Pravidla Nepomucké soutěže "Nepomucký chaos"

Autor: Vlaďka Růžičková <>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 25. 06. 2009

Soutěž je konána pod patronátem starosty města Nepomuk

termín konání: 4.7. 2009 13:00
Družstvo: tvoří 7 členů SDH
                    Kategorie – muži, ženy nebo kombinované (více jak 2 muži hodnoceno v kat. muži)
                   Ústroj  PS II, nebo jiný běžně používaný v PO,pracovní obuv se zpevněným kotníkem, přilba, opasek jednotný (dodá pořadatel)

Místo konání:   hřiště V korýtkách (bude označen příjezd)
Velitel soutěže: Kubík Miloslav

Pravidla Nepomucké soutěže „Nepomucký chaos“

Vybavení:
- motorová stříkačka (PS8)
- 4 ks savic (110/1,6)
- 1 ks sací koš
- 2 ks hadice B (75/20±1)
- 1 ks rozdělovač
- 4 ks hadice C (52/20±1)
- 2 ks proudnice C
- 2 ks klíčů na spojky (není podmínkou)

Provedení útoku
• Příprava na základně dle pravidel klasické soutěže.
• Čísla k provedení útoku se losují bezprostředně před  zahájením požárního útoku
      mimo strojníka.
• Je povolená jedna výměna čísel.
• Na trati požárního útoku budou připraveny různé překážky, které musí družstvo překonat. V cíli budou plechovky, které musí být sraženy vodním proudem. S druhem překážek, jejich rozmístěním a způsobem překonání budou soutěžící seznámeni při nástupu před zahájením soutěže.
• Družstvo nastoupí na startovní čáru vzdálenou 20 metrů od základny. Po povelu vpřed družstvo vybíhá k určeným místům k vystrojení. Zde se každý člen vystrojí ochrannou přilbou a opaskem a vybíhá k základně
• Strojník startuje stříkačku klikou či starterem kdykoliv po zahájení útoku.
• Na PS bude nasazen přetlakový ventil.
• Přívodní vedení tvoří strojník a čísla 4, 5, 6 a číslo 5 nemusí čekat na ponoření sacího vedení  do vody.
• Dopravní vedení tvoří č. 2 a č. 3.
• Levý útočný proud je tvořen č. 1 a č. 2.
• Pravý útočný proud je tvořen č. 5 a č. 6.
• Hadice se rozhazují.

Štafeta s překážkami
Každý člen družstva překoná připravené překážky, které jsou umístěny na dráze.

Zdravotní služba:       zajistí SDH Nepomuk ve spolupráci s výjezdním stanovištěm ZZS
                                   Nepomuk
Hodnocení soutěže: časomíra – troje stopky, platný prostřední čas nebo elektronická časomíra
                                   Čas z útoku a štafety se boduje, při shodném výsledku rozhoduje čas
                                   z útoku.
Rozhodčí:                  startér, rozhodčí v cíli, rozhodčí na překážkách – zajistí SDH Nepomuk.

Startovné: 200,- Kč
Přihlášky zašlete na e-mail: kubik@sdh-nepomuk.cz, nebo telefonicky na   t.č.: 603 428 278.