ke článku: Zapojili jsme se do akce "Ukliďme Česko" 27. března 2021
ze dne 28.03.2021, autor článku: J. Š.

Jméno (přezdívka):
Titulek:

Vypočítejte následující příklad: 6 + 6 =

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

11.06.2021: info
Akce s Hasiči hurá na prázdniny se přesouvá na přelom srpna a září.

10.05.2021: výjezd
K požáru lesního porostu u Zhůře jsme vyjeli s dalšími čtyřmi jednotkami PO. Požár se rozšířil z pálení klestí na plochu asi 50 x 50 metrů. Vyšetřovatel HZS udělil odpovědné osobě za pálení blokovou pokutu.

23.04.2021: výjezd
K požáru starých pneumatik v areálu zemědělského podniku v Nové Vsi u Nepomuka jsme vyjeli s oběma našimi cisternami. K hašení požáru byla nasazena pěna. Jednu popálenou osobu transportoval vrtulník LZS do nemocnice. Požár vznikl důsledkem nedbalosti při pálení větví. Celkem u události zasahovaly tři JPO, vyšetřovatel HZS a velící důstojník směny HZS, dále Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba.

13.04.2021: výbor
V pátek 16. dubna se od 19 hodin koná na HZ schůze výboru SDH.

10.04.2021: výjezd
K požáru lesního porostu u Klikařova jsme vyjeli s dalšími třemi jednotkami PO. Požár se rozšířil z pálení klestí na plochu asi 40 x 40 metrů. Na likvidaci byly nasazeny 3 vodní proudy. K události jsme vyjížděli s oběma CAS.

01.04.2021: výjezd
K požáru trávy o rozloze přibližně 100 m2 jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk do obytné zóny V Korýtkách v Nepomuku. Požár, který se na trávu rozšířil z pálení větví, byl uhašen lafetovou proudnicí. Událost se obešla beze škody.

27.03.2021: úklid
Zúčastnili jsme se akce Ukliďme Česko. 8 členů sboru uklízelo v lokalitách vrchu Šibenice a u rybníku Pazderna pod Borkem, viz. samostatný článek v aktualitách.

12.02.2021: výjezd
K úklidu po dopravní nehodě jednoho OA jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno po osmé hodině ráno k železničnímu viaduktu u Milče. Na místě jsme zlikvidovali únik PHM a pomocí navijáku jsme vyprostili havarované vozidlo z příkopu. Nehoda se obešla bez zranění.

08.02.2021: výjezd
Těsně před jedenáctou hodinou dopolední jsme byli společně s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS vysláni k dopravní nehodě na silnici mezi Kokořovem a Žinkovami. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o střet nákladního auta s osobním, ve kterém zůstal zaklíněný zraněný řidič. Ve spolupráci obou hasičských jednotek a zdravotníků ZZS byla osoba z vraku vozidla vyproštěna. Následně ji vrtulník Letecké záchranné služby transportoval do nemocnice. Řidič nákladního auta vyvázl bez zranění. Událost si převzala Policie ČR a obě jednotky se vrátily na základnu.

26.01.2021: výjezd
Po osmé hodině ráno byla naše jednotka vyslána s vozidlem CAS 20 Tatra Terrno k dopravní nehodě jednoho osobního auta na silnici mezi Srbami a Ždírcem. Z místa bylo hlášeno auto na boku v příkopu s osobou uvnitř vozidla. Při našem příjezdu na místo události již na místě zasahovali jednotka HZS ze stanice Nepomuk, ZZS a hlídka Policie ČR. Lehce zraněná řidička byla již venku z vozidla v péči zdravotníků. Po dohodě s velitelem zásahu jsme se vrátili zpět na základnu.

03.01.2021: POZOR!
Valná hromada, která se měla konat 8. ledna, je z důvodu vládních opatření v souvislosti s COVID19 zrušena!

31.12.2020: PF 2021
V novém roce vám všem přejeme hlavně zdraví a pohodu.

10.12.2020: výbor
V pátek 11. prosince se na HZ koná schůze výboru.

16.11.2020: výjezd
Před 10. hodinou dopoledne byla naše jednotka vyslána na křižovatku ulic Rožmitálská a Železniční ke střetu dvou osobních aut. Dále k události vyjely jednotka HZS Nepomuk, ZZS a PČR. Na místě se ukázalo, že jsou osoby bez zranění, pouze otřesené z nárazu, ani nedošlo k úniku PHM z havarovaných vozidel a naše jednotka byla tedy velitelem zásahu vrácena zpět na základnu.

29.10.2020: výjezd
K požáru sena ve stodole v hospodářském stavení v Čepinci jsme byli vysláni s dalšími třemi jednotkami před půl desátou dopoledne. Požár byl zlikvidován jedním proudem C a k odvětrání kouře byl nasazen přetlakový ventilátor. Ze zakouřeného chlévu bylo zachráněno jedno selátko. Po necelé hodině se jednotky vrátily zpět na své základny. Celkem u události zasahovalo šest CAS včetně obou našich cisteren.
<<  Červen  >>