Informační e-mail

E-mail příjemce:
E-mail odesílatele:

Text zprávy

Prostřednictvím tohoto informačního e-mailu můžete upozornit svou kamarádku, kamaráda nebo kolegu z práce na tento zajímavý článek. Odeslání tohoto e-mailu je podmíněno vyplněním elektronické adresy příjemce a odesílatele.

12.02.2021: výjezd
K úklidu po dopravní nehodě jednoho OA jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno po osmé hodině ráno k železničnímu viaduktu u Milče. Na místě jsme zlikvidovali únik PHM a pomocí navijáku jsme vyprostili havarované vozidlo z příkopu. Nehoda se obešla bez zranění.

08.02.2021: výjezd
Těsně před jedenáctou hodinou dopolední jsme byli společně s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS vysláni k dopravní nehodě na silnici mezi Kokořovem a Žinkovami. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o střet nákladního auta s osobním, ve kterém zůstal zaklíněný zraněný řidič. Ve spolupráci obou hasičských jednotek a zdravotníků ZZS byla osoba z vraku vozidla vyproštěna. Následně ji vrtulník Letecké záchranné služby transportoval do nemocnice. Řidič nákladního auta vyvázl bez zranění. Událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily na základnu.

26.01.2021: výjezd
Po osmé hodině ráno byla naše jednotka vyslána s vozidlem CAS 20 Tatra Terrno k dopravní nehodě jednoho osobního auta na silnici mezi Srbami a Ždírcem. Z místa bylo hlášeno auto na boku v příkopu s osobou uvnitř vozidla. Při našem příjezdu na místo události již na místě zasahovali jednotka HZS ze stanice Nepomuk, ZZS a hlídka Policie ČR. Lehce zraněná řidička byla již venku z vozidla v péči zdravotníků. Po dohodě s velitelem zásahu jsme se vrátili zpět na základnu.

03.01.2021: POZOR!
Valná hromada, která se měla konat 8. ledna, je z důvodu vládních opatření v souvislosti s COVID19 zrušena!

31.12.2020: PF 2021
V novém roce vám všem přejeme hlavně zdraví a pohodu.

10.12.2020: výbor
V pátek 11. prosince se na HZ koná schůze výboru.

16.11.2020: výjezd
Před 10. hodinou dopoledne byla naše jednotka vyslána na křižovatku ulic Rožmitálská a Železniční ke střetu dvou osobních aut. Dále k události vyjely jednotka HZS Nepomuk, ZZS a PČR. Na místě se ukázalo, že jsou osoby bez zranění, pouze otřesené z nárazu, ani nedošlo k úniku PHM z havarovaných vozidel a naše jednotka byla tedy velitelem zásahu vrácena zpět na základnu.

29.10.2020: výjezd
K požáru sena ve stodole v hospodářském stavení v Čepinci jsme byli vysláni s dalšími třemi jednotkami před půl desátou dopoledne. Požár byl zlikvidován jedním proudem C a k odvětrání kouře byl nasazen přetlakový ventilátor. Ze zakouřeného chlévu bylo zachráněno jedno selátko. Po necelé hodině se jednotky vrátily zpět na své základny. Celkem u události zasahovalo šest CAS včetně obou našich cisteren.

14.10.2020: výjezd
Ve středu 14. října došlo během vydatného deště vlivem zanesení koryta potoku Mihovka v Zeleném Dole k ohrožení přilehlých zahrad a domů stoupající vodou. Ke zprůchodnění toku vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky. Pomocí ženijního nářadí a motorové pily byl úsek mezi Daníčky a Zeleným Dolem vyčištěn od naplavených větví a jiných nečistot. Poté hladina vody klesla na bezpečnou výšku a jednotky se vrátily na základnu.

10.10.2020: výjezd
Ve 12.40 jsme byli povoláni k dopravní nehodě osobního auta na silnici I/20 u Prádla. Po příjezdu k události jsme zajistili místo nehody, provedli jsme protipožární opatření a lehce zraněné osobě jsme přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Protože havarované vozidlo částečně zasahovalo do komunikace, usměrňovali jsme provoz kyvadlově. Po příjezdu jednotky HZS Nepomuk, která přejížděla od jiného zásahu, ji bylo místo události předáno a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

04.10.2020: POZOR!
Vláda vyhlašuje pro celé území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s koronavirem COVID-19 (označovaný jako SARS CoV-2) NOUZOVÝ STAV, a to od 00.00 hodin dne 5. října 2020 na dobu 30 dnů. SLEDUJTE aktuální informace a opatření!

28.09.2020: schůze
V pátek 2. října se na HZ koná od 19 hodin členská schůze.

24.09.2020: výjezd
Po půl sedmé ráno došlo u Neuraz na silnici II/187 k vyjetí osobního auta do příkopu, kde narazilo do mostku. Z ohlášení na tísňovou linku nebylo jasné, zda je řidič zaklíněn ve vozidle a jak vážně je zraněn. K nehodě byly tedy vyslány obě nepomucké jednotky, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Hasiči zabezpečili místo nehody a ošetřili zraněnou osobu, která si stěžovala na bolest zad a krku. Po příjezdu lékaře byla zraněné osobě nasazena Spencer dlaha a pomocí páteřové desky byla vyndána ven z vozu a naložena do sanitky ZZS. Z vozidla neunikaly provozní kapaliny ani nepřekáželo provozu, událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily zpět na základnu.

13.09.2020: fotky
Fotky z okresní soutěže a akce S hasiči hurá do školy najdete na našem facebooku.

12.09.2020: výjezd
Chvíli po příjezdu techniky z akce S hasiči hurá do školy zpět na základnu jsme byli vysláni s jednotkou HZS Nepomuk a SDH Prádlo k požáru trávy a křoví na Dubči na rozcestníku nad Klášterem. Požár byl zlikvidován jedním proudem a obešel se beze škody.
<<  Únor  >>