobotu 20. října se konaly v německém Kemnath oslavy 10 let partnerství mezi oběma městy. Oslav se za Nepomuk zúčastnili mimo členů naší jednotky a sboru i zástupci města a pěvecký sbor Canto Nepomucenum, který na oslavách vystupoval. Slavnosti byly zahájeny vystoupením slovinského orchestru, po kterém následoval společný oběd. V odpoledních hodinách jsme společně s kemnathskými hasiči předvedli vyproštění osoby z havarovaného automobilu a vojenská policie US Army předvedla svoji techniku a činnost. V 17 hodin začal oficiální akt, kde došlo ke shrnutí uplynulého období, promítaly se fotografie ze společných návštěv a předávaly se dary. Poté následovala živá hudba a volná zábava.

Fotky z oslav ZDE.