Požár domu v Oselcích 29.1.2017

Autor: J. Šůs <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 01. 02. 2017

Zprávu od tiskové mluvčí HZS Plzeňského kraje včetně fotek z místa zásahu najdete:

ZDE

Před třetí hodinou ranní byla naše jednotka vyslána k požáru hospodářského stavení do Oselec. Na místo jsme vyjeli s oběma CAS, později i s DA Ford Tranzit a přívěsem PPS 12. Hasiči zasahovali v dýchací technice a na likvidaci nasadili několik C proudů a vysokotlaký proud. Teplota vzduchu byla v ranních hodinách 12 stupňů pod nulou. U požáru zasahovalo 10 hasičských jednotek, byl vyhlášen II. stupeň poplachu. CAS 20 T 815 a DA Ford s přívěsem PPS 12 se vrátily na základnu po 15. hodině. CAS 32 T 148 si velitel zásahu na místě ponechal až do úplné likvidace požáru, která byla nahlášena v 18. hodin. Událost se obešla bez zranění. Příčina požáru je v šetření HZS a PČR.