Ostatní činnost v roce 2022

Asistence na rallye závodech VIII. Podbrdské setkání legend 17. září

V sobotu 17. září jsme prováděli asistenci na Podbrsdké rallye, která se jela v okolí Čížkova. Naše jednotka byla určena na RZ Zahradka – Čížkov – Přešín a během samotných jízd jsme nemuseli zasahovat. Po skončení závodů jsme pomocí asanační lišty na CAS 20 omyli vozovku na několika místech od naneseného bahna.

Doplnění parní lokomotivy 3. září

Dne 3.9.2022 jsme s naší velkou cisternou Tatra 815-7 doplňovali v ranních a večerních hodinách vodu do parní lokomotivy. Vlak odjížděl v 9 hodin ráno směr Blatná a dále na Rožmitál a před 18. hodinou se vrátil zpět do Nepomuku.

Očištění autobusové zastávky 31. srpna

Ve středu 31.8.2022 ve večerních hodinách jsme byli vedením města požádáni o očištění autobusové zastávky obývanou bezdomovcem v ulici Třebčická. Nejprve bylo nutné zastávku oplachnout vodou a následně celé její okolí vydezinfikovat. Objekt je nyní čistý a bezpečný pro naše spoluobčany.

Ukázka na oslavách SDH Ždírec, Žďár a Smederov

Hned 3 sbory dobrovolných hasičů oslavily včera své výročí na hřišti ve Ždírci. Smederov, Žďár a Ždírec připravily pro veřejnost odpoledne s hasičskou soutěží zakončenou ukázkou vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozu, kterou předvedlo družstvo naší jednotky.

Pěna

Dne 27.8. 2022 jako každý rok proběhl v Letinech Dětský den ke konci prázdnin. Na této akci samozřejmě nemohla chybět dětmi oblíbená pěna.

Pěna

Ve čtvrtek 18.8.2022 jsme dětem na čtvrtém běhu letního tábora v Přebudově jsme připravili velkou spoustu pěny a vodní skluzavku.

Asistence

Po celý víkend 30.7. – 31.7. 2022 asistovala naše jednotka při závodech silničních motocyklů v rámci Nepomuckého trojúhelníku. Během sobotního dne jsme řešili jednu událost spojenou s nehodou sidecar, kdy se po kolizi dostal stroj mimo trať a zůstal zaklíněný v porostu, přičemž posádka byla katapultována dále do lesa. Spolupracovali jsme se záchranáři při ošetření pacientů a pro jejich bezpečný transport musela být pilou prořezána ulička. Oba závodníci utrpěli zranění dolních končetin a po základním ošetření byli převezeni ZZS do nemocnice. Hasiči mimo jiné provedli protipožární zabezpečení na závodním speciálu a úklid místa nehody. Samotné nedělní závody se obešly bez vážnějších nehod, kdy nebyl potřeba náš zásah.

Pěna

Dne 23.7.2022 odpoledne proběhl v Drahkově Dětský den, kde samozřejmě nemohla chybět dětmi oblíbená pěna.

Exkurze

V rámci spolupráce městských organizací jsme dne 21.7.2022 představili naší techniku, činnost i zázemí dětem z příměstského tábora.

Pěna

Dne 13.7. 2022 jsme provedli pěnové a vodní osvěžení pro děti na letním táboře v Přebudově.

Kropení motokrosové tratě 9. a 10. července 2022

O víkendu jsme prováděli kropení kramolínské trati při závodech MČR v motokrosu.

Pěna

Na zahájení prázdnin 5.7.2022 v Sedlišti nemohla chybět oblíbená pěna.

Pěna

Dne 30.6.2022 jsme v odpoledních hodinách vytvářeli pěnu pro děti na dětském táboře v Přebudově.

Umytí parkoviště u NORMY

Včera 29.9.2022 ve večerních hodinách jsme byli požádáni vedením města o umytí parkoviště od bláta po vydatných deštích u prodejny NORMA.

Ukázka na Dni pozemního vojska BAHNA 2022

Na tankodromu BAHNA u Strašic se v sobotu 25. června konal Den pozemního vojska – BAHNA 2022. Tuto tradiční akci Armády České republiky pravidelně navštěvují desetitisíce lidí. Letos jsme se na ní prezentovali i my s naší velkou cisternou na podvozku Tatra 815-7. Jednotka sboru dobrovolných hasičů Nepomuk byla součástí ukázky hašení lesního požáru, kterého se zúčastnily vybrané jednotky HZS Plzeňského kraje, Záchranného útvaru HZS ČR a jednotky sborů dobrovolných hasičů vybraných obcí. Naše jednotka měla za úkol plnění BAMBI vaku v podvěsu armádního vrtulníku W3A-Sokol, který v rámci ukázky zásahu prováděl shozy do míst fiktivního požáru. Autorkou fotografií je Veronika Černá, které tímto děkujeme za souhlas jejich použití.

Kropení motokrosové tratě 18. a 19. června 2022

Ve dnech 18.6 a 19.6 2022 jsme pomáhali s přípravou kramolínské trati a s ošetřováním zraněných při závodech MMČR v sajdkárkrosu a čtyřkolek. Během celého víkendu bylo na trať naší cisternou dovezeno 306 m3 vody.

Pěna

Dětský den na dvoreckém hřišti

Během června jsme na několika akcích v okolí vytvářeli dětmi oblíbenou pěnu, například v Měcholupech, v Blovicích a ve Dvorci.

Monitoring látek v ovzduší ve vodojemu nad Vyskočilou, 18. a 31. května

Ve dnech 18. a 31. května jsme na žádost Kanalizací a vodovodů asistovali při čištění vodojemů nad Vyskočilkou, kde jsme před samotným čištěním proměřovali koncentrace látek v prázdných vodojemech. Při obou měření nebyly zjištěny žádné nebezpečné látky a koncentrace kyslíku byla v normálu.