Požár v Zelenohorské ulici 19.11.2016

Autor: J. Šůs <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 24. 11. 2016

Zpráva od tiskové mluvčí HZS Plzeňského kraje včetně fotek z místa zásahu najdete na tomto odkazu:

článek ZDE

K požáru v rodinném domě v Zelenohorské ulici v Nepomuku jsme byli vysláni společně s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Jarov. Při příjezdu první jednotky byly požárem zasaženy obývací pokoj a chodba, na jeho likvidaci byl nasazen jeden vodní proud. Na místě byla jedna popálená osoba, kterou transportoval vrtulník LZS do nemocnice. Průzkumem domu žádná další osoba nalzena nebyla. Termokamerou nebyly zjištěny žádná skrytá ohniska. Kvůli zakouření hasiči zasahovali v dýchací technice. K odvětrání prostor byl použit přetlakový ventilátor. Naše jednotka spolu s jednotkou HZS Nepomuk dále asistovala vyšetřovateli ZPP a PČR. Zelenohorská ulice byla po dobu zásahu uzavřena.

Jednotka HZS Nepomuk na místo požáru musela znovu vyjet v úterý ve večerních hodinách, protože došlo k opětovnému rozhoření dřevěného trámu. Požár byl uhašen vysokotlakým proudem.